SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co to jest torbiel nerki?!!!!! pomózcie prosze!!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205562

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 106 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3544
dizś poszedłem do przychodni zrobic USG jamy brzusznej i wszystko wyszło wporządku oprócz nerki prawej:( lekarz powiedział mi ze mam najprawdopodobniej jakis torbiel nierki prawej::(( co to jest?! i czy to jest groźne i czy to sie da wyleczyc i jak?!! pomożcie mi prosze:(:(:(
8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Torbiel nerki to nic innego jak zgromadzony płyn lub powietrze, lecz zazwyczaj to ciecz ktora zgromaczona jest w obrebie nerki. Nie jest to zazwyczaj duzej wielkosci, ale czasem mają wielkosc jabłka. Ich wielkosc zwieksza sie bardzo powoli.
To normalne, że z wiekiem na nerkach może pojawiać się torbiel. Dzieje się tak, ponieważ nefrony (te części nerki odpowiedzialne za filtrację krwi) stają się coraz większe i zaczynają wypełniać się płynem.

Zadne badanie nie potrafi opisac dlaczego tak wlasciwie owy plyn sie gromadzi. Wiadomo jednak ze dzieje sie to na przestrzeni lat.
Zdarza się, ze wiekszosc torbieli odkrywa sie przypadkowym USG czzy tomografii komputerowej. jamy brzusznej gdyz, zadko kiedy mozna odczuwac bol nimi spowodowany

Niemniej jednak, jeśli torbiel wybuchnie, mamy do czynienia z poważnym problemem, którego nie można w żaden sposób zignorować
Najczęstsze objawy:
-Ból brzucha, żeber, bioder, żołądka lub pleców.
-Lekka gorączka.
-Częste oddawanie moczu i obecność krwi w moczu.
-Wysokie ciśnienie






Zmieniony przez - godav w dniu 2017-12-05 21:29:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
torbiel to torbiel - poszukaj sobie definicji w necie
a co do torbieli nerki - moze być wrodzona
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 533 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2237
torbiel wielokomorowa moze byc punktem wyjscia to guza wilmsa lub raka jasnokomorkowego ale ty pewnie masz torbiel prosta nic ci nie bedzie chyba ze przekracza 1`0cm
4

"po co byc za wysoko jak mozna spokojnie byc nisko"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 106 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3544
moja torbiel ma 20mm !!!! a dokładne to na karcie z wynikami napisane jest tak: "w częśći środkowej nerki prawej torbiel prosta wielkosci ok. 20mm" :( i co wy o tym sądzicie?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
nie umrzesz od tego /tez mam i zyje/ - powinienes byc tylko pod kontrola lekarska, czyli robic sobie +/- raz do roku usg nerek; przy kolejnym badaniu moze okazac sie, ze torbiel samoczynnie znikla

btw jak boofi - moze byc to zmiana wrodzona; w moim przypadku to obciazenie genetyczne

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2005-01-06 16:57:25
2

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
mogą "rosnąć" mogą znikać
dotyczą wszystkiego , czasami gdzieś zezłośliwieja - ach te torbiele
a co lek. zalecił
2

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 106 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3544
lekarz nic nie zalecił... bede musiał isc do ogólnego i porozmawiac z nim.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
"Torbiele nerek rozpoznaje się dość często. Są one zazwyczaj umiejscowione przy zewnętrznej powierzchni nerki. Małe torbiele nie powodują zwykle dolegliwości, nie wymagają leczenia poza obserwacją i wykonywaniem raz w roku badania USG. Większe natomiast nakłuwa się i bada ich zawartość.

Co do postępowania z torbielą nerki - doradzałbym, naturalnie też po konsultacji z lekarzem, postępowanie wyczekujące.


lek. med. Lech Sztymirski"
3

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14
Mam 15 lat i też mam torbiela. Moj ma ponad 5 cm:(
Czy konieczny będzie jakiś zabieg, aby go usunąć???
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
w biegunie gornym nerki prawej oraz w jej części środkowej dwie zmiany (10-15 HU) kolejno śr. 18mm i druga wymiarów 17x27mm. Radiolog w badaniu KT uważa ze sa to torbiele. Urolog zaleca operacje. Jak mam postepowac dalej w tej sytuacji?
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Hmm, ja tez byłem ostatnio na USG i lekarz powiedział mi że mam torbiel na prawej nerce i ze ma 2,4mm.. Zapytałem go co z tym robic, czy leczyc czy co..? Powiedział mi, ze nic nie robić bo to ma co druga osoba tylko trzeba co jakiś czas obserwować czy nie rośnie i jak przekracza 7cm! to sie wycina ja :) .. no chyba że bardzo boli to wycina się wczesniej :P .. mam nadzieje ze mi wycinać nie bedą musieli :)
5

Tomecki123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSTOWANIE WLOSOW

Następny temat

Tetracyklina vs Roacuttane

Wiecej