SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cy dobry treing na sile?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 123
jak zalezy Ci na sile to jest zaje_bisty plan na siłe :


Bulgarscy ciezarowcy od 20 lat narzucaja tempo rozwoju wyników w podnoszeniu ciezarów, zdobywajac tytuly mistrzów i rekordzistów swiata zarówno w konkurencji juniorów jak i seniorów.
Pomimo iz w ostatnich latach sukcesy te stracily nieco na wartosci w swietle afer dopingowych (m.in. dyskwalifikacje zawodników bulgarskich na igrzyskach olimpijskich w Seulu), to sa one przede wszystkim efektem bardzo duzej pracy treningowej.
Bulgarski system szkolenia znany jest w Polsce od wielu lat z licznych doniesien i kontaktów sportowych. Polega on na tym, ze formowanie reprezentacji bulgarskich ciezarowców zaczyna sie od specjalnych szkól sportowych dla chlopców w wieku od 11 do 14 lat. W szkolach tych przeprowadza sie selekcje. Najzdolniejszych mlodych zawodników przesyla sie do srednich szkól z internatem. Maja tam oni dobre warunki bytowe i zwiekszony program treningowy. Potem chlopcy ida do wojskowej lub centralnej szkoly sportowej, gdzie prowadzone sa treningi na mistrzowskim poziomie.
Znana tez jest na ogól metodyka treningu bulgarskich ciezarowców prezentowana czesto na miedzynarodowych konferencjach trenerskich, glównie przez twórce sukcesów odnoszonych przez Bulgarów : Abadzijewa.
Ponizej przedstwaiam schematyczny zapis treningu ciezkoatletycznego.Opiera sie on glównie na pojeciu ciezaru maksymalnego, jakim jestesmy w stanie cwiczyc, bez wzgledu na grupe miesniowa, która trenujemy.

% Ciezaru Maksymalnego / ilosc powtórzen / ilosc serii

60% / 6 / 2
70% / 5 / 2
80% / 4 / 4
90% / 3-2 / 2
CM / 1 / 1
80% / 4-3 / 1
90% / 3-2 / 1
CM / 1 / 1
80% / 4-3 /1
90% / 3-2 / 1
CM / 1/ 1
90% / 3-2 /1


jak tak to jak cwiczyc tzn. na kazda grupe miesni wszystke? i co ile zwiekszac obciazenia?podobno ot dobry plan na sile ale ja najpierw musze jeszcze duzo trenowac

a tak ogulnie to fajny???

Im wiecej potu na treningu tym mniej krwi w boju

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Kolego juz byla na ten temat mowa tutaj:
https://www.sfd.pl/trening_na_sile!!-t385504.html

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 189 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1696
Sziman

metoda super...tylko szkoda,ze zajmiesz sie nia(tzn.podziala na ciebie) moze....za 10 lat lub wcale.

skup sie na podstawach.

pozdrawiam.


PS.
widze mlody,ze jednak zupelnie nie skorzystales z wczesniejszych rad....a szkoda.

jakich?
dla przypomnienia:

https://www.sfd.pl/trening_na_sile!!-t385504.html


o,juz mnie kolega uprzedzil.

pozdrawiam.



Zmieniony przez - drsquat w dniu 2008-02-22 23:24:45

Zmieniony przez - drsquat w dniu 2008-02-22 23:25:31

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Witam Hard. Wlasnie podeslalem linka bo widzialem ze juz kolega pytal o trening i dostal solidne odpowiedzi.

PS: Moze warto zebrac wszystkie informacje odnosnie Twojego FBW i puscic w forumowy eter. Ostatnio kilka osob ukierunkowalem na ten trening jako ze samo byli na niego przygotowani i mam nadzieje ze nic nie pokrecilem polecajac Twoja wersje.

pozdrawiam i milego wieczoru

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 123
wiem tylko sie pytalem bo jakis koles pisal ze podobno dobry a ten trening na sile wiem tylko musze miec staz duzy wiec biore sie do roboty



P.S. a po tym 8-tygodniowym treningu duzo sily przychodzi?

Im wiecej potu na treningu tym mniej krwi w boju

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój plan?

Następny temat

ćwiczenia z workiem

WHEY premium