SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co to jest uchi deshi. o co w tym chodzi. Czy ktos moze na tym byl?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Witam

Wlasnie sie niedawno dowiedzialem ze u nas w kyokushin kan jest cos takiego jak uchi deshi. Ale instruktor zabardzo nie zdradza szczegolow. Ja myslalem ze to bylo kiedgs i tego dzisiaj nie ma a tu prosze.

Prosze mi powiedziec. Co to ma na celu. Czy wysylaja to instruktorzy takiego adepta. No i jak to wyglada. Moze ktos akurat byl z forumowiczow?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Za wikipedią: "Uchideshi (jap. 内弟子 uchi-deshi) – uczeń mieszkający i uczący się w domu swojego mistrza." Raczej twój instruktor nie zabierze cię do domu, musząc cię karmić, wychowywać i dbać o ciebie. Po pierwsze nie ta kultura (zachód vs wschód), po drugie takie coś było popularne, ale 100 lat temu. I w Azji, nie w Polsce, jak jedynyn sposobem dotarcia na trening była kilkugodzinna wędrówka.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Odwiedzil nas shihan i jego syn z RPA. Jego syn byl tam 3 miesiace. Afryka to jeszcze inna kultura. Nysle ze nie ma co ogolniac. Tez myslalem ze to bylo dobre 100 lat temu a jednak jesr. Poten wlasnie moj instruktor strzelil haslem. Jezeli masz dobrego ucznia wyslij go do uchi deshi. Jednak to aktualne jest jak widac. Trzeba sie chyba naprawde wykazac zeby instruktor wyslal na takie szkolenie nie tylko fizycznie ale i psychicznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Jestem już stary, nie trenuję karatę, ale chyba wolałbym, żeby mnie psychicznie to szkoliła mama i tato, a nie jakiś "sensje";)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
No coz. Niektorzy maja mame i tate niezrownowarzonych psychicznie i pogubionych. Wiec takie szkolenie moze zaszkodzic :) ja duzo zawdzieczam karate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Sensei wlasnie nam powiedxial ze to jest to funkcjonuje. Ze trafiaja tam uczniowie ktorzy po 1 chca sie temu poswiecic. Po 2 robia duzy postep nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Mowa miedzy innymi o wartosciach mornalnych jak szacunek honor. Placisz tylko za przelot i jestes tam za darmo. Tam pracujesz a twoja wyplata sa treningi miejsce do spania i jedzenie. Ja tez myslalem ze to bylo dobre kiedys a jednak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
NO to aktualne: w takich ośrodkach cywilizacji jak Afryka, Birma, Indie, Wyspy Salomona;) Ale w Japonii ktoś to nadal praktykuje? W Japonii jako Japonii, a nie jakimś Lesotho?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Tak poniewaz syn Shihana byl tam na 3 miesiace. Ja tez nie przypyszczalem ale w kyokushin kanie jest. Jedziesz do do jo mistrza royamy tam trenujesz spisz pracujesz. Ty tyle placisz co za przelot. A jak pisalem wyzej sensei powiedzial ze to moze kazdego spotkac kto bedzie robil postepy. I tak jest to w japoni a dokladniej w honbu kyokushinowskim w Tokio
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wystąpienia służbowe

Następny temat

Kluby MMA w Lublinie

WHEY premium