SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ciągle się kontroluję i ruszam a tyję!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19681

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
otóż od jakiś 2 lat mam starszne wachania wagi:( ok 2 lata temu wazylam 56 kilo przy 173 cm wzrostu,
rok temu zaczelam chodzić na basen 2 razy w tyg i schudlam do 52 kilo (zaznaczam, ze nie mialam takiego celu, przez przypadek sie zwazylam na jednej z imprez rodzinnych i bylam w lekkim szoku ze schudlam mimo ze za bardzo jadlospisu nie zmienialam) nie jadlam i nie jadam slosyczy, zero fast foodow i malo tlustych potraw,duzo warzyw i owocow, jogurtów. postanowilam jednak nieco przytyc. z tego co obliczylam jadlam ok 1400 kcal, wiec zaczelam jesc tak 1800-2000 kcal i stopniowo sobie tylam- na poczatku bardzo wolno, chcialam dojsc do 56. problem w tym, ze gdy chcialam zaprzestac tycia to zaczelam mniej jesc, ale wciaz tyje!! jestem juz przy 60 kilo i waga dalej wzrasta, mimo ze jem nawet troche mniej niz te 1400 kcal! dodam, ze nadal się ruszam tak jak wtedy, i jem zdrowo. czemu tyje, jak wtedy bym chudla!!?? starsznie mnie to martwi, bo boje sie ze moj metabolizm sie oslabil a ja naprawde nie chce juz tyć, czuję się źle!! najlepiej sie czulam jak wazylam 55 kilo. nietstety zeby schudnac teraz chociaz kilo to niemozliwe, ciagle tyje! tylko o tym mysle i nie mam juz zwyczajnie sily, bez przwerwy sie wazyc i pilnowac z jedzeniem! dodam ze mam 19 lat, zaburzenia z okresem przez ten caly czas.:(
ale badania hormonalne mialam robione, wiec tarczyca itd jest ok.

co zrobic by schudnac te 5 kilo, i nie jesc mniej?? bo juz mniej niz 1400 jest chyba nie zdrowo, tym bardziej ze sie sporo przeciez ruszam! aha i ta waga to nie są mieśnie, bo urosly mi biodra i uda, i malo pije, ale zawsze tak bylo.


tak przykładowo co jadam przez 1 dzień, choć wiadomo, że różnie bywa:
rano jak się budzę- np 8:30 płatki owsiane- np nesswita co się robi z wodą,plus 2 wafle ryżowe posmarowane dżemem i troszkę serkiem wiejskim
później tak 11:00 jogurt np jogobella plus jabłko,
później dopiero koło 15 obiad czyli sałatka plus jakieś mięsko, raczej gotowane nie smażone, do tego może kromka chleba,jeśli jestem głodna gdyż obiad nie wychodzi za duży..
więc np godzine później zrobię sobie kisiel z garścią płatków fitness.
zaznaczam że kiedyś jadłam codziennie te płatki, ale teraz już nie, ponieważ boję się przytycia.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeczytaj regulamin działu. Tam znajdziesz wskazówki, jak uzyskać pomoc w naszym dziale.

Dieta tragiczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oki:)
przeczytałam i proszę o pomoc aby schudnąć do tych moim 55 kilo ale więcej jeść, bo wiem, że jem źle, tzn mało;( oto dane:
Wiek :19
Waga :60 a było najniżej 52 przy tym wzroście
Wzrost :174
Obwód w biuście :80
Obwód pod biustem :75
Obwód talii w najwęższym miejscu :69
Obwód na wysokości pępka :82
Obwód bioder :95
Obwód uda:53
Obwód łydki: 32
W którym miejscu najszybciej tyjesz :kiedyś brzuch, ale teraz jak przytyłam widzę różnicę w okolicy bioder
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nogi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często): 2 razy w tygodniu basen po 45 min plus tak co drugi dzień ćwiczenia na brzuch typu np. brzuszki
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki, jogurty, niekiedy kanapki z serkiem wiejskim i dżemem
Co lubisz jeść na obiad : pierś z kurczaka do tego sałatka lub warzywa
Co jako przekąskę : owoce, płatki, kisiel z proszku lub gorąca czekolada
Co jako deser : nic
Ograniczenia żywieniowe : nie mam, ale jem mało tłustych i słodkich rzeczy
Stan zdrowia : dobry/ zaburzenia z okresem
Preferowane formy aktywności fizycznej: basen, w wakacje rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Stosowane wcześniej diety : nie stosowałam diet, jedynie ograniczenie tłustego jedzenia i zero słodyczy typu przekąski jak czekolada, chipsy, batony itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 256 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 527
jak dla mnie jesteś na głodówce...na ktorej ja byłam..
jesz praktycznie sam cukier w postaci dżemu platkow fitness..kisiel tragedia masz wolny metabolizm i wszystko sie odklada..
ja keidyś bedac na glodówce jadlam niskokaloryczne galaretki i dziwiłam się czmeu ciagle tyję..

ale tu Ci dziewczyny obeznane pomogą jak cwiczyc i prawidlowo jeść

Gdybym chudła jedząc - miałabym anoreksję

dziennik:http://www.sfd.pl/Przemiana_w_99_dni_i_nawyki_na_całe_życie-t715436.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
właśnie się tego bałam, że mało bede jesc ale tyje;( wiec co mam zrobic?! prosze pomozcie by nie przytyc juz a normalnie funkcjonowac:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
oprócz aniekty potrzebujemy:

1. Twoje zdjęcia sylwetki
2. Twój rozkład dzienny jedzenia: http://dzienniki.sfd.pl lub http://dietetyk.sfd.pl
3. Twój dokładny plan treningowy

i przeczytaj sobie lekturę obowiązkową Działu: https://www.sfd.pl/-t585708.html

wtedy będziemy rozmawiać

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale jem mało tłustych i słodkich rzeczy

Albo ja źle widzę, albo ty nie wiesz, że ten syf, który jesz jest "słodki"

- płatki, jogurty, niekiedy kanapki z serkiem wiejskim i dżemem
- owoce, płatki, kisiel z proszku lub gorąca czekolada


Patrząc na to, co jesz i opłakaną kaloryczność, wcale mnie nie dziwi, że masz problemy z okresem i tyjesz "z powietrza"

Jeśli twoim celem NAPRAWDĘ jest schudnięcie do tych 55kg, to przykro mi... Ale nie mamy o czym rozmawiać i to forum nie jest dla ciebie. To, co chcesz zrobić, to doprowadzenie się niedowagi (BMI=18.2) Takie myślenie wskazuje na to, że coś złego dzieje się w twojej głowie i masz zaburzone postrzeganie samej siebie; potrzebna ci pomoc specjalisty
Tu nie ana boot camp, to jest forum sportowe

Jeśli chcesz uzyskać pomoc, to zmień swoje nastawienie.


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-04-18 08:01:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie zrozumiałyśmy się chyba do końca..napisałam że chciałabym schudnąc, bo zawsze tyle ważyłam, i nie rozumiem czemu to nagle się zmieniło skoro jem nawet mniej, tylko tyle chcę wiedzieć, dlaczego skoro jem mniej to tyję?! pomóżcie,bo naprawdę niewiem czy chodzi o kcal czy o to co jem. i jeśli chodzi o słodkie, to nie pow że nie jem w ogóle cukru itp. chodziło mi że nie jem przekąsek typu "słodycze" jak batony, chipsy, czekolada.
teraz nie jem już płatków, bo nie chcę już wiecej przytytyc;( pomozcie mi w tym chociaz, by jeść normalnie ale nie tyć już:(

moje podst pyt. czy jak zwieksze kcal np do 1800 ale lepszych wedlug Was rzeczy, czyli białka z tego co zrozumiałam tak?-> to nie przytyje, skoro jadlam teraz tak z 1400?
pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
do Muffinka 99:
rozumiem, że już wyszłaś z tej "głodówki" tak? co zrobilaś? zwiekszylas kcal, jeśli tak o ile? i czy przytylaś o tym? zamienilas weglow na bialka czy jak? pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Sprawa jest prosta ustalasz sobie kalorycznosc 1500

130g bialka 80g tluszczu
reszta ww pelnowartosciowych np w postaci owsinaki, lub pelnoziarnistego ryzu
i warzywa w ilosciach nieograniczonych tylko ich nie liczysz

I przestan brzuszki robic bo skonczysz z problemami z krzyzem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
teraz jem gdzieś 1400, a chciałabym przynajmniej 1800. no ok, czyli 150 g bialka na dzień, w czystej postaci tak? z tym bialkiem to nie tak prosto, teraz spr i bialko zawiera sie jedynie w rybach, twarogu, serku wiejskim, jajkach w takich wiekszych ilosciach. nawet jogurty go nie mają za bardzo;/ ale ok, czyli zasada to ograniczyc weglow. a podwyzszyc ilosc bialka tak? i z tego co czytalam w Waszych artykulach to o 100 kcal na tydzien podwyzszac? nie przytyje sie od tego? wiem ze ciągle pytam, ale wkoncu po to napisalam, bo nie chce juz tyć:(
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Maire / HARD FIGHT - redukcja i forma

Następny temat

redukcja, ocena... i co dalej?

WHEY premium