SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ckd

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
już 4 dzień ww poniżej 20g

Mam pytanie o do wagi na razie spadła mi 0 4kg. Pewnie nie jest to tłuszcz a nie daj boze mięśnie. Dzisiaj rano pomiar bica nie wykazał zmian. Wnioskuję więc, że pewnie jest to utrata wody. Ma ktoś może doświadcznenia w tym zakresie.

Dodatkowe ptanie jest takie. Czy rozłożenie tłuszczu w dziennej diecie na posiłki powinno być równomierne? Może ineczej czy może być nie równomiere? Chodzi o to, że w ciągu dnia 2 z 5 posiłków pokrywają mi ok 80% zapotrzebowania.

Empirycznie wyjasni się pewnie więcej kiedy wejde w fazę ładowania.

Pozdrawiam,

Witold

Witold

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Mam pytanie o do wagi na razie spadła mi 0 4kg. Pewnie nie jest to tłuszcz a nie daj boze mięśnie. Dzisiaj rano pomiar bica nie wykazał zmian. Wnioskuję więc, że pewnie jest to utrata wody. Ma ktoś może doświadcznenia w tym zakresie.

TAK DOKLADNIE NA POCZATKU TRACI SIE WODE

Dodatkowe ptanie jest takie. Czy rozłożenie tłuszczu w dziennej diecie na posiłki powinno być równomierne? Może ineczej czy może być nie równomiere? Chodzi o to, że w ciągu dnia 2 z 5 posiłków pokrywają mi ok 80% zapotrzebowania.

NIE, NIE MUSI BYC ROWNOMIERNE, ALE POZNIEJ MOZESZ BYC GLODNY A TEGO NIKT NIE LUBI (MOZE ALBO SIE PRZEJADSZPRZEZ CZESC DNIA, A MOZE ZLE OBLICZYLES ZAPOTRZEBOWNIE ENERGETYCZNE)

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Biniu,
To nie tak z przejadaniem. Po prostu jak jem twaróg to daje mi to praktycznie tylko białko.
Aby pokryć dzienne zapotrzebowanie tłuszczu rano jem tuńczyka w sosie własnym + oliwa za oliwek + cebula. Naoliwie jest napisane, ze 1 lyzeczka to 14g oliwy. 8 łyżeczek to 112g oliwy. Dzienne moje zapotrzebowanie to 215g T. Wolę zrobić tak niż mieszać coś później z dodatkowymi T.
Później już tylko jajka, sery, mięso, ryby i inne, co daje pozostałe 100g T. Biniu, moze tak być?



Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Aby pokryć dzienne zapotrzebowanie tłuszczu rano jem tuńczyka w sosie własnym + oliwa za oliwek + cebula. Naoliwie jest napisane, ze 1 lyzeczka to 14g oliwy. 8 łyżeczek to 112g oliwy. Dzienne moje zapotrzebowanie to 215g T. Wolę zrobić tak niż mieszać coś później z dodatkowymi T.
Później już tylko jajka, sery, mięso, ryby i inne, co daje pozostałe 100g T. Biniu, moze tak być?

JASNE, ZE TAK

PAMIETAJ JEDNAK, ABY NIE ZJADAC ZBYT DUZO BIALKA NA RAZ, GDYZ PODNOSI ONO ROWIEZ INSULINE (CZEGO NIE CHCEMY)
NIE WIDZE W OGOLE WARZYW POSZUKAJ NISKWW I PODJADAJ

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
Co do warzyw to jem ogórki, paprykę, sałatę, pomidory, marchew, cebulę i brokuły. Oczywiście nie wszytko na raz w takiej konfiguracji.

Biniu jak zjem 0,25kg twarogu => ok. 50g białka to grozi mi wyjście z ketozy poprzez podwyższony poziom insuliny.



Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
A i jeszcze jedno w pierwszy dzień miałem TAKĄ ochotę zjeśc cos słodkiego banana, jogurt itp.
Dalej tak jest ale nieco mniej.
Pozdrawiam

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
no wlasnie niektorzy autorzy polecaja posilki zawierajace nie wiecej niz 50g bialka jednoczesnie

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witold: samo podniesienie insuliny nie powoduje wyjscia z ketozy, ale zbyt duza podaz bialka tak bo wtedy organizm wytwarza z niego glukoze, ale u roznych ludzi jest roznie;
natomiast zbyt wysoka insulina przy niskiej podazy wegli daje nieciekawe objawy;
jezeli chodzi o oliwe to mam nadziej ze mowisz o lyzkach stolowych nie lyzeczkach do herbaty bo te 14 g to sa lyzki stolowe ;)


"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
paleo,
o jakich nieciekawych efektach mowisz w przypadku niskich ww i wysokiej insuliny?

Co do lyzek: na oliwie jest napisane "lyzeczka = 14g" wnioskowalem wiec z tego, ze chodzi o lyzke do herbaty.
Jestes pewien, ze musi byc duza lyzka stolowa?

I jeszcze jedno pytanie o paski Keto-Diastix. Po czterech dniach mam caly czas sladowe ilosci ketonów. Nawet rano.Moje stezenie cial ketonowych to 0.5 mmol/L (5mg/dL). Dziwi mnie to troche bo ww jem mniej niz 20g. Jestem pewny.

Pozdrawiam,

Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o jakich nieciekawych efektach mowisz w przypadku niskich ww i wysokiej insuliny?

jak jesz malo wegli a spowodujesz skok insuliny to moze to spowodowac ( u niektorych) ludzi za niski poziom cukry we krwi ktory spowoduje przejsciowe zle samopoczucie, a nawet zaslabniecie, ale to raczej nie czesto sie zdarza;


Co do lyzek: na oliwie jest napisane "lyzeczka = 14g" wnioskowalem wiec z tego, ze chodzi o lyzke do herbaty.
Jestes pewien, ze musi byc duza lyzka stolowa?

tak jest pewien i musi to byc pelan lyzka zebys mogl to liczyc jako 14 g

I jeszcze jedno pytanie o paski Keto-Diastix. Po czterech dniach mam caly czas sladowe ilosci ketonów. Nawet rano.Moje stezenie cial ketonowych to 0.5 mmol/L (5mg/dL). Dziwi mnie to troche bo ww jem mniej niz 20g. Jestem pewny.

ja przy 20 g wegli i przy odpowiedniej ilosci bialka nie mam sladu ketonow lub sladowe ilosci

musisz poeksperymentowac z iloscia zjadanego tluszczu,
u wiekszosci ludzi ketony pojawiaja sie przy przekroczeniu 1,5 tlusczu na kazdy g bialka lub wegli;
druga rzecz to ilosc wypijanej wody; jezeli pijesz kilka litrow dziennie to mocz jest na tyle rozwodniony ze beda tylko sladowe ilosci ketonow;
ale ja bysm sie az tak nie przejmowal iloscia ketonow w moczu; to nie jest tak ze im glebsza ketoza tym wiecej spalanego tluszczu;


"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
paleo,
masz rację z tą łyżką stołową - sprawdziłem na innej butelce: "1 tbsp = 14g" tbsp to table spoon

co do ilości ketonów:

>musisz poeksperymentowac z iloscia zjadanego tluszczu,

jeśli białka jem około 160g to tłuszczu powino być 1,5 raza więcej czyli 240g - oznacza to, że przekrocze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Mogę więc nieco zmiejszyć białko i podnieść tłuszcz.

>druga rzecz to ilosc wypijanej wody; jezeli pijesz kilka litrow dziennie to mocz jest na tyle rozwodniony ze beda
tylko sladowe ilosci ketonow;

to może być przyczyna

>ale ja bysm sie az tak nie przejmowal iloscia ketonow w moczu; to nie jest tak ze im glebsza ketoza tym wiecej spalanego tluszczu;

Czyli od czego zależy ilośc spalanego tłuszczu jeśli zależy od czegokolwiek w tym przypadku?


I jeszcze dodatkowe pytanie : Do tej pory jestm 7 dni bez ww. Na razie jeszcze nie robiłem ładowania. Daltego, że zrobiłem sobie lekkie wakacje od siłowni. Po 7 dniach przerwy wczoraj zrobiłem lekki trening. Jednak z wagi spadłem już 6kg. Pewnie większość to woda, ale boje się czy nieco nie za dużo. Masz doświadczenia w tym zakresie?

Pozdrawiam,


Witold

Witold

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ja cHudne!!!!

Następny temat

BINIU Poradź!!!

WHEY premium