SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy streching statyczny zmniejsza sile miesni

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3248

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 33 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Witam
od lat szukam rzetelnej odpowiedzi, czy stretchning statyczny zarówno przed , w trakcie jak i po treningu-czy zmniejsza sile i adaptacje treningowa układu nerwowego, bo niby wszędzie zaleca się streching zarówno dynamiczny ale tez glownie statyczny -daje efekt relaksacyjny psycho fizyczny, ale teraz czytałam ze jakiś znany trener rosyjskich ciezarowcow absolutnie zakazywal tej praktyki , zarówno przed jak i po treningu oraz nawet w okresie pozatreningowym, ,ponoc kazde rozciąganie niweluje efekt treningu silowego,im dluzej trwa rozciąg miesnie tym slabsza będzie odp adaptacyjna układu nerwowego, co na to experci?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Dokładnie jest tak jak piszesz...niemożliwością jest robienie takich ciężkich ćwiczeń codziennie, w dodatku na ,,czysto,,
Ja znam ludzi którzy pomimo ,,bomby,, i tak nie przetrzymali tego....ogólnie moim zdaniem lipa.
Bułgarscy ciężarowcy trenowali może coś w podobnym stylu , ale nie aż tak intensywnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Powiem szczerze, ja osobiście nigdy nie stosowałem strechingu, chociaż na zawodach zauważyłem kilka osób, które stosują.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Stosuję streching praktycznie za każdym razem kiedy robię roztrenowanie...jest to forma statyczna.
W trakcie ciężkich treningów siłowych pod kątem budowania siły , nigdy nie robiłem strechu....

Od jakiegoś czasu zrezygnowałem również z wszelkiego rodzaju wymachów ramion itp. przed rozpoczęciem treningu...zdecydowanie wolę zacząć dane ćwiczenie na mniejszym ciężarze w ramach rozgrzewki, niż machanie łapami itd.


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2017-05-03 11:08:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
mariola zginęła.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 58 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6043
Ja z koleii wcześniej nigdy nie robiłem strechingu ani przed , ani po treningu i siła szła do przodu.
Obecnie robię mały streching po treningu i siła też idzie lecz wydaje mi się , że jest lepiej , ponieważ mam mniejsze zakwasy.


Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-10 09:30:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Rzeczywiście jeśli chodzi o zakwasy czy też ruchomość po ciężkim treningu , to streching na pewno pomaga w rozluźnieniu....
Zależy kto co lubi , ja uwielbiam ból zakwasowy...takie małe sadomaso
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 90
a pavel tsatsuline odradza streching osobom którym zależy na sile ,uważa on ze miesien rozciagniety to miesien slaby i luzny który ulegnie pod dużym ciężarem, uważa on ze miesnie musza być trenowane codziennie a nawet kilka razy na dobe ale nigdy do upadku, wtedy sila idzie najlepiej, miesnie musza być wciąż napięte i naladowane energia ,nie mozemy nigdy czuc zmeczenia, i obudzeni nawet w nocy musimy być w stanie bez rozgrzewki podnieść nasz max ciężarem i to jest prawdziwa sila ponoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Ja uważam że każdy ma swoje teorie i każdy znajdzie swój sposób...na robienie siły. A pomysł podchodzenia pod maksa bez rozgrzewki , czy to w dzień czy w środku nocy....uważam za nienormalny i mocno,mocno kontuzjogenny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 58 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6043
Wzorek po 20 latach na silce każdy już chyba uwielbia ból zakwasowy :) ale bardziej chodzi o to , że mogę wtedy ćwiczyc na drugi lub trzeci dzień tą samą partię dzieki temu .

Nawiązując do wypowiedzi kolegi poniżej :
" miesien rozciagniety to miesien slaby i luzny ...." może i tak , jesli się robi to między seriami w boju !!! ale kto robi streching między seriami ???

"uważa on ze miesnie musza być trenowane codziennie a nawet kilka razy na dobe ale nigdy do upadku " - no jesli tak potrafi to chwała mu za to ,
bo albo ma super organizm , który regeneruje się w kilka godzin , albo ten trening polega na wykonaniu nie wiem 1 ćwiczenia składajacego się z kilku serii
i to też jakimś lekkim ciężarem ....

ja nie wyobrażam sobie robić trennig tej samej partii codziennie !!! chyba , że na jakiś dopalaczach , koksach , ciągłym spaniu i jedzeniu
no i wykonując ćwiczenia na hm... 60-70 % swojej mocy

tak na marginesie .... to chciałbym zobaczyć ten jego plan treningowy , jak często ćwiczy daną partie mięsniową
ile ćwiczeń i ile powtórzeń wykonuje
bo jak dla mnie to abstrakcja


Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-11 15:17:39

Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-11 15:24:47

Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-11 15:26:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Tryptofan
Czytałem jego książkę i głównie porusza temat siły ale trochę innej tzn. wytrzymałości siłowej , coś bardziej pod crossfit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 58 Wiek 50 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6043
No właśnie, chyba bardziej tu chodzi o wytrzymałość niż samą siłę , co pewnie i tak jedno z drugim się wiąże ,
tak jak przy wyciskaniu na klatę , mięsnie klatki z barkami czy tricepsem i plecami itp.
nie da się pewnych rzeczy odseparować , jednak ta minimalna różnica nawet słowna może mieć ogromne znaczenie
między siłą a wytrzymałością

Z własnego doświadczenia wiem , że kiedyś robiąc taki plan "3cm w bicepsie w miesiąc"
który opierał się na robieniu zaledwie 2 ćwiczeń , 6 serii x 6 powtórzeń , poniedziałek - środa - piątek , tych samych partii ( biceps + triceps )
mięśnie po jakiś 2 tygodniach tak bolały i tak dostały w du..., że szok !!!
efekt był taki , że kumpel całkiem przestał ćwiczyć
ja zrobiłem trochę przerwy i po zmniejszeniu ciężaru dalej kontynuowałem , owocem tego było może... z pół centymetra w łapie
za to siła poszła kolosalnie do przodu , czułem jakbym sztangę wyciskał nie klatą a bicepsem samym

i tu mogę powiedzieć , że był to trening na siłę a nie na objętość w łapie
i wracajac do głownego tematu , ćwiczenie codzienne ... na siłe ...jest nie realne !!! jak dla mnie
być moze słaby jestem :) i stary :)
i strechingu wtedy wogóle np. nie robiłem ani przed , ani po treningu , co mogło być błędem właśnie
bo być może bym miał mniejsze zakwasy gdybym go robił.




Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-12 11:45:21

Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-12 11:52:27

Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-12 11:54:02

Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-12 11:57:03

Zmieniony przez - Tryptofan w dniu 2017-05-12 11:58:03
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekordy Polski w Wyciskaniu Leżąc PZKFiTS na 2017 r.

Następny temat

Arnold Classic Africa 2017 - strongman

WHEY premium