SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co daje białko przed i po trenigu?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28681

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 63
Witam wszystkich,

czytam forum od jakiegoś czasu i każdy pisze, że przy redukcji trzeba dużo cwiczeń siłowych i aerobowych oraz oczywiście DIETA! I stąd moje pytanie, mam nadzieję, że nie super glupie:

czy białko po treningu nie będzie powodowało wzrostu mięśni?? a tym samym nie - redukcji, a przybytku masy?

Mnie samą intersuje zapisanie się na siłownie + aerobik, ponieważ domowe sposoby jakoś w moim przypadku rezultatów nie dają.

Mój wzrost to 170 i waga chwilowo 72 kg! Nie jest to sam tłuszcz, a trochę jeszcze tłuszczu i już mięśni. Chciałabym jednak zrzucic resztę tłuszczu, co mi za nic w świecie nie chce wyjśc.

Przez 2 miesiące i trochę regularnie jeździłam na rowerku stacjonarnym, na stepperze 'stepowałam', i codziennie przynajmn iej 70 min szybko chodziłam. I co?? Owszem nogi mi się trche wysmukliły, ale brzuch?? 'opona' nadal jest.

Zrezygnowałam z chleba i slodyczy. Dodałam do diety białko w postaci kurczaka i ryb. Nie jadlam go przed ani po, ponieważ zawsze jezdziłam na rowerku ok 19-20.

Doszłam do wniosku, że po prostu nie schudnę, a jedynie mięśnie mi się wyrobią.

I co tu robic?

no pain. no gain.

it's not about the glory. it's about the deed.

nothing is impossible!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Osoby początkujące widząc poczynania bardziej zaawansowanych osób, widzą, że pierwsze co należy zmienić w swojej diecie, to zwiększona ilość białka. To właśnie białko jest podstawowym budulcem naszych mięśni. Dlatego też, jeżeli chcemy je budować, warto zwiększyć ilość do zalecanych 2 g/kg masy ciała. Z kolei, gdy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, zależy nam na jak największym zachowaniu mięśni, a zredukowaniu tłuszczu, więc również ilość białka powinna być podwyższona. Raczej zalecenia mówią o podobnej ilości jak w czasie budowy masy.

Wśród najważniejszych źródeł białka, które warto wprowadzać do swoich posiłków, zaliczamy:

- mięsa (drób, wieprzowina, wołowina, podroby, dziczyzna, cielęcina),
- ryby (różnego rodzaju, najlepiej świeże lub mrożone, niekoniecznie hodowlane),
- nabiał (twarogi, serki wiejskie, mozzarella, jogurty, kefiry, maślanki),
- jaja,
- odżywki białkowe.

To właśnie te ostatnie są istotne, w sytuacji, gdy nie mamy możliwości spożycia białka z pożywienia. Każdemu przytrafiają się sytuacje, gdy nie mamy czasu, możliwości, czy ochoty na przygotowanie lub zjedzenie wyżej wymienionych źródeł. Dlatego też możemy uzupełnić braki dobrej jakości odżywką. Np. Allnutrition Ultra Whey: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Ultra_Whey-opis35278.html.

Przed treningiem około 2 godziny warto zjeść pełnowartościowy posiłek. Z kolei bezpośrednio po nim można wypić około 30 g odżywki białkowej i w domu na spokojnie zjeść posiłek.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 275 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5029
https://www.sfd.pl/Odchudzanie_Łopatologicznie,_czyli_odpowiedzi_na_najczęściej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html
W przytoczonym temacie jest jedno takie zdjecie - bedziesz wiedziala ktore, poczytaj co napisano i wyciagnij wnioski :)
Redukcja to nie spadek masy ciala jako glowny cel (oczywiscie waga pokazuje mniej), ale zmniejszenie ilosci tkanki tluszczowej - wniosek -> waga stoi w miejscu, obwody maleja... nie moze byc lepiej :)
Problem brzucha (u mnie tez :) ) rozwiazuje glownie odpowiednia dieta (poczytaj podwieszone) - pewne nawyki zywieniowe sprzyjaja otylosci brzusznej.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
redukcja = deficyt kaloryczny, więc nie ma możliwosci zeby mięsnie rosły jak będziesz dostarczała mniej kalorii niz organizm potrzbuje
białko po treningu ma zminimalizowac utrate mięsni, jesli mowa o szybkim shake'u białkowym

nie wazne czy trening silowy, czy aerobowy, posilki okolotreningowe są ważne

przeczytaj podstawy ukladania diety
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 63
) dzięki za odpowiedzi

mimo to uważam, że waga 72 kg przy 170 u kobiety to jednak dużo...
1

no pain. no gain.

it's not about the glory. it's about the deed.

nothing is impossible!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to schudniesz, oczywiście jak masz dużo tłuszczu to waga spadnie, nawet jak zbudujesz trochę mięśni, ale ile to będzie przy wielkim zaangażowaniu w czasie odchudzania możesz liczyć na 1-2kg miesi w ciągu roku

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-05-29 20:12:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 63
czyli za posiłek przed można uznac kawałek kurczaka/tuńczyka/ser biały? a posiłek po ryż brązowy z kurczakiem/warzywami i będzie ok?

a co jesli po treningu nie zjem białka?? czy oznaczac to będzie, że mój organizm będzie palił inne białko (czy. mięśnie??)

no pain. no gain.

it's not about the glory. it's about the deed.

nothing is impossible!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
przed treningiem tez mozesz do kurczaka dac ryz, ser bialy nie jest najlepszym wyjsciem okołotreningowo

jesli po treningu nie zjesz posilku, to organizm z wlączonym katabolizmem (skutek treningu) zacznie dobierac się do mięsni

pozdr
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 347
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 63
'katabolizm jest to rozpad włókien mięśniowych czyli na chłopski rozum spada nam masa , w nocy może występować ale nie musi jak zabezpieczymy się długowchłaniającym białkiem np. twarogiem półtłustym.

katabolizm również może wystąpić w innych porach dnia , nie tylko w nocy np. w czasie i po treningu , albo jeśłi nie dostarczymy odpowiednich ilości kalori to rónież wystąpi katabolizm mięśniowy. alkohol również sprzyja katabolizmowi'

https://www.sfd.pl/katabolizm.-t334640.html

czyli, na babski rozum (może wam się wydac, ze nie jestem bardzo bystra) jesli nie zjem po treningu bialka, to wtedy będą mi się mięśnie 'palic' po treninu, bo organizm potrzebuje jakiegoś 'jedzenia'. Jeśli, natomost, zjem kurczaka po treningu, to wtedy organizm zaspokoi się białkiem zwierzęcym, mięsnie będą całe, A kalorie nadal będą się paliły?

tak???

dzięki za cierplowośc ;)))

no pain. no gain.

it's not about the glory. it's about the deed.

nothing is impossible!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
spokojnie, spkojnie, z tym katabolizmem, Nie musisz sie bac tego to straszak dla osob budujacych mase miesniowa dla przecietnej odchudzajacej sie dziewczyny na logicznej diecie i cwiczacej nie jest on problemem
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 63
hehehe, dzięki obliques ;)) idę 31 maja się zapisuję na siłownie!! bo juz nie mogę z tymi wszystkimi glupimi dietami, udami, i moim brzuchem ;/

będzie logiczna dieta i cwiczenia :)

no pain. no gain.

it's not about the glory. it's about the deed.

nothing is impossible!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAK obliczyc swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Następny temat

HIIT na steperze?

WHEY premium