SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy to może byc uzależnienie?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1813
Papierosy, alkohol, narkotyki, kawa to główne nałogi, jakie nam przychodzą do głowy. Sam cos o tym wiem bo niedawno rzuciłem palenie. Mogę zatem powiedzieć zatem że wiem o czym mówię, choć tylko w nieznacznym stopniu, ponieważ każdy nałóg jest inny. To jednak właśnie rzucenie papierosów nasuneło mi pytanie czy trening, suplementy, sterydy sa uzależniające, w jakim stopniu i czy to jest zjawisko korzystne czy wręcz przeciwnie??
Zacznijmy od tego że przeglądając różnego rodzaju publikacje i artykuły można spotkac się ze stwierdzeniem że sterydy anaboliczne sa w stanie uzależnić w sposób trwały przy czym nie jest to uzależnienie fizyczne(jak w przypadku alkoholu czy papierosów) ale psychiczne. Wszystko by się zgadzało, tyle tylko że ciężko znaleźć człowieka będącego 365 dni w roku na koksie!!! Czyli co człowiek biorący sterydy jest naprzemiennie zaspokojony i przepełniony beznadzieją?? Jak walczyć uczuciem towarzyszącym po skończonym cyklu??
Drugą rzeczą jest uzaleznienie od treningu siłowego.
Będąc palaczem od ponad roku i spalając około paczkę dziennie nie byłem w stanie rzucić za namową dziewczyny czy rodziców, próbowałem jednak pokusa była zbyt silna. Dopiero kiedy zaczęło to przeszkadzać znacząco w moim hobby postanowiłem z tym skończyć a że motywacja była na tyle silna- udalo się. Podsumowujac tylko dla żelastwa byłem w stanie zrezygnowac z palenia.
Następnym czynnikiem, który z kolei nie jest wogóle omawiany jest uzależnienie od różnego rodzaju suplementów.
W ostatnich latach przemysl suplementów bardzo się rozszerzył istnieje całe spektrum nowych suplementów które są w stanie dawać coraz lepsze rezultaty i działać coraz szybciej. Wydaje mi się że kreatyna, różnego rodzaju stacki i substancje powodujące pobudzenie są w stanie w jakiś sposób nas uzależnić. No bo człowiek którego suplement stymuluje w sposób znaczący czuje sie świetnie podnosi większe ciężary, nie odvczuwa tak mocno zmeczenia, czasem także jest lepszy w łóżku. Dochodzi do tego nierzadko efekt libido. Co zrobić gdy to wszystko się skończy ?? Sytuacja jest pododna jak po cyklu na koksie( choć jest to tylko dołeczek, w porównaniu w dołem z jakiego muszą wyjść osoby po cyklu ze sterydami). . .
A teraz jeszcze kilka pytań do Ciebie:
1. co jest ważniejsze siłownia czy dziewczyna??
2.jak się czujesz kiedy nie możesz pójść na wcześniej zaplanowany trening??
3. Wśród rzeczy ważnych na którym miejscu jest siłownia??
4. Wyobrażasz sobie życie bez siłowni??
5 . Mógłbyś to co robisz zamienic na inny sport??
6. ROBISZ TO BO CHCESZ, CZY JUŻ MUSISZ??
Myślę że wielu zlekceważy to co mówię i zdaję sobie sprawę że tylko dotknąłem tematu, myślę jednak że jest to problem którym ktoś powinien się zainteresować i zgłębić.



Zapraszam do dyskusji
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
o kurfa jak to leczyć? xDDD

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1214
ja bez silowni nie moge wytrzymac jak nie pojde raz to potem mam wyrzuty sumienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1816 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31197
bez przesady zalezy od człowieka wszytko .....ja zjadłem dosyć dużo suplementów i co do kreatyny nie ma bata ze uzależnia bo wszytko zalezy od twojego nastawienia :d wile czynników wpływa na doła ....
według mnie kreatyna nie ma wpływu na to aż w tak wielkim stopniu bo jeśli potrafisz budować mięśnie bez tego i na tym to nie ma problemu . Zalezy co rozumiemy przez słowo uzależnienie bo gdyby to było takie proste to telewizor pogaduszki z kumplami granie w gry szkoła nauka i cała reszta rzeczy była by uzależniająca a to są poprostu czynności które wykonujesz przez pewien okres czasu do których sie przyzwyczajasz.... tyle w temacie :d Filozofi :d

2 kroki w przód jeden w tył i tak do usranej śmierci

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3272 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38457
bo niektórym bez kolorowych opakowań z 4,rtohydroksyfenylobenzodiazepadoketakreatyny poprostu nie chce się ćwiczyć. Ot caua filozofia.

co?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 189 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2169
raz chcialem sprzedac sprzet i odciąć sie od tego sportu(to se ne da). co innego jak sie zrobi przerwe. ma sie wtedy swiadomość że w każdej chwili możesz wrócić. Trudno by było tak na zawsze z tym skończyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1816 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31197
no Piotrrrrr moje 10 zdań zmieściłeś w 3 proste słowa :d hehe ale praktycznie o to samo chodzi :d ........a apropo przerwy to już próbowałem i wytrzymałem ledwo co 6 dni :D i od tamtego czasu *******e robienie przerw :D przerwa to ewentualnie pare tygodni bardziej lajtowego treningu :d

2 kroki w przód jeden w tył i tak do usranej śmierci

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 325 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25375
nie, nie wyobrazam sobie zycia bez silki, silownia wazniejsza od dziewczyny, gdy nie mam treningu który wczesniej sobie zaplanowalem czuje sie ****owo,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1816 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31197
no dokładnie :D a jak trening pójdzie dobrze jakieś rekordy to reszta jest już nieważna i co by sie nie stało nie s*******i mi sie chumor :D

2 kroki w przód jeden w tył i tak do usranej śmierci

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1813
a to źle czy niedobrze??:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131166
1. co jest ważniejsze siłownia czy dziewczyna??

nie mam dziewczyny, ale jakbym mial to mysle ze pol na pol by bylo napewno bym nei zrezgynowal z silki dla niej, w zyciu

2.jak się czujesz kiedy nie możesz pójść na wcześniej zaplanowany trening??


strasznie


3. Wśród rzeczy ważnych na którym miejscu jest siłownia??

drugie, trzecie jakos tak

4. Wyobrażasz sobie życie bez siłowni??

ciezko by bylo, bo bym cpal i pil codziennie

5 . Mógłbyś to co robisz zamienic na inny sport??

nie

6. ROBISZ TO BO CHCESZ, CZY JUŻ MUSISZ??

bo chce, i nie przestane chciec


a co do supli to uzalezniaja dlatego, bo ... dzialaja.

czlowiek skonczy cykl, je w hvj, meczy si ena treningach a waga ledwo co drgnie, do czasu... zaczyna sie nowy cykl, pierwsze dni, juz lapiemy wode po mono, waga idzie w gore, czujemy sie lepiej, wiemy ze sie doyebiemy i bedzie progress itp

cwiczenie na sucho a na suplach to niebo a ziemia

(mimo iz mialem do czynienia tylko z mono , smialo to moge powiedziec )

jeszcze dodam, iz do silki zawsze sie wraca, wiadomo jak to w zyciu, tu jakas przerwa, tu odpuscimy diete , tu sie nayebiemy i pojdziemy w balet, ale ZAWSZE w koncu wracamy na silke i walimy nastepny cykl, zawsze takie miejsce gdzie zawsze sie wraca hehe

Zmieniony przez - _zwierzu_ w dniu 2008-12-11 18:26:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obwód łapki

Następny temat

Stojaki do przysiadów - zrób to sam ?

WHEY premium