SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

choroba stawów tylko nie wiem jaka :-(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
Modzi nie usuwajcie, postanowilem to napisac w skrócie bo wczesniejszy art ma juz 7-8 stron i duzo tekstu wiec nie kazdemu chce sie czytac


Witam serdecznie

Chciałbym prosić o jakieś sugestie w sprawie mojego problemu.. Mam 19 lat i uprawiałem amatorsko sport (siłownia, koszykówka)) ogólnie byłem dosc aktywny.

Niestety na początku kwietnia w ciągu jednego tygodnia zaczeły mnie bolec stawy: barkowe, łokciowe, nadgarstkowe. Poszedłem odrazu do ortopedy, dostałem nlpz i skierowanie do reumatologa, od niego dostałem skierowanie na nastepujące badania:

żelazo - 125 ug/dl (norma 50 - 170)
CRP - 2,1 mg/l (norma do 6,0 mg/l)
ASO - 132 Ju/ml (norma do 200 JU/ml)
Odczyn RF latexowy - ujemny
Odczyn Waalera - Rosego - ujemny
OB - 2 (norma 15)
Morfologia
Wapń - 9,8 (norma 8,8 - 10,8
Fosfor - 2,9 (norma 2,5- 5,0)
Fosfataza alkaiczna - 115 (norma 37 - 111)
Mocz
Kwas moczowy - 4,5 (norma 3 - 7)
Glukoza (surowica) - 75 (norma 74 - 110)

jeszcze skierowanie na rtg: "Rtg kr. C boczne: wyprostowana lordoza szyjna. Niewielkie nierówności dolnych blaszek granicznych trzonów kręgów C5 i C6. Poza tym obraz rtg w granicach normy.
Rtg kr. Th AP i boczne: obraz rtg w granicach normy (opis ze zdjecia)

morfologia i mocz w normie


miałem jeszcze laseroterapie, jondoforeze, solux

leki: nlpz, glucosamina, msm, chondroityna, kolagen, artrox, witC, A, E, D3, z grupy B, omega3, osteoblock, wapn, selen, maxiwit, zellte, osteovit

masci jak: fastum, often, abc, bengay


efekty: nadgarstki przestały mnie bolec po 2 tyg. reszta stawów tzn barki i łokcie bez zmian


wykluczone choroby: reumatyzm, rzs, dna moczanowa, młodziencze zapalenie stawów, gorączka reumatyczna


bylem juz chyba u 10 lekarzy na konsultacjach, zaden nie potrafił powiedziec co mi jest

a ja sie mecze juz 8 miesiąc i konca nie widac

dlatego jesli ktos sie domysla co mi jest, lub sam cos takiego mial to prosze o pomoc

z góry dziekuje, pozdrawiam

Zmieniony przez - gorum w dniu 2005-11-17 12:27:39

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Oscar, dzięki za zainteresowanie , chwilowo przebywam po za domem (wyjazd służbowy) jak będę na miejscu to wrzucę wszystko co zdobyłem do tej pory.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 6434 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22173
a z Kanarem gadałeś o tym?

Napis na grobie by mnie cieszył: Nie byle kto,bo byle czym się cieszył

- mafia tadkow niejadkow -

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
z Kanarem, Grasią, Mawashim, Gallem, Vladem, Boofim, Jakrycem, Kermitem itd

jesli kogos pominolem to sorry

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Usunięty przez boogie za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 6434 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22173

Napis na grobie by mnie cieszył: Nie byle kto,bo byle czym się cieszył

- mafia tadkow niejadkow -

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022


Gorum tak jak chciales, zajżalem i....... lipa Jak Krates i Boofi nie pomogli (a jeszcze wczesniej tylu lekarzy ktorzy cie badali), to biedny student tym bardziej, choć chcialbym bardzo bo wtedy bym sie bardzo dowartościował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
szkoda ale i tak dzieki za checi

Kratesowi juz kiedys pisalem priva nie wiem czy nie odebral czy odrazu usunąl nie czytajac ale nic mi nie pomógl

w sumie tym postem licze na to ze znajde kogos kto moze napisac mi jakie mi jeszcze choroby zostaly do wykluczenia i jakie trzeba badania zrobic

Zmieniony przez - gorum w dniu 2005-11-17 15:08:59

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Usunięty przez boogie za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18
hej. a powiedz mi dlaczego wykluczaja te inne choroby... znaczy RZS, reumatyzm itp... powiedzieli dlaczego??
Ja ci powiem ze u mnie zaczelo sie tak samo... podobne choc chyba troszke silniejsze leki, potem rehabilotacja <laseroterapia itp>
Chorowalam 1,5 roku i lekarze tez nie potrafili mi pomoc... az w koncu zdecydowalam sie na inne leczenie.. tj poszlam na akupunkture... i moze nie uwierzysz ale wyszlam z choroby!!!! Przez ponad rok nie bylo zadnych dolegliwosci... zreszta po 2,5 dalej nie ma. Tylko niestety ja mialam pecha, bo choroba doszla do kosci w stawie biodrowym i jestem juz po zabiegu artroskopi bo akupunktura na to nic nie poradzila :( <ale reszta stawow jest ok i nie ma zadnych dolegliwosci>
Wiec sprobuj takie leczenie... u mnie zdzialala cuda!!!<poza biodrem>
Ty jestes na etapie ze chorobe masz w stawach wiec masz szanse sie jej pozbyc... ja z biodrem poszlam troszeczke za pozno... wiec nie marnuj szansy i walcz!!!!
A pytales co masz za chorobe... nie mam pojecia jak lekarze wykluczaja tamte.... ale niewazne i sprobuj sie inaczej leczyc!!!! Powodzenia!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
heh dzieki. wykluczaja te choroby bo na badaniach wyszlo ze nie mam tego

a Ty na co chorowalas dokladnie ??

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10258
A jak z wagą? Trzyma się, waha się? W jakim stanie skóra, zwłaszcza łokcie i pięty? a włosy nie lecą? mięśnie nie bolą, tylko stawy?

Ja ostatnio odkrywam, jak duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ma tarczyca, więc jeśli z wagą masz ostatnio problemy [np. nie możesz zrzucić, albo właśnie poleciała na łeb na szyję w górę albo w dół], suchą skórę, małą tolerancję na chłód, to poleciłabym oznaczenie poziomu TSH, FT3 i FT4, jeśli będą OK, to ja się zmywam.

Prawdę mówiąc jeśli nie masz tych wszystkich objawów, to i tak zrobiłabym test przynajmniej TSH. Ja sama nie mam żadnych objawów, a jak porobiłam "przy okazji" testy, to w głowie mi się zakręciło, bo żadne normy moich wyników nie przewidują.

Pozdr,
1

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16106
waga poleciala w dól jakies 8 kg ale jem normalnie, prawie same miesnie mi polecialy. skóra na łokciach jest ciągle czerwona, troche jakby poorana, nie schodzi, nie piecze. piety nie wiem dzis przed kompiela sprawdze wlosy nie leca nie lamia sie itd. miesnie akurat mi sie szybko mecza potem mam zakwasy dosc mocne. a stawy to ciągle

te badania to chyba bede musial zrobic prywatnie bo cos mnie nie lekarze nie lubia i nie wysepie skierowania

http://www.sfd.pl/temat268831/

Post dla osób z kręgozmykiem, wymiencie swoje
doświadczenia ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zęby (wypelnienie)

Następny temat

prosze o Rade

WHEY premium