SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

crossfit lady :-)

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Witam,
postanowilam zalozyc tutaj temat aby otrzymac troche porad i wsparcia ze strony bardziej doscwiadczonych. Crossfit zaczelam trenowac ok 3 miesiecy temtu, staralam sie trenowac w miare regularnie 3-4 razy w tyg. Duzo pracowalam nad swoja miska i moge powiedziec ze trzymam czysta chociaz czasami trafiaja sie male odstepstwa. Powiem od razu ze jak wiekszasc dziewczyn mialam okresy diety glodowkowej czego konsekwencja jest sladowa ilosc miesni. Staram sie zwiekszac ilosc kalorii i chce wrescie ,,odbudowac,, swoja sylwetke. Ale widocznie cos robie zle, bo po 3 miesiacach efekty nie sa jakies spektakularne.

Wieczorem wrzuce dzisiejsza miske i uzupelnie dokladnie ankiete.
Teraz mam takie pytanie, czy moje treningi nie sa za czeste/ obfite. Wczesniej trenowalam basic wod ( duzo cwiczen technicznych itp.) teraz przechodze na zwykly wod ale z tych zajec technicznych tez korzystam. No i niestety mam mozliwosc trenowania tylko w ten sposob ze oba treningi sa jeden za drugim
Pon basic wod + wod
wt wolne
sr basic wod +wod
czw wolne
pt basic wod
sob basic wod

Od grudnia mam zamiar zmienic treningi tak ze tylko w pon bedzie basic wod + wod.

Dla przykladu wrzucam dwa treningi zeby bylo wiadomo czym sie roznia

BASIC WOD
1. front squat 3x10
2. 5 rounds for time
10 full swing KB 12kg
10 jump squat
10 push ups
10 knee reise
zajelo mi to 7: 56
Od razu po basic byl zwykly WOD
1. szukanie max kg power clean ( tylko bez usmiechow prosze, jestem poczatkujaca i do tego dziewczyna) moj max na dzien dzisiejszy to 30kg
2. AMRAP 23 min
80 jump squat
50 T2B/ L-sit ups
60 box jump over
30 HSPU
10 chest 2 bar/ 10 ring rows
wyszla 1 runda i do 20 powtorzenia L- sit ups

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4883
Jeżeli 4-5 treningów CF to za mało, to najprawdopodobniej za lekko ćwiczysz Może używasz za lekkich obciążeń ? Przy 4 CF możesz dodać np 1 trening FBW na siłowni i/lub jeden biegowy jeżeli na prawdę teraz jest za mało.


Zmieniony przez - scr008 w dniu 2015-12-27 16:10:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020268
Hej, jeżeli chcesz odbudować sylwetkę, to skoncentrowałbym się na WODach do 10' minut. Nie robił 23' Amrapów.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2015-11-09 06:51:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Bradzo rzadko zdarzaja sie taie dlugie wody, zazwyczaj jest to 10- 15 min

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Jezeli chodzi do boxa i robi trening z klasa to niebardzo moze sie ograniczyc do 10min Amrap
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
VVizard89
Jezeli chodzi do boxa i robi trening z klasa to niebardzo moze sie ograniczyc do 10min Amrap


Wlasnie tak, treningi mam w grupie 10 osobowej.

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020268
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Mieszkam w Norwegii, moj norweski jest calkiem spoko ale nie az tak zaawansowany zebym mogla dokladniej dyskutowac z trenerem na temat miesni, fizjologii, itp Dlatego pisze tutaj

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020268
Mhm, a nie możesz przychodzić i robić własne programowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
A jak sie czujesz po tych dwoch treningach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Po dwoch? Czuje sie ze to byla dobra robota... oczywiscie ze moge wykonywac swoje treningi ale uwielbiam ta rywalizacje w grupie

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Jezeli przez odbudowanie swojej sylwetki masz na mysli zwiekszenie masy miesniowej to ja bym zrobil tak: zamiast basic wod zrobilbym cos w stylu
Poniedzialek - przysiad 3-4x8-10p + wykroki lub step, bulgaeskie
Wtorek - strict press
Czwartek- martwy ciag + podciaganie nachwytem silowe lub ring row lub wioslowanie sztanga
Piatek - bench press + ring dips lub pompki na poreczach
Cos w tym stylu;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywki Paleo

Następny temat

zakup wioślarza

WHEY premium