SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chondromalacja rzepki moje doświadczenia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 126700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
może sie komuś przyda, może pomoże lub chociaż wzbudzi śmiech
to moje experience...z tą nieuleczalną chorobą

tekst trochę bez ładu i składu.powstał (jak ja ) spontanicznie

osobiście cierpię na chondromalcję rzepki, wpierw jedna, teraz juz sam wiem zaczyan sie druga noga
nlpz mi nie nie daje (napewno jakoś tam działa)poza bólem żołądka.szkoda na nie zdrowia. osobiście było już wszystko co tylko miało pomóc.
i mogę się wypowiedzieć odnośnie różnych leków i nieleków stosowanych w lecznictwie formalnie i nieformalnie(w moim przypadku):

1.kategoria nic nie pomaga, dużo szkodzi - nplz i jakiś zastrzyk w kolano (też 0 skutku)
2. kategoria coś tam pomaga, trochę szkodzi - chondroityna

3.kategoria coś tam pomaga - glucozamina, msm

4. kategoria nic nie czuję - kolagen

5. daje radę - deca durabolin!

6. działa jakoś (no tyle środków razem to już chyba musi k....a) ale powoli i raczej to chyba placebo - połączenie glucozaminy, msm chondroityny i kolagen (żarłem zwykła żelatynę) testowałem 30 dni i cos tam zadziałało.

7. magnetronik i awqawibron polecam fajie się leży i myśli : pomoże k...czy znów nie. pomogło!NA JAKIŚ CZAS....
ALE TO WSZYSTKO CHYBA GŁÓWNIE TYLKO ZALECZA EWENTUALNIE ZAPOBIEGA POGŁĘBIANIU UBYTKU CHRZĄSTKI.JEJ PRZECIEŻ SIE NIE DA ODBUDOWAĆ.DA SIĘ PRZESZCZEPIĆ ZA JAKIEŚ 20 TYS DOLCÓW

8.COMBO: DECA durabolin i WCHODZENIE PO SCHODACH Z PLECAKIEM Z OBCIĄŻENIEM. DAŁO RADĘ.
ZERO BÓLU DOPIERO K... PO CYKLU BÓL NASILIŁ SIĘ. BO PODOBNO MAM NIC NIE DZWIGAĆ NA STOJĄCO CZYLI ZERO PRZYSIADÓW, NAWET DURNY BICEPS ze sztangą ODPADA.LEKARZ STWIERDZIŁ POGORSZENIE NO I ZNOWU PUNKT 6 I 7 I POMOGŁO

9. wymyślilem sam wgłebiając sie w chorobę.a mianowicie: chonromalacja i inne tego typu rzeczy są też wynikiem nieprawidłowego (czytaj przerostu)rozwoju mięsni i tu za dużo ćwieczeń na czworogłowy a za mało na dwógłowy uda.U MNIE KARATE. kopanie z obciążeniem, rozciąganie też mi zjechało kolana, przysiady itp. stąd miesień 4 głowy jest znacznie silniejszy i pieprzy nam za pomocą jakiś niezbadanych sił rzepkę, bo innaczej noga trochę funkcjonuje.po prostu ten mięśień dominuje i jakoś to tam przeciaża.
i teraz UWAGA pomaga mi bardzo nawet przy mocnym bólu

na stojąco unoszenie, zginanie do kąta prostego (do pośladka) nogi)każda z osobna. obciażam sobie woreczkami z piaskiem 5kg i ćwiczę powoli dokłądnie napinając maksymalnie.EFEKT KAŻDY BÓL OD RZEPKI ZNIKA NATYCHMIAST PO 1 SERII. JA SOBIE ROBIĘ 3 TAKIE ZESTAWY PO 3 SERIE W TYGODNIU.
ŁĄCZĘ TO Z MARTWYM CIĄGIEM NA PROSTYCH NOGACH ZE SPOKOJNYM OBCIĄŻENIEM

reasumując nplz nidgy więcej nie wezmę
samej glucozaminy i pozostałych też z osobna
jedynie warto zainwestować w punkt 6 bo jakiś dało efekt

NAPEWNO DZIAŁA PUNKT 9.
PRÓBUJĘ ZROBIĆ PRZEZ MIESIĄC JEDYNIE DWUGŁOWY, CHOĆ TRUDNO TAK SIĘ NA NIM SKUPIĆ WYŁACZNIE, GDY SIE DOJEŻDZA NA ROWERZE DO PRACY A POŹNIEJ ROZPOCZNĘ RÓWNOMIERNY TRENIG NÓG (OCZYWIŚCIE I TAK Z WIĘKSZĄ UWAGĄ NA TO CO Z REGUŁY NIEKTÓRZY BAGATELIZUJĄ CZYLLI DWUGŁOWY UDA)
trochę skomplikowany post mam nadzieję, że komuś pomoże.naprawdę polecam punkt 9!+ połączenie z innymi poza 1
pozdrawiam

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Witam



Uzupełniając ów temat należy dopisać, że chondromalacja rzepki to degeneracja chrzęstnej powierzchni stawowej rzepki. W przypadku leczenia najczęściej stosujemy artroskopie kolana. Zacznijmy może od tego czym w ogóle jest artroskopia kolana. A więc artroskopia kolana to metoda leczenia chorób stawu kolanowego. Polega ona na wprowadzeniu do stawu przez nacięcie kamery, dzięki czemu specjalista może obejrzeć wszystkie elementy kolana. Natomiast przez kolejny otwór wprowadza sie narzędzia, którymi naprawimy uszkodzenia. Po tym zabiegu kolano najczesciej zostaje unieruchomione na okres kilku dni, jednak pacjent nie wymaga pobytu szpitalnego.


Objawem chondromalacji rzepki jest ból kolana, który pojawia się podczas siedzenia , przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów, przy kucaniu czy klęczeniu. Ból może promieniować do tyłu kolana. W niektórych przypadkach ból jest jednak na tyle silny, że zabiegi medyczne i chirurgiczne są niezbędne.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8658
masz soga ,dobry opis!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
dzięki!jeśli coś możesz dodać na temat tej choroby to zapraszam.
2

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1260
Jestem "szczęśliwym posiadaczem" chondromalacji w prawym kolanie. Kilka miesiecy z tym walczyłem (jest pierwszego stopnia). Dorobiłem jej się zapewne przez bieganie (podejrzewam,że za słabo sie rozgrzewałem), chociaż z tego co czytałem na SFD choroba ta ma podłoże genetyczne.
Zaliczyłem rehabilitację - głównie pola magnetyczne. W wakacje sporo jeździłem na rowerze. Aktualnie uczęszczam na basen i stwierdzam dużą poprawę stanu kolana. Brałem athryl, piascledine 300, glukozaminę olimpu i inne wynalazki.
Niestety przy zginaniu kolana czuję wyraźne "chrupanie" powierzchni stawowych.
Jeśli chodzi o jazdę na rowerze, polecam duże przełożenia (terenowe). Na początku mojego "leczenia" przy podjazdach na wzniesienia itp. odczuwałem chwilowe dolegliwości bólowe.
Byłem w klinice sportowej na Skrze i muszę powiedzieć, że nie dowiedziałem się tam NICZEGO NOWEGO czego nie przeczytałem na SFD. Nie wiem czy przypisać to wysokiemu poziomowi SFD czy ....;)
Byłem tam kilka razy, ponieważ mam tendencje do kontuzji.
Jeśli mogę coś polecić, to osoby, które właśnie się tego nabawiły, niech mocno oszczędzają przez kilka tygodni kolana (w okresie największego bólu) i natychmiast rozpoczną suplementację glukozaminą oraz fizykoterapię.
Po pierwszym tygodniu zabiegów na polach magnetycznych, po 1,5 godz po zabiegu ból był jeszcze większy niż zwykle, lecz później stopniowo malał (podobno to normalne).
Pozdrawiam i nie dajcie się!
1

...najgłupszy facet to facet żonaty..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 685 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8020
a przsszlo????a jesli nie to czy ma przejsc?
1

zawsze mialem duzego bica choc
robilem pompki! mentos

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
hej!bargen!
ja podobno mam to od jumpów, rozciagania i włąśnie od jazdy na najcięzszej przerzutce na góralu w terenie...
także uważaj chłopaku.osobiście mam zakaz od lekarza dźwigania na stojaco i cieżkiej jazdy na rowerze.podobno niszczy rzepkę.ale czy przestrzegam?
czasem nie...ćwiczyć trzeba.mnie boli np. jak ćwiczę na stojąco biceps ze sztangą a tak jak wzmocniłem dwugłowy uda to boli mniej.pozdrawiam i odbijam soga.

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1260
THX! Tp mój pierwszy SOG. Mam nowy wynalazek - litewskie piwo słodowe - będzie czym oblać;)
U mnie z rzepką jest o wiele lepiej. Czuję tylko sporadycznie, że kolanko nie jest jak nowe i coś chrupie biedactwo.
Co do górala to mnie mocno zaskoczyłeś...
Sam lekarz mi polecał takie wypady. Z wysokimi wzniesieniami jest tak jak wspomniałem - troche bolało;)
Jutro mam zamiar zakupić jakiś uniwersalny środek z glukozaminą, chondroityną, msm itd. Jak wszystko pożrę (w zalecanych dawkach i terminach oczywiście) to o tym napiszę.
Od lutego wykupuję stały karnet na basen (teraz chodzę tylko raz w tygodniu). Podobno chondromalcji nie mozna wyleczyć, ale z barkiem też mnie kiedyś straszyli i jakoś udało mi się wywinąć. Będę się nadal starać i napewno się w znaczny sposób kolano poprawi.
Ciekaw jestem ile prawdy jest w tym co nam mówią lekarze. Ja patrzę na swoje USG (mam 2 rodzaje zdjęć robionych na dwóch różnych maszynach)i nie widzę na nich nic a nic. Ale nie mam medycznego wykształcenia...

POZDRAWIAM!
1

...najgłupszy facet to facet żonaty..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
najbardziej ekonomiczne jest opakowanie z olimpu chondroityna +
jest tam 90 kaps 1200mg chondroityny i 2000 mg glucozaminy w dawce dziennej.największe dawkowanie w najlepszej cenie.szukalem wielu praparatów i inne firmy sama chondroityna jest droższa niz to z olimpu.do tego dodaj też msm z olmpu 1000mg w kapsułce za 30zł też najtańsza.
niby msm glucozamina i chondrotyna jest najlepsza + kolagen (ja żrę zwykła żelatynę za 1.7zł 50 gram).pozdrawiam

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 685 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8020
podobno da sie wyleczyc operacyjnie...

zawsze mialem duzego bica choc
robilem pompki! mentos

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1260
Chwilowo jestem w takiej sytuacji, że mogę sobie pozwolić na cos drozszego (oby tak było zawsze...). W sfd kilka osób wypowiadało się na temat produktu Ultimate Nutrition - joint renew complex -100kaps. Skład w 3 kapsułkach: glukozamina (1000 mg) kolagen (750 mg) Wit. C (400 mg) MSM (750 mg) Boron (1500 mcg). Podobno niezly towar;). Braliście to może kiedyś? Brałem kiedyś odżywki Ultimate Nutrition i były bardzo dobre.

...najgłupszy facet to facet żonaty..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1260
A propos leczenia operacyjnego (nie wiem czy akurat chondromalcję da radę tak wyleczyć), lekarz z kliniki na skrze ostrzegł mnie kiedyś, że operacja zawsze powoduje jakieś uszkodzenia - w końcu to zabieg inwazyjny. Poza tym podobno nic nie jest w 100% sprawne po operacji...

...najgłupszy facet to facet żonaty..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Propolis

Następny temat

Boli:(

Wiecej