SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cisnienie.....

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
witaj guru!
mam pytanko,
ostatnio robilem sobie probe wysilkowa z ekg i wyszlo dobrze,nawet bardzo dobrze lekarz powiedzial ze jak na moje "rozmiary" i wiek to nawet powyzej przecietnej ale mam problem nie wiem czemu caly czas mam cisnienie rzedu
150/100 , 140/95 puls b. szybki 100 czy 90 to norma.

mam pytanko czym to mozna ze tak sie wyraze przywrocic do normalnego stanu,jeszcze rok temu mialem normalnie 120/80 . nie zebym to specjalnie odczuwal bo w sumie czuje sie tak samo , ale ..... powiedzmy nie daje mi to spokoju.

czuje sie ok nie czuje zadnej roznicy niz przy 120/80 ale z tego co wyczytalem to moze to sie kiedys odbic na zdrowiu.

a tak na marginesie to jak robilem badania to pierwszy raz odnotowano u mnie takie cisnienie,wtedy tlumaczylismy to poddenerwowaniem , ale kurcze ten stan juz sie utrzymuje ponad 1,5 m-ca wiec hmmmm nie chodzi chyba o nerwy.zyje bezstresowo pracuje 7 godzin dziennie spie min.7 godzin/dobe a co drugi dzien jak pracuje na 2 zmiane to i nawet po 8-10

wiec w czym tkwi problem.

bede bardzo wdzieczny za odpowiedz

p.s.

na wysilkowej probie doszedlem do ostatniego etapu czyli chyba 7 czy 8 poziom i zakonczono go normalnie czyli nie ze zemdlalem czy cos takiego .
moze to info bedzie pomocne.

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Ten 8 poziom to 8 METZ. tak mnie to smieszy, bo na imprezach mowimy, ze trzeba isc do sklepu po... soki ;-P a to jest ze 4 METZy

Co do cisnienia, to zwieksz na razie suplementacje potasu w pozywieniu. Polecam Aspargin. Ogranicz spozycie soli kuchennej (najlepiej wyeliminuj ja calkowicie). Do cwiczen silowych dolacz jeszcze areobowe...

Kup tez cisnieniomierz i mierz cisnienie w domu.

Jezeli nie przejdzie ci to za pol roku daj znac... Bo wtedy powinno sie juz wlaczyc leczenie farmakologiczne.

W miedzyczasie zbadaj jeszcze tarczyce i nerki, ale nie jakos na gwalt szybko.

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
dzieki kerates a co do cisnieniomierza to mam oczywiscie i mierze codziennie....stad ten niepokoj.




oczywiscie SOG dla Ciebie.

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Prześlij całe zestawienie pomiarów ciśnienia, to będzie można coś konkretnego powiedzieć. Niepokoi mnie to, że masz wysokie tętno, mimo że intensywnie ćwiczysz. Fakt, że doszedłeś do końca próby wysiłkowej oznacza, że Twój układ krążenia jest całkowicie wydolny. Uważam, że nie ma powodu do zmartwienia. Co do soli, to raczej ogranicz jej ilość - całkowite wyeliminowanie soli z pożywienia jest na szczęście niemożliwe, tym bardzej, że latem jest niepożądane.
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10257
Podwyższone cisnienie może być też spowodowane SAA.Po niektórych nie wraca do normy nawet jeszcze 3 m-cę po cyklu.

Iron

Iron

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
witaj GURU!

posluchalem kratesa i zastosowalem sie do jego zalecen ograniczylem sol,wzbogacilem organizm o dawki wit. C i cisnienie od jakiegos czasu mam 130/80 czyli chyba norma,niestety puls wariuje caly czas >100.
CO ROBIC???

cwicze owszem intensywnie ale nawet w dni wolne od teningu puls bez zmian >100 .

ostatnio ktos zazartowal ze to dobrze bo tluszczyk mi sie spala szybciej
osobiscie nie odczuwam tego tetna,nie boli mnie serce,wszystko ok,tylko moze troche niepokoi no bo jak mozna miec caly czas tetno >100.

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Prosze, prosze... oto kolejny dowod, ze nie trzeba sie tak od razu szpikowac lekami. Ciesze sie, ze cisnienie wrocilo do normy i to w tak krotkim czasie.
Co do przyspieszonego tetna... popros lekarza, o skierowanie na badania hormonow tarczycy (TSH, fT3, fT4) i dodatkowo o echo serca (USG serca).
Popros szczegolnie o szukanie przecieku w przegrodzie miedzyprzedsionkowej.

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 516 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4872
a wlasnie zapomnialem Ci powiedziec ze ostatnio tez badalem sobie tarczyce i podane przez Ciebie wskazniki nie odstawaly od normy,lekarz powiedzial ze ok.wobec tego zbadam jeszcze raz serce.
kolejny raz wielkie dzieki krates!!!
pzdr
Andrzej

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

"wróg mojego wroga jest moim przyjacielem...."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do guru pilnie!!

Następny temat

Odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa

WHEY premium