SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cwiczenia dla dziewczyny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam gorąco.
Pierwszy raz weszlam na to forum (i szperam juz 4 godz.) ale juz wiem ze bede tutaj wpadac czesciej bo wlasnie tego szukalam.
No ale do rzeczy :)
Postanowiłam wziąsc sie za siebie. W czerwcu zaczynam nowe zycie... przenosze sie do innego miasta, zaczynam nowa prace, zaczynam nauke od nowa. Jest to wystarczajacy powod aby zmobilizowac mnie do dzialania.
Moim problemem jest nieproporcjonalne sylwetka. Typowo kobiecy problem - gora bardzo szczupla ale dolne partie bardzo rozbudowane (przez miesnie i tłuszczyk).
Przegladalam archiwum i znalazlam wiele cennych informacji. Postanowialm was jednak prosic o jakies indywidualne rady odnosnie mojego treningu.
Zdecydowalam ze glownym celem bedzie wyszczuplenie i wysmuklenie dolnej czesci ciala a takze wzmocnienie gornej.
Dodam ze lubie pływac i mam mozliwosc korzystania czesto z basenu. Lubie biegac (niestety zaprzestalam tego kiedy zauwazylam ze rozwijaja mi sie miesnie, co robilam zle?) i ogolnie ruszac sie. Moge uczeszczac na zajecia z fitnessu, chetnie chodzilabym na silownie ale nie wiem gdzie w mojej okolicy jest jakas dobrze wyposazona sala cwiczen (mieszkam w Katowicach).
Obecnie waze 56kg przy wzroscie 172.
Czy ktos moglby mi pomoc? Bylabym ogromnie wdzieczna za wszystkie rady.
Musze dodac ze łatwo sie nie poddaje i ze jestem uparta wiec jesli zaczne trenowac to juz na powaznie. Wasze rady napewno nie pojda na marne.
Och.. zupelnie zapomnialabym o rzeczy bardzo waznej. Zamowilam Therme Pro jako wspomagacz.
Jak widzicie jestem otwarta i przygotowana.
Czekam na propozycje i z gory dziekuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No a ja wlasnie dzisiaj dostalam ta Therme Pro i sama nie wiem czy brac czy nie.
Hm... co Ty na to moj "wzorze do nasladowania" (Verona mowa o Tobie, hihi)?

No dobra... zabieram sie do biegania i cwiczenia.
tak sie zastanawiam nad tym co pisalas... myslisz ze hormony maja tutaj duzo do gadania? Hm... no bo jak tak to wynikałoby ze w okresie dojrzewania mozna zwalic ten apetyt wlasnie na to. No tylko czy ja (21 lat) zaliczam sie jeszcze do grona małolatow? Hm.. obawiam sie ze odpowiedz nie bedzie twierdzaca, hehe.

Verona!! U mnie dzisaj własnie byly lody no ale dzisiaj sie rozgrzeszam bo okazja byla wyjatkowa. Z reszta dopiero sie przymierzalam do tego wszystkiego bo musialam pozbierac wszystkie cwiczonka i zajecia do kupy. Duzo info znalazlam na angielskich stronach, kurcze ze tez w polskim internecie jest tak mało na temat fitnessu (no chyba ze szukac nie umiem, co jest bardzo prawdopodobne).
Tak czy siak juz wszystko ustalone wiec od jutra zaczynamy plan wyszczuplania i modelowania. Ciekawe czy zobacze efekty do tego czerwca. Jak myslisz? Zobacze czy nie?
Hehe, dobra... nie zameczam dłuzej

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witamy i nie gniewaj się za ten żart w suplementacji
Po prostu moja ... że tak się wyraże sympatia Grasiczka na wszystko odpowiedziała, więc tylko tak prowokacyjnie musiałem coś dodać
Pozdrowienia i tutaj są lepszi spece, ktoorzy na pewni Ci odpowiedzą.


leniwy lucek

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lucek nie gniewam sie.
Co zarty to zarty :) No a Grasik? Hm.. wcale sie nie dziwie bo nie dosc ze ladna, marda i mila to jeszcze pomocna. Zycze szczescia.

No a co do specow to mam nadzieje ze ktorys tutaj zajzy i pomoze w niedoli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
na pewno niedlugo wpadnie tu Amazone i/lub jogger i w pelni profesjonalnie udzielą Ci porad...

Poki co pare slow ode mnie:
1. nie zaczynalabym treningow od Thermy
nie dlatego ze mam cos przeciwko lub dlatego ze uwazam ze Therma jest dla leniwych. Po prostu w Twoim przypadku moze nie byc zadnej potrzeby do wykorzystania Thermy. Tam szczerze mowiac to ja takiej potrzeby nie widze.

Wazysz malo a Twoim problemem z tego co sie doczytalam sa raczej proporcje i symetria sylwetki a nie tluszcz.

Pierwsza i podstawowa rzecz dla Ciebie to dieta. Smiem przypuszczac ze w Twoim przypadku nie musi ona byc specjalnie restrykcyjna - po prostu powinna dostarczac Ci wszelkich potrzebnych skladnikow odzywczych w odpowienich proporcjach i odpowiednich porach.
Tutaj daje post Smoczka
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64042
Wywal z diety slodycze, gazowane, slodkie napoje w rodzaju coli.
Staraj sie nie laczyc nadmiernej ilosci tluszczy i weglowodanow w jednym posilku.
Wybieraj weglowodany o mozliwie najnizszym indeksie glikemicznym i przynajmniej mniej wiecej przeliczaj ilosci bialka i weglowodanow jakie jesz:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=37279

Dalej: trening.
Lubisz basen - lataj na basen.
Ja lubie silownie, jezeli bys sie na nia zdecydowala to na poczatek najlepsze dla Ciebie powinno byc to:
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening

Wlasciwie to nie wiem co mam jeszcze napisac
Lepiej zadawaj konkretne pytania...
A z Therma poczekaj




------------------------------
"When you exercise, your goal isn't to burn fat, it's to become a fat burning machine"
-------------------------
Twarda, syntetyczna i leniwa Efka
--------------------------
Doradca Trójboj

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Verona dziekuje ze odezwalas sie jako pierwsza :) Przetestowalam na Tobie jak sie daje sogi, hihi.

Buzka za linki :) Sama bym tego nie wyszukala
Nad ta Therma sie zastanowie, narazie czekam wiec niewiadomo kiedy dojdzie.

Co do diety to przeczytałam post Smoczka. Na indeksie IG tez sie troszke znam bo przez długi czas byłam na Montim i jakos tak mi zostało ze ziemniaki, maka i ryz sa beee :)
Przyznam sie ze faktycznie zapuscilam sie ostatnio i to wszystko z powodu slodyczy. Nigdy nie mialam na nich takiej ochoty jak teraz.
No ale staram sie ich nie jesc juz od paru dni. Soki, napoje typu cola tez juz odrzucilam.

Co do siłowni to chetnie bym pochodzila. Szczerze mowiac mam nawet wielka ochote na silownie no ale nie wiem gdzie w okolicy jest.
Znam tylko jeden klub ale tam sa dwa rowerki czy bieznie a ludzi zawsze jest duzo wiec nie ma co marzyc o spokojnym cwiczeniu.
Moze ktos zna jakas silownie w Katowicach lub okolicach? A jesli nie to skad wziasc informacje?

Sprawa treningu.
Jak czesto basen, jak czesto biegi, jakie cwiczenia w domu, a moze cos jeszcze?
Ja potrzebuje czegos konkretnego na wyszczuplenie dolnych czesci ciala.
Łydki mam umiesnione odrobine od biegania (baardzo lubie biegac ale czemu sie rozroslam?) ale reszta to zwykly tłuszcz.
Czytalam post Aniutki ktorej De^SiRE ulozyl bardzo fajny program cwiczen. Moze cos podobnego dla mnie? :)
Skromnie i niesmialo prosze ekspertow i nie tylko o wszelkie rady.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
A przejrzałaś linki z https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=56972 ? Tam w zasadzie są odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania . A na razie wróć do biegania rano na czczo, wolnym truchtem, minimum 30minut, potem minimum 20minut brzuszków, potem min. godzina przerwy przed lekkim śniadaniem. O łydki się nie martw, bo odrobina mięśni jest niezbędna, żeby móc biegać, ale jeśli nie będzie to szybkie tempo, ich rozwój szybko się skończy. Ew. staraj się biec tak, jakbyś zbiegała z niewielkiego wzniesienia. Bieganie, podobnie jak basen (pływać też trzeba tak luźno, żeby nie wymagało to odpoczynków) można aplikować codziennie.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
mowilam ze sie jogger odezwie
ale jeszcze ja doloze swoje 3 grosze.....

Niestety rozumiem o czym piszesz kiedy masz na mysli slodycze....
Jest to moja wielka pieta Achillesowa - mam z nimi straszliwy problem.
Tutaj pomocny moze okazac sie chrom
Naturella (taki poleca jogger) bo on tez ma jakas wit. - zdaje sie P, ktora wspomaga podobno jego dzialanie.
Mnie ten chrom nie pomaga na napady slodyczowe, ale to jest zdaje sie sprawa indywidualna.
Dla mnie podstawa by nie miec takich napadow to niezbyt drakońska dieta. Wyliczam sobie dość dokladnie 3 g WW i 2 g ( a nawet ciut wiecej) bialka na kilogram masy ciala + olej lniany do salatek ( z innych zrodel staram sie eliminowac tluszcz.

Nie mam niestety zadnych informacji odnośnie silowni w Katowicach wiec tutaj nic nie pomoge.
Moze jakas zwykla ksiazka telefoniczna czy biuro numerow???

Co do częstotliwosci.
To zalezy od:
Twojej kondycji, zaangazowania, przyjemnosci jakiej z tego wynosisz itp.
JEsli do tej pory nie trenowalas na silowni to sadze ze na poczatek 3 razy w tygodniu taki trening wystarczy.
Wiesz, w duzej mierze Twoj wysilek fizyczny bedzie zalezny od Twojej diety.
Musisz miec ochote na trening a nie isc na silownie jak na sciecie.....
Ja sie nie moge jakos zabrac za bieganie wiec nie bede sie tutaj wypowiadac.
NAjefektywniejsze dla palenia tluszczu jest bieganie rano na czczo lub po treningu silowym.
Niekoniecznie bieganie, mogą byc jakies inne aeroby - rower, stepper.
Jak nie masz miernika tetna to z taka intensywnoscia bys w trakcie wykonywania aerobow mogla rozmawiac.
Minimum 30 minut.

Konkretnie na wyszczuplenie dolu to tylko:
chirurgia plastyczna hihihhihihihi
zartuje

Po prostu trening i dobra dieta i powinno byc OK
Pozdrawiam


------------------------------
"When you exercise, your goal isn't to burn fat, it's to become a fat burning machine"
-------------------------
Twarda, syntetyczna i leniwa Efka
--------------------------
Doradca Trójboj

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hello

DZieki za szybkie tepo odpowiedzi :)

Jogger... te linki znam juz na pamiec mimo to dzieki za ich podrzucenie. Myślałam ze moze macie jakies dodatkowe informacje ... takie tylko dla mnie, hihi. No coz, w koncu kazdy organizm jest inny wiec chcialam miec troche indywidualnych porad. Ale co tam, poradzimy sobie.

Co do biegania rano to chyba wiadomo co napisze. Ja nie wiem kto ma czas na cwiczenie rano!! Przepraszam ale dla mnie jest to niewykonalne. Oznacza to ze musialabym wstawac o 5.
Zawsze kiedy ktos poleca bieg na czczo zastanawiam sie ile osob rano ma czas na takie rzeczy. Hehe, moze kiedy przestane studiowac :) Niestety odpada.
Czy te biegi moga byc wieczorem?
Mozemy sie umowic ze po 40 minutach biegu pocwicze jeszcze na konkretne partie ciala. Bedzie OK?
Ooo.. wlasnie wpadlam na to za rano moge biegac w soboty, niedziele i poniedzialki. Czy moge czasem biegac rano a czasem wieczorem czy to jednak tylko wszystko komplikuje?

"Ew. staraj się biec tak, jakbyś zbiegała z niewielkiego wzniesienia" - hm, nie rozumiem. Znaczy sie na palcach? Ojej, prosze o ciutek jasniejsze instrukcje.

Verona! Uwazaj bo Cie wezme za swoja przewodniczke jesli mi bedziesz tak czesto rad udzielac. Uzaleznie sie i przywiaze do Ciebie i bedzie zle. Hehe :)
Tak, tak.. ja mam to samo ze słodyczami. Za chrom nigdy sie nie bralam ale moze cos da. Musze powyliczac te wartosci wegli i białka. Ojej... jednak troche tego liczonka przy jedzeniu bedzie. No coz, trzeba to trzeba :)

TAK!! No wlasnie, ksiazka telefoniczna. Jeju.. widzisz Veronko, juz stajesz sie niezastapiona, hihi. Zaraz zerkne.

No faktycznie czestotliwosc podyktuje organizm. Staram sie ruszac codziennie (czyli wracam z uczelni pieszo ok 30 minut i takie tam poza zwyklymi cwiczeniami) ale obecnie czuje sie troche wypompowana. Wszystko przez ta pogode no i zblizajace sie kobiece dni.

Prosze o rady! Duzo rad! Duzo roznych rad! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Możesz ćwiczyć i rano, i wieczorem, z tym że po wieczornym bieganiu tylko białeczko na noc (np. jajecznica z samych białek).
To zbieganie z góry polega na tym, że środek ciężkości ciała jest przesunięty do tyłu, przez co mniej angażuje się łydki i przód uda, a bardziej tył i pośladki - jest to tzw. bieganie 'z pięt', a nie 'z palców'.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w takim razie bede eksperymentowac z bieganiem. Zazwyczaj biegam po 19 wiec potem juz nie bede nic jadła. Wydaje mi sie ze to juz za pozno.

Jeszcze pytanie o cwiczenia w domu na wyszczuplenie ud i bioder. Są jakies?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Proszę bardzo wykonywać po bieganiu, jako kontynuację treningu aerobowego, tj. na podwyższonym tętnie, ale bez zadyszki, z dużą ilością powtórzeń i krótkimi odpoczynkami :
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm#1.3

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jędrne piersi

Następny temat

plywanie/bieganie

Wiecej