SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ckd II

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Mam zamiar spróbować diety CKD.

Proszę o sprawdzenie założeń diety:

1) Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne ZK=24*80*1,4= 2688 kcal (wzor Binia); daje to po zaokrągleniu 2700 KCAL (wzór 24*waga*wsp.aktyw. moja waga to 80kg.)
2) Czy w/w zapotrzebowanie kaloryczne uwzględnia 1h ćiwczeń aorob. + 2 treningi w tyg. (śr, sobota/niedziela) 40min HIT?
3) Białko 2g/kg masy ciała - 160g. Daje to 640kcal z białek (160g*4)
4) Tłuszcz 15% zapotrzebowania kalorycznego T=0,15*2700=405kcal ; T[g]=405/9=45g
5) W sumie z białek i tłuszczy mam B+T=1045kcal. Co z resztą? Jeśli ww ma być max. 30g to daje to 120kcal. B+T+WW=1165kcal. Bilans energetyczny to -1535kcal.
6) 5 dni - 30 ww
7) 2 dni ładowania ww- 16 gr ww/kg beztłuszczowej masy mięśniowej 1 dzień; 8 gr ww/kg beztłuszczowej masy mięśniowej 2 dzień PYTANIE: jak estymować beztłuszczową masę? Co z dziennym zapotrzebowaniem energetycznym? Będzie większe?
8) 2 dni ładowania planuje zlokalizować w sobotę i niedzielę. W sobotę lub niedzielę ćwiczę na siłowni. Pytanie: czy srodowy trening ma sens? Czy lepiej zrezygnować z niego na pewien okres?

To tyle na początek, proszę o weryfikację punktów (np. 5) OK. ) i odp. na pytania.

Pozdrawiam


Witold

Witold

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1) trzymanie ww na min poziomie
2) trzymanie się dokładnie zapotrzebowania kalorycznego

1) aby wejsc w ketoze, musisz trzymac sie wartosci okolo 20g ww, i jest to wazne
2) zapotrzebowanie kaloryczne jest punktem wyjsciowym, od ktorego ustalasz cel (zawsze mozesz spozywac mniej kalorii nie mniej niz 500 kcal dziennnie)

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy klasycznej ckd tłuszczu powinno być co najmniej 1,5 g na każdy g spozywanego białka i węglowodanów; skąd wziąłeś te 15%;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Tak pisał Biniu
"TLUSZCZE OKOLO 15% CALEGO ZAPOTRZEBOWANIA KALORYCZNEGO "
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=19617&forum_id=109&Topic_Title=&forum_title=Alternatywna droga

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu : wytlumacz sie bo ludzie sobie krzywdy moga narobic jak na ckd beda tylko 15% kal z tluszczu brali;

zadna dieta niskoweglowodanowa nie ma szans powodzenia a nawet staje sie niebezpieczna jezeli % kal z tluszcu spadnie ponizej 40-45%;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
JUZ SIE TLUMACZE
KTOS NIE DOKONCA DOCZYTAL MOJA ODPOWIEDZ NA LIST Z PODANEGO LINKU CYTUJE :

'I jak zmieniaja sie proporcje pozostalych skladnikow, tzn. czy w dni ladowania zmniejszamy ilosc bialka czy tluszczy ??

BIALKO 2G NA KG CIALA
TLUSZCZE OKOLO 15% CALEGO ZAPOTRZEBOWANIA KALORYCZNEGO
POLECAM ROWNIEZ PONIZSZY LINK DO WYLICZENIA ZAPOTZREBOWANIA
http://www.users.voicenet.com/~petrizzi/fitness/ckdcalc.html'

SA TO (O CZYM PISZE WYZEJ) WARTOSCI DLA DNI LADOWANIA, NIE DNI NISKOWW



Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1) Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne ZK=24*80*1,4= 2688 kcal (wzor Binia); daje to po zaokrągleniu 2700 KCAL (wzór 24*waga*wsp.aktyw. moja waga to 80kg.)
2) Czy w/w zapotrzebowanie kaloryczne uwzględnia 1h ćiwczeń aorob. + 2 treningi w tyg. (śr, sobota/niedziela) 40min HIT?

JESLI WYBRALES WYSOKI STOPIEN AKTYWNOSCI TO TAK

3) Białko 2g/kg masy ciała - 160g. Daje to 640kcal z białek (160g*4)

OK

4) Tłuszcz 15% zapotrzebowania kalorycznego T=0,15*2700=405kcal ; T[g]=405/9=45g

JAK PISALEM POST WYZEJ TO W DNI LADOWANIE NIE NISKOWW (PRZEMYSL KONCEPT)

5) W sumie z białek i tłuszczy mam B+T=1045kcal. Co z resztą? Jeśli ww ma być max. 30g to daje to 120kcal. B+T+WW=1165kcal. Bilans energetyczny to -1535kcal.
6) 5 dni - 30 ww
7) 2 dni ładowania ww- 16 gr ww/kg beztłuszczowej masy mięśniowej 1 dzień; 8 gr ww/kg beztłuszczowej masy mięśniowej 2 dzień PYTANIE: jak estymować beztłuszczową masę?

KALIBERKI, POMIAR TKANKI TLUSZCZOWEJ, LUB WZORY NA PRZELICZANIE (MIALEM LINAK, ALE JUZ NIE DZIALA - POSUKAJ W SIECI)(WSZYSTKIE TO TYLKO PRZYBLIZENIA)

Co z dziennym zapotrzebowaniem energetycznym? Będzie większe?

NIE NIE BEDZIE WIEKSZEJ ZMIANY

8) 2 dni ładowania planuje zlokalizować w sobotę i niedzielę. W sobotę lub niedzielę ćwiczę na siłowni. Pytanie: czy srodowy trening ma sens? Czy lepiej zrezygnować z niego na pewien okres?

TRENING MOZNA LACZYC Z DNIAMI LADOWNAIA, ALE JEDNOCZESNIE NIE MA TAKIEJ POTRZEBY (ROZNICE BEDA NIEWIELKIE)
OTO ZALECANIA TRENINGOWE (KTORE W MOJEJ OCENIE NIE MAJA WIEKSZEGO ZNACZENIA)
PN: NOGI, PLECY, BICEPS
WT: KLATKA, NARAMIENNE, TRICEPS, BRZUCH
PT: DUZA ILOSC POWTORZEN, TRENING OBWODOWY (CWICZENIA WYKONYWANE, BEZ PRZERW NA CALE CIALO)

UWAGI KONCOWE PRZECYTAJ JESZCZE RAZ ZALECENIA DOTYCZACE OBU FAZ I NAPISZ PRZEMYSLENIA

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Dzięki Biniu za odp.

O. Czyli rozumiem, ze w dni, w których jestem na 30ww ilość tłuszczy wyliczę ze wzrou T=ZK-B-WW. Daje mi to T=2700-640-120=1940kcal daje to T=215g. OK? Trochę dużo tych tłuszczy. Przygotuję tabelę z posiłkami i zobaczę jak sprawa wygląda.

W dni nasycenia 15% ZK to tłuszcz. OK?

Co do masy beztłuszczowej to dam sobie z 13% tłuszczu. Jestem raczej szczupły a moim celem jest kaloryfer na brzuchu. BTW, i tak dokładnie nie waże produktów tak więc kilka węglowodanów jest wliczone w margines błędu. Może być?

Biniu, co do twoich zaleceń treningowych. Nie mogę ćwiczyć 2 x w tyg. wszystkie mięśnie?

Mój plan renigowy jest taki: (wszystko 7-10 powt.) Do upadku mięśniowego.

1) NOGI 1-2 x przysiad + wyprosty na maszynie w serii łącz. z ostanią serią przysiadów.
2) KLATKA 1-2 x Wyciskanie na płskiej ław. + rozpiętki w serii łącz z ostanią serią wyciskania.
3) PLECY podciaganie na drązku 1xszeroki uchwyt (nachwyt) 1xwaski uchwyt (podchwyt)
4) BICEPS 1x ugiecia ze sztanga na stojąco
5) TRICEPS 1-2xpomki na poręczach + fr. wyciskanie sztangielką w serii łaczonej z ost srią pompek.
6) ŁYDKI wspięcia na palce na siedząco (maszyna własnej roboty) 3 x serie z min. przerwami czasowymi (ok. 15-20 powt.)
7) BARKI 1-2 serie wyciskanie sztangi na stojąco

1-2 serie uzależniam od tego jak się czuję. Całość treningu zabiera mi ok. 35-45min. Generalnie staram się skrócić całość do 30 min.

Pozdrawiam,



Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Do palnu dodam, że brzuch ćwiczę w kilka razy w tygodniu z opciążeniem w domu przez 10 min.

Jeszcze co do mojej wysokiej aktywności od maja chcę zacząć jezdzić na rowerze ok. 1h dziennie (4-5 razy w tyg.) - cwiczenia aerobowe.

Pozdrawiam,

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
O. Czyli rozumiem, ze w dni, w których jestem na 30ww ilość tłuszczy wyliczę ze wzrou T=ZK-B-WW. Daje mi to T=2700-640-120=1940kcal daje to T=215g. OK? Trochę dużo tych tłuszczy. Przygotuję tabelę z posiłkami i zobaczę jak sprawa wygląda.

POSATRAJ SIE, ABY TE TLUSZCZE POCHODZILY Z DOBRYCH ZRODEL (SZUKAJ dZIAL, OARZ OSTATNI TEMAT OD PALEO - NHE)

W dni nasycenia 15% ZK to tłuszcz. OK?

OK

Co do masy beztłuszczowej to dam sobie z 13% tłuszczu. Jestem raczej szczupły a moim celem jest kaloryfer na brzuchu. BTW, i tak dokładnie nie waże produktów tak więc kilka węglowodanów jest wliczone w margines błędu. Może być?

JESLI CHCESZ STOSOWAC CKD, GDZIE CELEM JEST KETOZA (PAMIETAJ, ABY ZOSTAWIC SOBIE MARGINES BLEDU, ALE W DOL, CZYLI JESLI DOZWOLONE 20G WW JEM OKOLO 15G)

Biniu, co do twoich zaleceń treningowych. Nie mogę ćwiczyć 2 x w tyg. wszystkie mięśnie?

JASNE ZE MOZESZ, STAD MOJ KOMENTARZ DO ZALECANYCH TRENINGOW (POCHODZA ONE (ZALECENIA) OD JEDNEGO Z TWORCOW CKD, CYTOWALEM JE DLA PORZADKU)

Mój plan renigowy jest taki: (wszystko 7-10 powt.) Do upadku mięśniowego.

1) NOGI 1-2 x przysiad + wyprosty na maszynie w serii łącz. z ostanią serią przysiadów.
2) KLATKA 1-2 x Wyciskanie na płskiej ław. + rozpiętki w serii łącz z ostanią serią wyciskania.
3) PLECY podciaganie na drązku 1xszeroki uchwyt (nachwyt) 1xwaski uchwyt (podchwyt)
4) BICEPS 1x ugiecia ze sztanga na stojąco
5) TRICEPS 1-2xpomki na poręczach + fr. wyciskanie sztangielką w serii łaczonej z ost srią pompek.
6) ŁYDKI wspięcia na palce na siedząco (maszyna własnej roboty) 3 x serie z min. przerwami czasowymi (ok. 15-20 powt.)
7) BARKI 1-2 serie wyciskanie sztangi na stojąco

ZAMIEN 4 Z 5

1-2 serie uzależniam od tego jak się czuję. Całość treningu zabiera mi ok. 35-45min. Generalnie staram się skrócić całość do 30 min.



Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Binu,
czytałem post paleo "NHE". Tam jest napisane :
"Podstawowy cykl to 7 dni. Węglowodany ładujemy w 3 i 7 dniu cyklu"

Chce się więc jeszcze upewnić, czy w CKD jest tak:
1,2,3,4,5 - dni nisko ww
5,6 -ladowanie

Pozdrawiam

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dokladnie jak piszes

Fakty, nie mity
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proporcje - tłuszcz a mięśnie

Następny temat

NHE

Wiecej