SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

coś na plecy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam !

Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi odnośnie poniższego treningu.


martwy ciąg 4x6
podciąganie na drążku ( nachwyt , troche szerzej niż barki ) 4xmaks
wiosłowanie sztangą ( lekkie pochylenie tułowia , podchwyt , do pasa ) 4x6-8
skłony izolowane 4x6
wiosłowanie hantlem 4x10-12
szrugsy 4x6-8


W każdej serii zostawiam jedno , dwa powtórzenia zapasu. Przerwy między seriami 3-5min. Wcześniej robiłem bardziej siłe tzn. 4/3/2x Zaznaczam ze niemam dostępu do wyciągów , jedynie wolne ciężary.

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam:)
Mam malutkie pytanko.
Co to są skłony izolowane?
Ja robie na plecy:
-Marty ciąg
-Podciąganie na drazku(w neutralnym uchwicie)
-I sciaganie wyciagu do klatki(kleczac,calkiem niezle daje)nawet sam niewiem czy takie cwiczenie ma nazwe,ale jakos tak podczas eksperymenu zauwazylem ze jest niezle.
Co wy na to?:)

Dzieki za odpowidzi.Nara.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 750 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9705
od kiedy szrugsy sa na plecy ?
plan ogolnie ujdzie :>
tylko mozesz wyrzucic
wioslowanie hantlem

^BARRY^

NO LIMIT FOR P000WER !125p! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Ogolnie to trening jest dobrze ulozony, az 5 cwiczen, ale jesli niebedziesz sie czul przetrenowany po treningu plecow to moze to zostac. Martwy ciag tak daje 'w kosc', ze sklony izolowane po martwym mozesz wykonywac niedokladnie, intensywnie sie przy tym meczac - dlatego proponuje zrezygnowac z wykonywania tego cwiczenia.
Czasami tez warto odpuscic sobie po kilku miesiacach martwy ciag i wlasniw wtedy np. przez miesiac wykonywac sklony.

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Za duzo cwiczen 24 serie ... 3 cwiczenia plus szrugsy i bedzie ok (popatrz na strone glowna ktore cwiczenia na ktora partie dzialaja)

BARRY - szrugsy sa na czworoboczne, a czworoboczne sa czescia plecow, to co widzisz kolo szyi to tylko niewielka czesc. Czworoboczny biegnie od szyi do polowy plecow, miedzy lopatkami przy kregoslupie. Mozna cwiczyc i tak.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 842 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6816
ja bym wyrzucił martwy ciąg z tego planu i wykonał go na osobnym treningu z inną grupą mięśni!

szaba

najpierw kulturystyka zrobiła ze mnie wieprza, a kiedy dojrzałem do tego sportu, pozwoliła mi na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Faktycznie trochę za ciężki ten trening.Może szrugsy dołącz do trenigu barków.I te skłony między wiosłowaniami to nie najlepszy pomysł,lepiej przed albo po ciągu.Jeśli chodzi o ciąg,to ja osiągałem dobre wyniki,robiąc je co drugi trening grzbietu.poprawiłem wtedy swój rekord o 30kg w czasie 2 miesięcy.Dodatkowy plus to fakt,że w ten dzień bez ciągu o wiele intensywniej zrobisz najszersze,bo dobry ciąg nieżle potrafi wyczerpać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 750 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9705
ok :> tylko prawie kazdy robi szrugsy z barkami
widze ze mysle podrecznikowo :> ...
ale rowniesz mozna czworoboczne zaliczyc do barkow ...


^BARRY^

NO LIMIT FOR P000WER !125p! :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak więc : martwe robić na zmiane ze skłonami ? jeden trening ciągi , drugi skłony ? Można i tak . A szrugsy sprobuje do barków : tam mam podciąganie hantli do brody - to za***iście rozgrzewa kaptury !

dzieki panowie za rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
a ja sądzę że twój trening jest ok, ilość serii ok, ale zamiast robić po kolei wiosłowanie w opadzie skłony izolowane i wiosłowanie sztangielki to raczej wyrzuć coś i zostaw 2 z tych 3 ćwiczeń.
możesz zrobić coś takiego:
w jednym treningu zastosuj wiosłowanie i skłony izolowane,
a w drugim wiosłowanie sztangielką i skłony boczne. Skłony boczne dobrze rozciągają plecy po martwym ciągu

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
ja robię tak:
1. Dociąganie w leżeniu płasko na ławeczce 5 seri w piramidzie: 12, 10, 8, 6, 2-3 ( ciężar maksymalny )
2. Podciąganie na drążku nachwytem na szerokośc barków, lub ciut szerzej 2 serie po 8 powtórzeń z obciążeniem 5 kg, 2 serie po 6 powtórzeń z obciążeniem 10 kg
3. Zarzut sztangi na klatkę piersiową 4 serie: 8,8,6,6-4 powtórzeń, szczególną uwagę zwracam na pracę dolnej części grzbietu i ramion


Do tego dochodzą ćwiczenia na linach na treningach typowo judowych, ćwiczenia na ekspandorach i ewentualnie specjalne ćwiczenia z partnerem

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
macciej a zaruzt z jakim ciężarem robisz? ja w ostatniej serii 2x90kg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzony trening

Następny temat

Zylaki

WHEY premium