SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy to naprawde mozliwe?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 306 Napisanych postów 681 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8849
czesc wszystkim.

jak zapewne wiecie, od dluzszego czasu na youtubie, w branzy fitness robi sie durne challange typu 10 tys kalorii w dzien, 20 tys itd. jednak ostatnio natchnalem sie na 10 tys kcal challange jakiejs kobitki, ktora zrobila badania skladu ciala, w jakims tam gabinecie, dzien przed, dzien po, 2 dni po oraz 2 tygodnie po. mierzyla wage, ilosc zgromadzonej wody, poziom bf'u, ppm i jeszcze kilka innych rzeczy. zaciekawily mnie 2 kwestie, ktore wydawaly mi sie do tej pory nierealne. dodam, ze pomiary bf'u byly robione za pomoca kalipera natomiast ppm obliczyli zakladajac jej na twarz jakas maske przez ktora miala oddychac. wyniki?
dzien po zgromadzila 900g tluszczu , 2.5l wody , a ppm z 1308 kcal (dzien przed cheatem) poszlo w gore do 2100 kcal
2 dni po tluszczu bylo 450g , 1l dod. wody , ppm spadlo do 1750 kcal
2 tyg po tluszczu nadal bylo 450g wiecej , woda cala zeszla, ppm wrocilo do wartosci 1320 kcal

oczywiscie po dniu cheatowania dziewczyna wrocila na normalne tory trzymajac swoja standardowa diete.

no i zastanawiam sie, czy to jest w ogole mozliwe, zeby przez jednorazowy wybryk w postaci wrzucenia w siebie 10000 kcal z przetworzonego zarcia zgromadzic az 450g tluszczu, ktory jak widac po pomiarach wcale nie zszedl... bylem swiecie przekonany, ze po takiej jednorazowej akcji oprocz zgromadzonej wody, miesni wypelnionych glikogenem po brzegi raczej nic wiecej zlego stac sie nie moze, no bo to nie dziala tak, ze przywale 10k kcal i nagle zostanie to odlozone w postaci tk. tluszczowej. rowniez zmiana wartosci ppm robi wrazenie. rozumiem, ze waga wzrosla to i ppm poszlo w gore, no ale 800kcal wiecej dla 4kg wiecej na wadze?

co o tym myslicie? jest to realne, szczegolnie z ta tkanka tluszczowa?

a z ciekawostki to mierzyla jeszcze glukoze na czczo. dzien przed cheatem miala 78, dzien po 118, a 2 dni po z powrotem na 76.




Zmieniony przez - sfdpowersfd w dniu 6/16/2018 9:34:13 AM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 306 Napisanych postów 681 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8849
oczywiscie, ze nie ma to dla mnie zadnego znaczenia. nawet jak wypije 500ml takiego napoju to nie wliczam w bilans, bo az tak mi jeszcze nie odwalilo jednak chcialem, dla samego siebie, dla mojej wiedzy, dowiedziec sie skad ta rozbieznosc, mimo tego, ze minimalna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9048 Napisanych postów 82716 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699581
Nie oglądem takiego gowna bo szkoda mi czasu . Większości to durnie którzy chcą zabłyszczeć poprzez propagowanie głupoty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 306 Napisanych postów 681 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8849
owszem, podpisije sie pod tym rekami i nogami, jednak moje pytanie nie bylo czy ktos cos takiego oglada tylko czy jest mozliwe to o co zapytalem w temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9048 Napisanych postów 82716 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699581
Tak wody może być więcej , glukoza może być podwyższona . Reszta bzdury
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
tak wiec odpowiadajac na Twoje pytanie, mi, osobiscie, wydaje sie, ze nie ma takiej opcji. to tak nie dziala, ze jednorazowy wyskok dietetyczny w postaci wladowania w siebie nastu tysiecy kalorii spowoduje odlozenie sie 900g tluszczu, z czego zostanie polowa po powrocie na normalne tory. tak wiec, jak dla mnie, totalna abstrakcja.
1

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 306 Napisanych postów 681 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8849
tak tez mi sie wlasnie kurde wydawalo, ze cos tu musi byc nie tak. bo wiadomo ze woda podejdzie i to mocno, glukoza tez pewnie bedzie podwyzszona, no ale kurde prawie kilo tluszczu? no niemozliwe.

a powiedzcie mi o co chodzi z ta maska? spotkaliscie sie kiedys z taka metoda mierzenia PPM? wiecie na jakiej zasadzie to dziala? czy znowu jakas totalna farsa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
tak szybko tkanka tłuszczowa się nie tworzy, takim pomiarom n ie ma co ufać pomiar po jedzeniu wykazuje wiecej tkanki tłuszczowej, po treningu więcej masy mięśniowej, taką maszyne łatwo oszukać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Nie jest to możliwe aby sylwetka zmieniła się w ten sposób po jednym dniu. Woda jak najbardziej może pójść w górę. Reszta nie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 306 Napisanych postów 681 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8849
nie bede zakladal nowego tematu, a chcialem jeszcze zapytac o pewnie kwestie zwiazane z dieta.
1. mowi sie dookola ze nie mozna trzymac wysoko tluszczu i wegli jednoczenie. ale co to znaczy wysoko? jest to pojecie wzgledne i chcialbym poznac zasade ktora tym kieruje. czy np 200g tluszczu do 500g wegli to wysoko? ile maksymalnie g/kgmc tluszczu mozna dac do diety w stosunku do g/kgmc weglowodanow?
2. czy dodanie jednego dnia podczas okresu masowego z weglami ponizej 30g dziennie moze przyczynic sie choc w 1% do poprawy wrazliwosci insulinowej czy raczej taki jeden dzien w tygodniu sprawy nie zalatwi?
3. od jakiej dziennej podazy wegli warto pomyslec o dodatku berberyny z ala? albo od jakiej ilosci wegli w pojedynczym posilku? 100? wiecej?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 118 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 88
Jak to niemożliwe, oczywiście że możliwe. zjadła ok 4500kcal nadwyżki,w ciągu 2tyg nie jadla mniej niż jej bilans,więc ten nadmiar energii poszedł w powietrze? Tym bardziej jeśli to były typowo zapalne produkty. Co innego jak by ta osoba wcześniej miała 5000tys na deficycie.

Węgle i tłuszcz zależy jakie,każdy kwas tluszczowy inaczej koleruje z podwyższonya glukozą czy insulina
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Tkanka tłuszczowa nie odłoży się w ciągu kilku godzin. Myślisz, że gdyby spożyć 30tys kcal, to następnego dnia rano będziesz miał plus 5kg?

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POWAŻNY problem z utrzymaniem kalorii

Następny temat

jaka woda gazowana jest najbardziej gazowana

WHEY premium