SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy jest sens IF?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2147
Witam. Chciałbym rozpocząc lekką redukcję. Zastanawiam się nad IF, tylko mam problem. Pracuję w godz 7-15 więc na siłkę chodzę w okolicy 16-17. Tylko tak do pracy jeżdżę rowerem(ok10km) i z pracy też. I teraz nie wiem jak ustawic sobię okno jedzenia. Pomoże ktoś?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 796
Jeśli trening będziesz konczył pewnie koło 18 - 19 to śmiało okno jedzenia możesz wrzucić powiedzmy 15-23 na początek. Przed treningiem posiłek stanowiący około 25% zapotrzebowania, ubogi w węglowodany. Po treningu pakujesz resztę :) Później najlepszą opcją byłoby zrobienie okna jedzenia 19-23 czy tam 20-24, lecz najpierw zobacz jak będziesz reagował na ośmiogodzinne okno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Stosowanie IF na zasadach ramadanu (rozpoczynanie okna konsumpcji po zmierzchu) jest dosyć często praktykowane/polecane. Sądzę jednak, że jest to rozwiązanie dalekie od optymalnego. Przy konieczności wydłużania okna konsumpcji do 24 lub później raczej nie upierałbym się przy metodach IF i proponowałbym tradycyjne rozwiązania, ewentualnie wykonywanie treningu po dwóch posiłkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2147
no właśnie okno konsupmcji do 23 to jakoś mi się nie widzi bo ja o 21-21.30 idę spać ponieważ wstaję ok 6.. więc prosiłbym żeby ktoś mnie naprowadził na dobrą drogę dla mnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli Twoje jazdy rowerem są intensywne, to nie polecam Ci IF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2147
no robię nieco ponad 10km w 25-30 minut..a jak np jem posiłki nie co 2-3 h a co 4-5 to coś się dzieję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
łukaszk
możesz rozwinąć myśl na temat 2posiłków przed treningiem? Ile kcal procentowo itd i czy Tak samo dobre to będzie Jak 1przed:) pytam bo wygodniej mi też By Tak było ale odradzoNo mi to bo niby się kłóci z zasadami if. Pozdró
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Proponowałbym protokół ze strony Berkhana dla osób mających typowe godziny pracy i trening w godzinach 17-20:

12-13 pierwszy posiłek (20-25% zapotrzebowania energetycznego)
16-17 drugi posiłek przed treningiem (20-25% zapotrzebowania energetycznego)
20-21 posiłek po treningu (największy posiłek w ciągu dnia)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2147
a posiłek o 13 to trochę nie za późno jeśli o 7 jadę do pracy rowerem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
LukaszK, dzieki za odpowiedz. Jeszcze tylko ciekawi mnie czy ta metoda będzie tak samo dobra jak 1 przed?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Erk możesz spróbować z oknem konsumpcji od 11 do 19.

Boksero ta metoda może w niektórych przypadkach być lepsza, w zależności od pory kończenia okna konsumpcji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co pic na IF

Następny temat

if na mase

WHEY premium