SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co się dzieje z moim organizmem?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3741

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Morales_37 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Witajcie!

Problem dotyczny mojej wagi.
Zacznę od początku, zawsze jadła to na co miałam ochote, codziennie wpadały pączki, snickrsy, chipsy, dużo gazowanych napojów, herbata 3 razy dziennie obowiązkowo z 3 łyżeczkami cukru. Wszystko smażone, dużo ziemniaków itp. Babcine obiady ze słoninką.
Byłam szczupła( 172 cm i 58 kg)

Zaczęłam brać tabletki anty, zauważyłam ze tyje, więc zmieniłam nawyki żywieniowe. Przy tabletkach przytyłam 9 kg, mimo że już wtedy gdy zauwazyłam ze przybyło mi 2 kg zmieniłąm diete.
Zaczęłąm chodzić 2 razy tyg na fittness, przestałam zupełnie słodzić, przerzuciłam się na herbate czerwoną, zaczęłam pić dużo wody, jeść dużo białka, słodyczy i chipsów oraz napojów gazowanych i soków nie piję wcale. Miesą i szynki jem tylko chude.
Ser żółty,w czesniaj jadłam minimum 5 plastrów dziennie bo go uwielbiałam teraz wogóle.
Pieczywo zmieniłąm na pełnoziarniste, podobnie makarony, odstawiłam mięsne rzeczy które uwielbiałam.
Tyłam nadal. Gdy doszłam do 67 kg, zaczełam dodatkowo chodzić 3-4 razy na siłownie. Aeroby lub interwały,trening siłowy ok 1,5 h treningu. Do tego dużo chodze, około 4 km dziennie

Kupiłąm tez termoenik therm line.

W listopadzie przytyłam do tych 67 kg, dzisiaj udało mi się zejść do 63, jednak od dwóch tygodni widze ze wogóle waga nie spada.


Dlaczego wogóle przytyłam? Przecież zaczęłam się dobrze odżywiać i ruszać, więc nie powinnam tyć

dlaczego moja waga nie spada mimo ze ćwiczę i jestem na ujemnym bilansie?

Sprawdzam sobie posiłki w dzienniku posiłków.

Co jest ze mną nie tak?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Miałam takie dopochwowe, nic nie wykazało
Tzn cos mówił lekarz że mam chyba lekkie tyłozgięcie amcicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46587
Witaj
Tabletki antykoncepcyjne ingerują w twoją gospodarkę hormonalną zwiększając poziom progesteronu oraz estradiolu u dużej ilości kobiet (jak i mężczyzn) zwiększenie poziomu tych hormonów powoduje zwiększanie się tkanki tłuszczowej. Często w moim środowisku spotykałem się z tego typu skutkami ubocznymi u kobiet jednak zaznaczam że nie na każdą tak to działa po dłuższym okresie stosowania organizm powinien się przyzwyczaić i wtedy powinnaś zacząć gubić to co zgromadziłaś. NIestety nie znam innych metod na walkę z tym medycyną zajmuję się amatorsko ;)
Pozdrawiam

Aha i podaj może nazwę tabletek jakich używasz jeśli są to tabletki dwuskładnikowe to możesz isć do lekarza i spytac czy nie przepisze ci jednoskładnikowych (mniejsza skuteczność bo mniej hormonów) ale mniejsze skutki uboczne.

Zmieniony przez - BarylaWSC w dniu 2011-01-31 12:36:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Brałąm Syndi 35 ale zmieniłam na cilest.

Biorę głównie z uwagi na problemy z cerą i z menstruacją.

Zawsze słyszałam, że to nie rawda, że tyje sie od tabletek tylko, że tabletki zwiększaja apetyt, a my sie nie pilnujemy więc tyjemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 154 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1004
wychodzi na to samo, po prostu trzeba sie zdrowo odzywiac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46587
Skoro masz problemy z menstruacją to raczej jednoskładnikowe odpadają i muszą być te które masz!
Co do tego tycia to dużo o tym czytałem i jestem bardziej przekonany o tym że jednak można przytyć biorąc leki hormonalne u kobiet estrogeny analogicznie u mężczyzn androgeny różnica polega tylko na ich działaniu ale nie będziemy tutaj tego rozwijać
Napisze tak jak wyżej utrzymuj zdrowe odżywianie się i ruch na stałym poziomie, najlepiej wrzuć tutaj swoją dietę jaką stosujesz na co dzień i profilaktycznie sprawdzi się czy nie ma większych błędów. ;)
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1395
skonsultuj sie z lekarzem i farmaceutą i zmien tabletki ^^

Trening czyni mistrza, wiara czyni cuda

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
proponuje przeniesc temat do dzialu "ladies SFD" tabletki antykoncepcyjne i skutki ich zazywania to raczej malo meski temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 379 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46587
Tu bardziej chyba chodzi o odchudzanie niż o same tabletki ;)
Ale musiałem dać tą informacje o tabsach anty żeby dziewczyna wiedziała na czym stoi wg mnie niech wklei diete tutaj i temat mógłby zostać
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
wiem wiem ze chodzi o odchudzanie ,ale tabletki tez maja wplyw na tycie oraz pozniejsza redukcje ,a dziewczyny z SFD maja jakies doswiadczenie jezeli chodzi o tabletki ich skutki, ogolnie wymiana opini na temat anty. Bo jezeli chodzi o sama diete to temat moze zostac jak najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 243
Przykładowy jadłospis:

Śniadanie: tutajzawsze 4 łyżki owsianki z rodzynkami lub orzechami, na szklance mleka 2 %

II śniadanie: Kanapka z razowca i serka typu almette plus pomidor. Zwykle jakiś owoc jabłko, mandarynka

Obiad: różnie przeważnie ryż brązowy z filetem z kurczaka i jakieś warzywa, czasem jakaś zupa typu pomidorowa

Podwieczorek: często jogurt lub serek wiejski lub jakiś owoc

Kolacja: zazwyczaj serek wiejski, lub makrela w pomidorach, lub kanapka z tuńczykiem, jaja gotowane

Plus około 3 kubki herbaty czerwonej, około 1,5 litra wody niegazowanej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
Sniadanie : brak bialka
II sniadanie : zamiast almette daj szynke/ser
Obiad : ryz+kura+warzywa ok ,sama zupa to troche za malo
Podwieczorek : od tej pory waywal wszelakie wegle (bialko+tluszcz) czyli serek wiejski ok, jogurt i owoc nie ok
Kolacja : brak tluszczy, serek ok, jaja ok, tunczyk bez kanapki ok, tunczyk z kanapka nie ok i makrela w pomidorach jezeli z puszki to odpusc duzo konserwantow
Dieta nie wyglada tragicznie (idealna tez nie jest zeby nie bylo) widocznie cos pokrecilas z zapotrzebowaniem kcali ,a druga sprawa to hmmm...troche dziwne zamienniki np w podwieczorku czasem grani czasami owoc / obiad czasem ryz+kura+warzywa innnym razem zupa. Bardzo dobrze że pijesz czerwona herbate w przypadku kobiety duzo lepsza opcja niz zielona.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bardzo Kobiecy DT - Goplana

Następny temat

Dieta dla uzależnionej od słodyczy?

WHEY premium