SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co dalej z redukcja?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na poczatek - witam serdecznie i dzieki wszystkim za interesujace posty na tym forum. Mocno pod ich wplywem zaczelam cos dzialac ze soba, ale teraz mam maly schodek i zdecydowalam sie jednak poprosic o pomoc. Generalnie chce nieco schudnac (5-6kg) i nabrac kondycji.

Mam 29lat, 170cm wzrostu, waze ca. 64kg (nie mam wagi;). W pasie 75, biodra 101, uda 56. Pracuje dlugo przed komputerem.

Zaczelam diete niskoweglowodanowa (poczatkowo ok. 20g, ale to jest tortura dla mnie, teraz 30-35g) i na poczatku staralam sie troche pakowac tluszcze gdzie sie da. Teraz raczej bialko i warzywa (z nich sie wlasnie uzbiera owe 35g), zero owocow, sporo serow zoltych i majonezu, wiec tluszczu z 45g bedzie. Bialka ostatnio wyliczylam 130g - czy to nie przesada? Na jedno posiedzenie wciagam czasem 400g poltlustego sera bialego.
Na jakims linku znalazlam licznik kal i wychodzi mi, ze zjadam 1300-1500 kcal dziennie. Jak czuje glod to cos dozwolonego podzeram. Problem z moja praca i nieregularnym jedzeniem (czasem siedze glodna i nie moge nic zjesc, np. dopiero za 2-3 godz). Rano kawa na czczo (duze kubki dwa z niewielkim mlekiem). Pierwszy posilek ok. 11-12 godz. (bialy ser poltlusty, czasem feta + ogorek i rzodkiewki, czasem pomidor). Popoludnie i wieczor roznie - smazony camembert, pieczony pstrag albo losos, salatka z sera zoltego i tunczyka (alternatywnie!), salatka z warzyw ze smietana. Nie jem miesa.

Staram sie biegac 2-3 razy w tygodniu 30 min. wg programu marszobiegow (idzie sympatycznie) w 60-70% max tetna. Biegi wieczorem, 19-20 godz. Ale z tym jest roznie, i czasami tydzien bez biegow. Troche pobolewaja mnie tez kolana, choc moje tempo biegu naprawde niewielkie jest.

W ogole duzego spadku wagi nie zaobserwowalam (no ale tez przeciez zapracowalam na te swoje kilogramy nie w tydzien), ale po miesiacu takiej diety chyba jest nieco zbyt slabo (ok. 2kg). A moze nie. Tak naprawde to potrzebuje potwierdzenia ze to ma sens.
I co dalej z lowcarb? I jak bardzo low??
Czy 'ladowanie wegli' w moim przypadku ma sens? Tak naprawde bardzo brakuje mi owocow - na ile moge sobie pozwolic w tym kierunku? Czy rozgrzeszenie dostane za wieczor z arbuzem?

Realnie patrzac nie jestem w stanie zintensyfikowac cwiczen fizycznych, w czasie roku szkolnego bedzie jeszcze gorzej, choc w ciagu dnia dodatkowo ok. 30 min. marszu mam.

Co dalej droga Redakcjo?? Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
przysiady i syzyfki (stajesz przy futrynie i chwytasz ja jedna reka (albo jakiegos solidnego oparcia po prostu) nastepnie wykonujesz tak jakby przysiad z tym - ze kolana ida do przodu a tulow razem z glowa do tylu ... cwiczysz wtedy dobrze czworoglowy jednak takze obciazasz kolana .. ale bardzo dobre cwiczenie do wykomnywania w domu powinnas od razu chwycic o co w nim chodzi

pisze na szybko bo jestem przelotem

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES




Zmieniony przez - kanarek w dniu 2003-08-28 14:21:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Gdyby te 2kg in minus było z tłuszczu, to oznaczałoby to wydatek 18000kcal czyli ujemny bilans śr. 600kcal dziennie, co jest zupełnie przyzwoitym wynikiem. Obiektywnym sprawdzianem jest pomiar procentowej zawartości tłuszczu, ale jeśli obwody idą w dół, to jest OK. Problemem jest okresowe głodowanie w ciągu dnia, co może wpłynąć na spadek metabolizmu, więc w takich chwilach możesz wziąć kilka kapsów L-glutaminy, co nie jest specjalnie krępujące w pracy

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."
1

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
jesli te -2kg jest stabilne/trwale to jest niezle (w okolicach b. dobrze ): 0,5kg/tydz. Mimo spadku T obwody moga sie nie zmieniac chocby dzieki rownoczesnemu rozwojowi miesni. Lustro prawde Ci powie
Nt. diet niskoWW i ich wersji czytaj przede wszytskim w Alternatywnej Drodze (Biniu to glowny spec od lowcarb ): https://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=109&forum_title=Alternatywna droga

Jesli 35gWW 130gB 45gT to ~1000kcal. Hmm, jesli naprawde tyle to jak na 64kg i diete lowcarb moze byc za malo. Jak zjedziesz za nisko, pozniej mozliwe jojo. Ale mysle, ze w rzeczywistosci blizej Ci do tych 1300-1500kcal, a te gramy to mala pomylka :-]
Pamietaj, ze do WW nie wliczasz blonnika - czesto (?) uwzgl. w ogolnej puli WW podawanej na opakowaniach, itp! Przy lowcarb to istotne - mozesz zjesc wiecej, niz sie na poczatku wydaje.
Bialka IMO troche za duzo, teraz to u Ciebie zrodlo prawie 50% calej dostarczanej energii. 1,5g/kg tez bedzie ok. A moze nawet mniej.
400g twarogu na raz (ok 70gB)? Podziwiam! Tylko po co az tyle, org. poradzi sobie tylko z czescia tego B?

Mimo wszystko postaraj sie jesc czesciej ~5pos/dzien we w miare rownych odstepach. I PORANNE sniadania!! W pracy, przy wymaganej dyskrecji np. migdaly, czy inne orzechy. Male opakowanie zmiesci sie wszedzie.
Nie zadna glutamina.

Jeszcze raz odsylam do Alt. Drogi!!!


Co do aktywnosci fizycznej: moze rower? Bezpieczniejszy dla kolan. I sprobuj dodatkowo dluzszych (kilka godz) wypraw np. weekendowych na rowerze, czy pieszo. Krotkie aeroby zbyt wiele nie wnosza, choc dobre i to. A moze jakas silownia Poczytaj tez o tr. intrwalowym (biegi/rower): w uroszczeniu naprzemienne "zrywy": wolno - b. szybko - wolno - b. szybko. Kilka takich cykli, kazda faza kilkanascie sek. Mechanizm wplywu na org podobny do silowni: zwiekszenie spalania potreningowego (w efekcie wysilku energia jest zuzywana przez wiele godz. po jego zakonczeniu). Przy tradycjnych aerobach prawie nie wystepuje.


pozdr,
mbik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
>jesli te -2kg jest stabilne/trwale to jest niezle (w okolicach b. >dobrze ): 0,5kg/tydz. Mimo spadku T obwody moga sie nie zmieniac >chocby dzieki rownoczesnemu rozwojowi miesni. Lustro prawde Ci powie
dzieki za wsparcie. rzecz jasna ubrania leza lepiej:) no i przede wszystkim nie mam napadow glodu straszliwych (zdarzaly sie dni, ze moglam jesc praktycznie przez caly dzien, tylko resztki rozsadku mnie powstrzymywaly)

>Jesli 35gWW 130gB 45gT to ~1000kcal. Hmm, jesli naprawde tyle to jak na >64kg i diete lowcarb moze byc za malo. Jak zjedziesz za nisko, pozniej >mozliwe jojo. Ale mysle, ze w rzeczywistosci blizej Ci do tych 1300->1500kcal, a te gramy to mala pomylka :-]
tak wlasnie jest. potem policzylam te gramy i cos tam musialam umniejszyc (B i T). Raczej 1500 kcal zjadam.

>Pamietaj, ze do WW nie wliczasz blonnika - czesto (?) uwzgl. w ogolnej >puli WW podawanej na opakowaniach, itp!
dobra wiadomosc. a jakies blizsze zrodlo na temat zawartosci blonnika - jesli dysponujesz rzecz jasna? tak jakos podejrzewam, ze te warzywa do konca nie sa takie niebezpieczne.

>Bialka IMO troche za duzo, teraz to u Ciebie zrodlo prawie 50% calej >dostarczanej energii. 1,5g/kg tez bedzie ok. A moze nawet mniej.
>400g twarogu na raz (ok 70gB)? Podziwiam! Tylko po co az tyle, org. >poradzi sobie tylko z czescia tego B?
tylko dlatego ze mi smakuje! tez podejrzewam, ze nieco przesadzam. z kolei majac do wyboru tluszcz-bialko i cel redukcyjny, trudno mi wybrac bialko. ale chyba postaram sie zejsc z niego troche.

>Mimo wszystko postaraj sie jesc czesciej ~5pos/dzien we w miare rownych >odstepach. I PORANNE sniadania!! W pracy, przy wymaganej dyskrecji np. >migdaly, czy inne orzechy. Male opakowanie zmiesci sie wszedzie.
>Nie zadna glutamina.
bezpieczne te migdaly/orzechy? co do wszelkich tabletek to unikam jak ognia, wiec to dla mnie byloby lepsze. jogger - dzieki za post, ale nie mam przekonania do przyswajalnosci sztucznych srodkow, a przemysl okolofarmaceutyczny kojarzy mi sie z dawna propagandowa polityka producentow tytoniu (ktorzy zalecali go jako srodek leczniczy - w postaci papierosow). wiem ze mam dosc radykalne poglady:) ale jesli nie musze to nie jem sztucznosci.

>Jeszcze raz odsylam do Alt. Drogi!!!
dzieki. mysle ze wiekszosc przeczytalam, ale wciaz i tak zerkam.;)

>Co do aktywnosci fizycznej: moze rower? Bezpieczniejszy dla kolan. I >sprobuj dodatkowo dluzszych (kilka godz) wypraw np. weekendowych na >rowerze, czy pieszo.
rower jest, weekendowe wyprawy tez. zainteresuje sie tymi interwalami - wyglada dla mnie bardzo dobrze. czyli biegi niekoniecznie?? czy te kolana to naprawde moze byc wynik malutkich przebiezek po pol godziny?

dzieki wielkie za pomoc!!! zaczelam sie juz zastanawiac czy warto tak dalej, ale przede wszystkim lepiej sie czuje z mniejszym cukrem i to jest dla mnie duzo wazniejsze od wagi. a skoro i jej spadek jest ok, to czego chciec wiecej?
raz jeszcze dzieki - i prosze o dalsze uwagi, jesli bedziecie tak uprzejmi. pozdrawiam;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapomnialam jeszcze o jednej waznej dla mnie rzeczy - slabych miesniach. Od czasu jak ograniczylam spozycie ww do 20 a potem 30-35g bardzo spadla mi sila w miesniach. Jecze na podjazdach, chocbym dopiero co wyjechala z domu, a wczesniej nie bardzo nawet te gorki zauwazalam. Miewalam tez problemy (bol miesni) z wbiegnieciem na drugie pietro (taki zwyczaj, w pracy, po dwa stopnie - no, chyba ze mam wysokie obcasy:). A w trakcie marszobiegow najwiekszy problem sprawiaja mi miesnie lydek i pupy (tez mi sie w to nie chce wierzyc). Ogolnie jestem slabsza po prostu, mimo dobrego samopoczucia i energii.
Mam wrazenie, ze jest nieco lepiej przy wiekszej dawce ww, ale moze po prostu juz sie do slabszych miesni przyzwyczailam. I mam kluczowe pytanie - jak bardzo powinnam ograniczac ww, zeby sie dobrze czuc, ale jednoczesnie potrafic wjechac rowerem pod gorke?
Czy moze tez łączenie utraty sily miesni z dieta lowcarb jest niesluszne?
Dzieki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam i dobranoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
witaj
zauwazylem Cie przypadkiem ale z mila chcecia pomoge
rowniez specjalizuje sie w dietach niskoww
Liczbe kalorii ustalibym rzeczywiscie do poziomu ok.1300-1400kcal
Wiekszosc wyjasnil mbik ale dopowi,m tylko :

dobra wiadomosc. a jakies blizsze zrodlo na temat zawartosci blonnika - jesli dysponujesz rzecz jasna? tak jakos podejrzewam, ze te warzywa do konca nie sa takie niebezpieczne.
PROSZE BARDZO :
http://www.koko.kulturystyka.pl/Blonnik.htm
WYSTARCZY ?

>Nie zadna glutamina.
bezpieczne te migdaly/orzechy? co do wszelkich tabletek to unikam jak ognia, wiec to dla mnie byloby lepsze. jogger - dzieki za post, ale nie mam przekonania do przyswajalnosci sztucznych srodkow, a przemysl okolofarmaceutyczny kojarzy mi sie z dawna propagandowa polityka producentow tytoniu (ktorzy zalecali go jako srodek leczniczy - w postaci papierosow). wiem ze mam dosc radykalne poglady:) ale jesli nie musze to nie jem sztucznosci.
NIE PRZESADZAJMY Z TA NIECHECIA DO PORAD JOGGERA OBA WYJSCIA SA OK - GLUTAMINA DOSTACZY ENERGII DO MOZGU I ZASPOKOI (W PEWNYM STOPNIU OCZYWISCIE) GLOD JEDNAK WIEKSZE DAWKI CIEKAWIE DZIALAJA NA KETOZE NALEZY PAMIETAC ZE TO TEZ AMINOKWAS WIEC BIALKO.
ORZECHY SA OK - ALE PAMIETAJ WLICZAC JE DO SWOJEJ PULI KALORII.
DOBRZE ZE STARSZ SIE JESC W MIARE JAK NAJMNIJE PRZETWORZONE PRODUKTY (JESLI DOBRZE WYJALEM Z KONTEKSTU)

rower jest, weekendowe wyprawy tez. zainteresuje sie tymi interwalami - wyglada dla mnie bardzo dobrze. czyli biegi niekoniecznie?? czy te kolana to naprawde moze byc wynik malutkich przebiezek po pol godziny?
MOZE BYC - ALE ZALEZY OD WIELU RZECZY - OD STANU TWOICH STAWOW KOLANOWYCH, OD ILOSCI DOSTARCZANYCH SKLADNIKOW ODZYWCZYCH, OD RODZAJU NAWIERZCHNI I OBUWIA KTORYCH UZYWASZ ...
ROWER BEZPIECZNIEJSZY JEDNAK NIE DZIALA W TAKIM STOPNIU GORNA CZESC CIALA ... ALE POLECAM :)
INTERWALY NA ROWERZE TEZ - SWIETNA SPRAWA, ZNAJDZ NIEWIELKIE WZNIESIENIE I PROSTA - I PROBOJ WOLNO JEZDZIC NA PROSTEJ I SZYBCIEJ NA WZNIESIENIU POCZYTAJ DOKLADNIEJ
===============================

Teraz raczej bialko i warzywa (z nich sie wlasnie uzbiera owe 35g), zero owocow, sporo serow zoltych i majonezu, wiec tluszczu z 45g bedzie.
NIE WIDZE NADAL ZDOWYCH TLUSZCZY TUTAJ. POSTARAJ SIE DODAC.

Bialka ostatnio wyliczylam 130g - czy to nie przesada?
NIE. WARTOSC JAK NAJBARDZIEJ OK CHCOC MOZESZ TAK JAK MOWI MBIK - ZMNIEJSZYC DO 1,5 (CHOC BEDAC TOBA ZOSTAWILBYM TE WARTOSC NA NIEZMIENIONYM POZIOMIE)
Na jedno posiedzenie wciagam czasem 400g poltlustego sera bialego.
HEH - NIEZLE ALE TROSZECZKE ZA DUZO ... ALE NIE MA JEDNOZNACZNYCH BADAN NT ZJADANIA CZY BARDZIEJ WYKORZYSTANIA KONKRETNEJ ILSOCI BIALKA ...TO I TAK WOLE TRZYMAC SIE ZAKRESU NAJWYZEJ 50g NA "JEDNO POSIEDZENIE"
PAMIETAJ TEZ ZE W SERZE POLTLUSTYM SA TLUSZCE ZWIERZECE A W TWOJEJ DIECIE WIDZE MALO ZDROWYCH TLUSZCZY...POSTARAJ SIE COS DODAC (OLIWA Z OLIWEK, OLEJ LNIANY, RYBY WIDZE JESZ ALE JESLI BEDZIESZ DODAWAC TLUSZCZY - POMYSL TAKZE NAD TYMI ZRODLAMI )

Na jakims linku znalazlam licznik kal i wychodzi mi, ze zjadam 1300-1500 kcal dziennie.
OK - WARTOSC 1400 MOIM ZDANIEM BYLABY OK.CHOC NAJWAZNIESZA JEST OBSERWACJA

pozdrawiam




Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
HighCarbGainDietLyleApproved
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Mam wrazenie, ze jest nieco lepiej przy wiekszej dawce ww, ale moze po prostu juz sie do slabszych miesni przyzwyczailam. I mam kluczowe pytanie - jak bardzo powinnam ograniczac ww, zeby sie dobrze czuc, ale jednoczesnie potrafic wjechac rowerem pod gorke?
NIE MOZEMY TOBIE NIESTETY ODPOWIEDZIEC NA TO PYTANIE WAZNE ZEBYS SAMA ZNALAZLA TO ROZWIAZANIE. JESLI JESTES JUZ DLUZSZY CZAS NA DIECIE LOWACARB - ZWIEKSZAJ POWOLI DAWKE WEGLOWODANOW KOSZTEM TLUSZCZU I OBSERWUJ EFEKTY. STARAJ SIE JEDNAK NIE PRZEKROCZYC POZIOMU 100g WW/DZIEN SZCZEGOLNIE JESLI NIE CWICZYSZ SILOWO
DZIWNE TROCHE Z TA ENERGIA I SILA JEDNAK JESLI DOBRZE PAMIETAM (PISZE Z PAMIECI WIEC JESLI BLADZE TO DAJ ZNAC) SPOZYWASZ MALO TLUSZCZU DOSYC - A ORGANIZM POWINIEN MIEC ZAMIENNIK ENERGETYCZNY WIEC - TAK JAK PISALEM WYZEJ - ZWIEKSZA SPOZYCIE Z D R O W Y C H TLUSZCZY I OCZYWISCIE OBSERWUJ EFEKTY - POWINNO POMOC.
Czy moze tez łączenie utraty sily miesni z dieta lowcarb jest niesluszne?
JEST NIESLUSZNE. ALE NIE MOZNA TEGO JEDNOZNACZNIE POWIEDZIEC. KAZDY REAGUJE TROCHE INACZEJ I NAJLEPIEJ JEST KIEDY EKSPERYMETUJEMY Z DAWKA WEGLOWODANOW PAMIETAJ JEDNAK O DODANIU TYCH ZDROWYCH TLUSZCZY BO WYDAJE MI SIE ZE TUTAJ MOZE TKWIC PROBLEM NA DIETACH REDUKCYJNYCH MOZNA ODCZUC LEKKI SPADEK SILY - ALE ZAZWYCZAJ W PIERWSZYCH TYGODNIACH TYLKO - W POZNIEJSZYCH OLKRESACH SILA ZAZWYCZAJ WRACA DO POZIOMU WYJSCIOWEGO (A JESLI BUDUJESZ MASE NA DIECIE LOWCARB - MOZNA EFEKTYWNIE JA ZWIEKSZAC ) ALBO PO PROSTU UTRZUMUJEMY SWOJ WYJSCIWOY POZIOM SILY. PAMIETAJ JEDNAK ZE MOWIE TUTAJ O SILE MIESNI (I STAWOW ) I MAM NA MYSLI TRENING SILOWY. PODCZAS WYSILKU AEROBOWEGO ZWYKLE NIE MA TAKICH PRPBLEMOW - ALE PAMIETAJ ZE WAZNE JEST TUTAJ ZRODLO ENERGII WIEC DOSTARCZ TLUSZCZY - NIE BOJ SIE ICH. ZDROWE ZRDOLA W POSTACI OLIWY Z OLIWEK, OLEJU LNIANEGO, ORZECHOW, NASION CZY RYB (SZCEGOLNIE TE GLEBINOWE - KTORE JAK WIDZE SPOZYWASZ - WIEC NIE REZYGNUJ (LOSOS NP.)) POWINNY BYC DLA CIEBIE PODSTAWA.
pozdrawiam i dobrej nocy zycze
Dzieki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam i dobranoc.



Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
HighCarbGainDietLyleApproved
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Czy moze tez łączenie utraty sily miesni z dieta lowcarb jest niesluszne?
JEST NIESLUSZNE
W stan ketozy z reguły wchodzi się po obniżeniu poziomu glikogenu mięśniowego, więc daje się to odczuć przy wysiłku angażującym mięśnie szybkokurczliwe, wykorzystujące glukozę (wbieganie po schodach... ). Na 'czyste' aeroby, angażujące głównie mięśnie wolnokurczliwe (lipolityczne) nie ma to znaczącego wpływu.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
first - dzieki wielkie za info.
ja jednak rowniez lacze ten bol na podjazdach na rowerze z brakiem ww. teraz - co z tym zrobic? juz tak zostanie czy moze zwiekszyc ww (np. z orzechow, nasion, pelnego przemialu)?
poza tym wykrylam wlasnie brak ketozy - pewnie z powodu przegiecia z bialkiem. zatem wiecej rybek, salata z oliwa i orzechy.

jakie to skomplikowane!:)
no i ide na rower po rozlazlym weekendzie. czy moze znacie inne lekarstwo na ciche dni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
ketoza sama w sobie nie jest konieczna do odchudzania
pamietaj takze ze znaczaca ketoza wystepuje ponizej 100g weglowodanow tak wiec jesli przez tak dlugi okres czasu nie zwiekszalas ilosci ww - teraz mozesz to zrobic
pamietaj takze o mozliwosci odliczania blonnika jako weglowodanu nieaktywnego aby ilosc jedzenia objetosciowo mogla byc wieksza oraz liczba weglowodanow ogolem - takze

co robic w ciche dni ? basen, rower, gra w karty, spacer, porzadki, sex...wszystko czego tylko zapragniesz - choc staraj sie spedzac czas na czyms bradziej pozytecznym niz ogladani tv

juz tak zostanie czy moze zwiekszyc ww (np. z orzechow, nasion, pelnego przemialu)?
ODP. WYZEJ

Jogger - no i wlasnie do tego dokladnie dazylem
Jak ja lubie uzupelnianie wiedzy czytelnika
pozdrawiam

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
HighCarbGainDietLyleApproved
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
ps. i wcale nie jest to takie skomplikowane jak sie wydaje

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
HighCarbGainDietLyleApproved
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

posiłki zasadowe

Następny temat

cukrzyca???

WHEY premium