SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy tak właśnie powinna wyglądać dieta redukcyjna?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
Płeć : Kobieta

Wiek : 31

Waga : 59

Wzrost : 164 cm

Obwód klatki : 89

Obwód ramienia : 28

Obwód talii : 70

Obwód uda : 57

Obwód łydki : 34

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30.25

Aktywność w ciągu dnia : zajmowanie się dzieckiem, prowadzenie domu

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : aerobik codziennie srednio 40 min, cwieczenia statycznie 3x tydzien po 30 min lub wiecej

Odżywianie : dieta redukcyjna wczesniej wszystko a najbardziej potrawy mączne duzo weglowodanow

Cel : szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe : brak

Stan zdrowia : żadnych

Preferowane formy aktywności fizycznej : jak wyżej

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : l-karnityna

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak

Stosowane wcześniej diety : tluszczowa ograniczenie weglowodanów
Witam,
Przedstawiam poniżej dietę, którą ułożyłam dla siebie po przestudiowaniu kilku postów ale nie jestem pewna czy tak ma własnie wygłądać. Moim celem jest pozybycie się tkanki tłuszczowej z brzucha i bioder, zostało mi ostatnie 3 kilogramy nadwagi, no może 4 :) Niestety nie jest to łatwe zadanie pomimo aktywnego trybu życia.
Cwicze aerobik z tętnem 130 codziennie rano na czczo a wieczorami ramiona z ciężarkami, brzuch spinanie i pośladki/uda ok 40 min wymiennie co drugi dzień. Niedziela to dzień odpoczynku. Zależy mi na szybkiej redukcji. Proszę znawców z tego forum o rzut oka i jakieś ewentualne sugestie co do zmian.
Dzienne zapotrzebowanie zgodne ze wzorami: 1555kcal

Aerobik na czczo z kawą przed
potem:

Śniadanie:

- zupa z owsianki i kaszy jaglanej z orzechami włoskimi i morelami lub rodzynkami ( kilka sztuk do smaku) miseczka
- dwie kromki razowca z sałatą plastrem szynki drobiowej lub plastrem sera typu riccota lub twarogu i pastą z grilowanej papryki, cukini, cebuli i pomidorów na oliwie z oliwek
- kawa zbożowa z mlekiem 2% lub kawa gotowana z cynamonem i imbirem słodzona łyżeczką glukozy (miód jest lepszy ale chyba nie wolno, prawda?)


Posiłek między śniadaniem a obiadem

- jogurt bez cukru/ kefir/ jogurt owocowy 0%
- garść pestek z dyni lub słonecznika
- owoc typu jabłko, pomarańcza, melon, arbuz itp.


Obiad

- ryż brązowy paczka/ makaron razowy/ kasza gryczana/kus kus
- pierś z indyka lub kurczaka gotowana na parze lub smażona na oliwie z oliwek / ryba zapiekana w folii w cytrynie i ziołach skropiona oliwą z oliwek
- sałatka z mieszanki sałat z pomidorem, ogórkiem zielonym, oliwkami i sosem winegrette własnej roboty lub sałatka z fasoli czerwonej z cebulą i ogórkiem kwaszonym lub jakiekolwiek inne warzywa obiadowe typu kalafior, brokuły, fasolka szparagowa itd.
- duża szklanka wody lub zielonej herbaty

Posiłek między obiadem a kolacją


- grilowany bakłażan z plastrem jogurtowego camemberta/ grilowana papryka posypana odrobiną parmezanu/ mozarella z pomidorami i cebulą polane oliwą z oliwek i posypane świeżą bazylią
- herbata czerwona

Kolacja

- szparagi zawijane w szynce chudej dwie trzy sztuki/ twaróg chudy
- sałatka z rzodkiewek, pomidorów ze szczypiorkiem
- kromka razowca lub Wasa

Trening 40 min
Posiłek po treningu

- miseczka płatków owsianych z odżywką białkową lub kaszki bezglutenowej i bezmlecznej z mączki chleba świętojańskiego z mlekiem 2%
- herbata czerwona
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Siłownia 2 x tyg. po 30 minut, trening całego ciała, do tego aeroby/interwały na rowerze stacjonarnym w domu, to już jest coś

Ćwiczenie takiej małej partii jak brzuch przez 30 minut to raczej strata czasu... chyba nie myślisz, że w ten sposób pozbędziesz się preferencyjnie tłuszczu?

Zmieniony przez - ellis w dniu 2007-03-20 19:04:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
odrazu powiem ci ze dieta lipna za duzo jak dlamnie ww,za malo bialka,malo NNKT proponuje cos na ksztalt 10 wskazowek zywieniowch lub zbilansowanej, ew. VLCARB
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
ok zmniejszam ilość ww o połowę, rozumiem, że masz na myśli ryż, kasze itd a nie warzywa? dodam olej z wiesiołka dwie kapsułki dziennie i omega 3 też dwie. Mam zwiększyć białko - odżywki czy więcej mięsa i nabiału? A jak widzisz ten ostatni posiłek przed snem. Może byc?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Na chwilę obecną mało wiemy o Twojej diecie. Nie napisałaś ile jesz poszczególnych produktów żywnościowych, ile białka, tłuszczu i węglowodanów jest w tych posiłkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
Ok a zatem wg obliczeń powinnam zjadać dziennie
- 120g białka
- 60g tłuszczy
- 133g węglowodanów
Qazar, zajrzałam na Twojego artykułu, widziałam go juz wczesniej.
Ellis, zrobiłam co mogłam nie jestem w stanie obliczyć wszystkiego dokładnie ale podałam cos nie cos w ilosciach
Podkreśliłam je żeby było lepiej widać co i ile.

Z suplementów olej z wiesiołka 6 kapsułek i omega 3 ale nie wiem ile najlepiej wziąć?
woda 1,5 litra wiecej nie dam rady i mnostwo herbat 5 dziennie

Śniadanie:

- zupa z owsianki i kaszy jaglanej z orzechami włoskimi i morelami lub rodzynkami ( kilka sztuk do smaku) objętość szklanki 250 ml zupa jest dość gęsta nie wiem czy taka jest jej objętość i nie wiem ile ma czego nie jestem w stanie tego policzyc ale do takiej zupy używam 3 łyżki płatków owsianych i 3 kaszy jaglanej 4 orzechy i kilka rodzynek i starcza na trzy śniadania lub 2 jajka
białko 16g, tłuszcze 13, węglowodany strawne 0,8g, kalorie 20
- dwie kromki razowca z sałatą białko 5,5g, tłuszcze 1,7g, węglowodany strawne 46g, kalorie 217
2 plastry szynki drobiowej 8 g białka, 0,24 t kalorii 20
lub plastrem sera typu riccota lub twarogu i dwie duże łyżki pasty z grilowanej papryki, cukini, cebuli i pomidorów na oliwie z oliwek
- kawa zbożowa z mlekiem 2% lub kawa gotowana z cynamonem i imbirem słodzona łyżeczką glukozy (miód jest lepszy ale chyba nie wolno, prawda?)


Posiłek między śniadaniem a obiadem

- jogurt bez cukru/ kefir/ jogurt owocowy 0% 150 ml mały kubeczek 7gr bialka 10 w 4 tl 100 k
- garść pestek z dyni lub słonecznika
- owoc typu jabłko, pomarańcza, melon, arbuz ćwiartka lub szklanka malin, jagód lub wiśni

Obiad

- ryż brązowy / makaron razowy/ kasza gryczana/kus kus 50 gram- białko 3,3 g tłuszcze 0,4g, węglowodany strawne 38 g 170 kalorii
- pierś z indyka lub kurczaka gotowana na parze lub smażona na oliwie z oliwek / ryba zapiekana w folii w cytrynie i ziołach skropiona oliwą z oliwek waga 150/200 gram
- sałatka z mieszanki sałat z pomidorem, ogórkiem zielonym, oliwkami i sosem winegrette własnej roboty lub sałatka z fasoli czerwonej z cebulą i ogórkiem kwaszonym lub jakiekolwiek inne warzywa obiadowe typu kalafior, brokuły, fasolka szparagowa itd. 200 g
- duża szklanka wody lub zielonej herbaty

Posiłek między obiadem a kolacją

- grilowany bakłażan 100 gr z plastrem jogurtowego camemberta/ 200 gr grilowanej papryki posypanej odrobiną parmezanu/ 2 małe mozarelle z 1 pomidorem i cebulą polane oliwą z oliwek i posypane świeżą bazylią razem 200 gr
- herbata czerwona

Kolacja

- banan+odżywka białkowa wpc
- sałatka z 5 rzodkiewek, 1 pomidora ze szczypiorkiem
- herbata zielona

Trening 40 min
Posiłek po treningu

- 2 łyżki płatków owsianych z odżywką białkową lub jogurt 0% z łyżką mielonego siemienia lnianego odtłuszczonego 9 w 7 b 1 t
- herbata czerwona

mam nadzieje, ze jest lepiej:)
piszcie co myslicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
sorry teraz widac lepiej (podkreslenia znaczy sie)
Ok a zatem wg obliczeń powinnam zjadać dziennie
- 120g białka
- 60g tłuszczy
- 133g węglowodanów
Qazar, zajrzałam na Twojego artykułu, widziałam go juz wczesniej.
Ellis, zrobiłam co mogłam nie jestem w stanie obliczyć wszystkiego dokładnie ale podałam cos nie cos w ilosciach
Podkreśliłam je żeby było lepiej widać co i ile.

Z suplementów olej z wiesiołka 6 kapsułek i omega 3 ale nie wiem ile najlepiej wziąć?
woda 1,5 litra wiecej nie dam rady i mnostwo herbat 5 dziennie

Śniadanie:

- zupa z owsianki i kaszy jaglanej z orzechami włoskimi i morelami lub rodzynkami ( kilka sztuk do smaku) objętość szklanki 250 ml zupa jest dość gęsta nie wiem czy taka jest jej objętość i nie wiem ile ma czego nie jestem w stanie tego policzyc ale do takiej zupy używam 3 łyżki płatków owsianych i 3 kaszy jaglanej 4 orzechy i kilka rodzynek i starcza na trzy śniadania lub 2 jajka
białko 16g, tłuszcze 13, węglowodany strawne 0,8g, kalorie 20

- dwie kromki razowca z sałatą białko 5,5g, tłuszcze 1,7g, węglowodany strawne 46g, kalorie 217 2 plastry szynki drobiowej 8 g białka, 0,24 t kalorii 20
lub plastrem sera typu riccota lub twarogu i dwie duże łyżki pasty z grilowanej papryki, cukini, cebuli i pomidorów na oliwie z oliwek
- kawa zbożowa z mlekiem 2% lub kawa gotowana z cynamonem i imbirem słodzona łyżeczką glukozy (miód jest lepszy ale chyba nie wolno, prawda?)


Posiłek między śniadaniem a obiadem

- jogurt bez cukru/ kefir/ jogurt owocowy 0% 150 ml mały kubeczek 7gr bialka 10 w 4 tl 100 k - garść pestek z dyni lub słonecznika
- owoc typu jabłko, pomarańcza, melon, arbuz ćwiartka lub szklanka malin, jagód lub wiśni

Obiad

- ryż brązowy / makaron razowy/ kasza gryczana/kus kus 50 gram- białko 3,3 g tłuszcze 0,4g, węglowodany strawne 38 g 170 kalorii
- pierś z indyka lub kurczaka gotowana na parze lub smażona na oliwie z oliwek / ryba zapiekana w folii w cytrynie i ziołach skropiona oliwą z oliwek waga 150/200 gram
- sałatka z mieszanki sałat z pomidorem, ogórkiem zielonym, oliwkami i sosem winegrette własnej roboty lub sałatka z fasoli czerwonej z cebulą i ogórkiem kwaszonym lub jakiekolwiek inne warzywa obiadowe typu kalafior, brokuły, fasolka szparagowa itd. 200 g
- duża szklanka wody lub zielonej herbaty

Posiłek między obiadem a kolacją

- grilowany bakłażan 100 gr z plastrem jogurtowego camemberta/ 200 gr grilowanej papryki posypanej odrobiną parmezanu/ 2 małe mozarelle z 1 pomidorem i cebulą polane oliwą z oliwek i posypane świeżą bazylią razem 200 gr - herbata czerwona

Kolacja

- banan+odżywka białkowa wpc
- sałatka z 5 rzodkiewek, 1 pomidora ze szczypiorkiem
- herbata zielona

Trening 40 min
Posiłek po treningu

- 2 łyżki płatków owsianych z odżywką białkową lub jogurt 0% z łyżką mielonego siemienia lnianego odtłuszczonego 9 w 7 b 1 t
- herbata czerwona

mam nadzieje, ze jest lepiej:)
piszcie co myslicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Miałaś może doczynienia z tym dziennikiem posiłków:
darkthorn.republika.pl/dp.htm

Najlepiej ocnenia się i robi korekty jeśli jadłospis jest przedstawiony tak:

Posiłek 1 (omlet z serem żółtym)
-jajka 3 sztuki
-ser podpuszczkowy 40 g
-masło 10 g
-brokuły 200 g
Podsumowanie: białko/tłuszcze/węglowodany - ...
itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
Wielkie dzięki. tak miałam, ale strona się dotad nie otwierała byly tylko jakies chmurki a teraz udało sie! zabieram sie do roboty i wracam po opinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 337
Witam ponownie,
Opracowanie diety na cały tydzień jest nie lada wyczynem i pożera absurdalne ilości czasu (przynajmniej jeśli chodzi o mnie). Mam nadzieję, że się opłaci:)

A zatem przykładowy dzień:
Posiłek 1 - śniadanie

Płatki owsiane 40g
Kasza jaglana 40g
Siemie lniane 40g
Mleko spożywcze 2% tłuszczu 120g = razem kalorii 560

Posiłek 2 - drugie śniadanie
sałatka z:
Groszek zielony, konserwowy bez zalewy 100
Ogórek kwaszony 50
Jaja kurze całe 60
Cebula 10
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 100
pieprz sól mała ilość 204kcal


Posiłek 3 - obiad
Łosoś świeży 150g
Oliwa z oliwek 10g
Sałata kilka liści chyba nic nie ważą :)
Pomidor 100g
Szczypiorek = 399 kcal

Posiłek 4 - podwieczorek
migdały 10 g
orzechy 10g = 123 kcal

Posiłek 5 - kolacja
Tuńczyk w wodzie 100g
Ser twarogowy chudy 120 g
Herbata, napar bez cukru kubek
Mleko spożywcze 2% tłuszczu 50g = 240 kcal

razem kalorii 1525
białka 117
węgle 86
tłuszcze 76

Do tego 6 kapsułek oleju z wiesiołka i L-karnitynka przed ćwiczeniami 2 tabletki no i oczywiście woda i herbatki. Zaznaczam, że nie ćwiczę na siłowni tylko uprawiam rano na czczo aeorobik a ćwiczenia statyczne ABT lub ramiona wieczorem po kolacji.

Pytanie do ellisa:
w trakcie obliczeń ile powinnam zjadać białka, węglowodanów i tłuszczy wyszły mi dwa różne bilanse
Pierwszy na podstawie postu niuni https://www.sfd.pl/redukcja_dla_kobiet_by_niunia-sfd-t194384.html
- 120g białka
- 60g tłuszczy
- 133g węglowodanów
mój wspolczynnik aktywności to 1,3
a drugi na podstawie artu ellisa https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna_-_nowe_spojrzenie...-t231127.html
-70g białka
-65g tłuszczy
-146g węglowodanów
tłuszcze i węgle jakby podobne ale białka się róznią czy są to różne diety? która opcja lepsza? na moje to tam gdzie więcej białek ale nie wiem.

Piszcie!Z góry dziękuję.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o sprawdzenie / poprawienie / ewentualne sugestie dot. diety

Następny temat

Dieta do kreatyny????

Wiecej