SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

colitis ulcerosa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11026

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6393
Prawdopodobnie spróbuje. Mogę zapytać po jakim czasie było widać poprawę? Jeśli dobre zrozumiałem to bierze Pan to na łuszczycę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Niee, jako prokinetyk przy SIBO. Aktualnie to jest malutka dawka, bo 0,8 mg/dzień, ale fajnie mi układa jelita przez wieczór. Na większej niestety miałem nasilenie pieczenia w przełyku.
Ciężko mi powiedzieć po jakim czasie, bo jak zacząłem to równolegle też kilka innych rzeczy łykałem, ale myślę 1-wsze 2-3 tygodnie. Przy czym delikatnych "skutków ubocznych" w postaci bardziej realistycznych snów, u niektórych kłopotów ze spaniem to w zasadzie można się spodziewać od pierwszych dawek
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 209
Hej, ja chorowałem ponad 20 lat i chyba przetestowałem na sobie większość metod :) Podstawowa sprawa to poznaj swój organizm, każdy jest inny i nie ma jednej skutecznej metody dla wszystkich. Przeczytałem na ten temat wiele badań naukowych głównie amerykańskich duńskich izraelskich i brytyjskich i niestety nająć ta wiedzę muszę z przykrością stwierdzić że w kwestii tej choroby w Polsce lekarze nie mają za bardzo pojęcia o leczeniu. Jest kilka wyjątków oczywiście jak prof. Rydzewska ale generalnie lobby jest mega zamknięte na nowinki w tej kwestii i trzyma się zasady mesalazyna-steryd-leczenie biologiczne-ciach jelito. Na zachodzie podejście jest bardziej holistyczne i nie tak radykalne. Jest tez w Polsce jeden prof. uważany za góry od colitis, ja mam jednak o nim jak najgorsze zdanie. Niestety jego diagnoz nie podważy żaden lekarz w Polsce aby się nie narazić (wyjątkiem jest wspomniana już prof. Rydzewska i lekarze w innych krajach).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 209
Jeśli chodzi o konkrety: przy tej chorobie trzeba suplementowac kwas foliowy (trzeba jednak się upewnić czy nie ma się mutacji i zamiast kwasu stosować Folian)! Koniecznie robić odpowiednio często kolonoskopię i wycinać polipy jeśli pojawi się nawet najmniejszy (radzę uważnie analizować tego typu badania bo lekarze w Polsce lekceważą pojawiające się zmiany). Mi pomagały tlenoterapia, zastrzyki z jemioły, przeszczep flory, marihuana (olej ale nie taki cbd jak sprzedają w sklepach), mindfulness, dieta. Życzę zdrowia i nie poddawaj się!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przede wszystkim diagnostyka a później leczenie pod kontrolą specjalisty, czasem na bawić się na własną rękę nie pomoże a może zaszkodzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 209
Tylko problem w tym, że specjalistów brak (po za nielicznymi wyjątkami). Diagnostyka tez pozostawia wiele do życzenia. Chorowałem dwadzieścia kilka lat wiec wiem, co mówię.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Greg11
Tylko problem w tym, że specjalistów brak (po za nielicznymi wyjątkami). Diagnostyka tez pozostawia wiele do życzenia. Chorowałem dwadzieścia kilka lat wiec wiem, co mówię.


przy skomplikowanych problemach , często ma to miejsce
ale nie ma innej skutecznej drogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6393
BPL-G
Przede wszystkim diagnostyka a później leczenie pod kontrolą specjalisty, czasem na bawić się na własną rękę nie pomoże a może zaszkodzić.


Mogę zapytać co znaczy "chorowałem"? Chyba nie chcesz powiedzieć, że się wyleczyłeś....
Dzięki za wiadomość. Niestety od początku wakacji musiałem wesprzeć się sterydami. Te nowe (cortiment) nie zadziałały więc jestem na metypredzie i bardzo powoli schodzę z dawki. Mam nadzieję, że mogę już mówić o reemisji i nie będę musiał tego g... więcej brać bo niestety niesamowicie niszczy organizm.

Nie będę ukrywał, że z metypredem też średnio szło, więc włączyłem dodatkowo naltrekson, bpc-157 i dość rygorystyczną dietę

Ps. CBD działa .. łagodzące jeśli chodzi o bół ale nawet marihuana w normalnej postaci mi nie pomagała - mówisz, że olejek działa lepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6393
BPL-G
Przede wszystkim diagnostyka a później leczenie pod kontrolą specjalisty, czasem na bawić się na własną rękę nie pomoże a może zaszkodzić.

diagnostyka to w tym przypadku kolonoskopia - w tej chorobie najczęściej na jej podstawie stwierdza się czy jest reemisja kliniczna czy jej nie ma, ewentualnie wykrywa powikłania chorobowe. Przyczyny choroby o której mowa w wątku nie są znane, dlatego diagnostyka niewiele pomoże jeśli chodzi o dobór odpowiedniego leczenia. Te same dostępne środki na jednych działają (np. cortiment mmx - najbardziej nowoczesny i tym samym dużo bardziej bezpieczny steryd przeciwzapalny o długotrwałym uwalnianiu na większość ludzi działa - na mnie nie podziałał).
Nie twierdzę by rezygnować z lekarzy, ale twierdze, że warto sięgnąć po inne metody, poznać własny organizm, próbować ... bo w przypadku lekarzy jak standardowa ścieżka nie zadziała, to nie tylko nie będą w stanie powiedzieć "dlaczego nie zadziałała" to jeszcze rozkładając ręce będą proponować wycięcie jelita (do czego chcieli mnie przygotować już 15 lat temu jak nie byli pewni czy pierwsze leczenie pomoże)
Najlepszym przykładem na to, że medycyna rozkłada ręce jest fakt iż wiele lat paliłem - lekarz odradzał mi rzucanie twierdząc, że palenie pomaga na tą chorobę. Rzuciłem palenie kiedy zacząłem więcej biegać, ok roku temu ... w efekcie przyszło zaostrzenie.
Pozostaje próbować i czekać, aż znajdzie się albo przyczyna, albo skuteczny lek - prawdziwy lek a nie jedynie środki przeciwzapalne podtrzymujące reemisje choroby, których skuteczność jest daleko wątpliwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
andrzejpa

Nie twierdzę by rezygnować z lekarzy, ale twierdze, że warto sięgnąć po inne metody, poznać własny organizm


pierw trzeba znać anatomie , fizjologie , biochemie i pełno innych nauk
to nie malowanie ścian, co nie oznacza oczywiście żeby nie obserwować reakcji organizmu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bark-

Następny temat

Lordoza? Inne skrzywienie?

WHEY premium