SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

chleb jako weglowodany zlozone rano ?

Temat przeniesiony z 'Szatnia' przez: MaTEO
Wysłana -
Czy ktos z was probowal zastapicz chleb zytni pieczywem typu wasa ? .Jest z wartosci glikemicznej bardzo podobe ma tyle samo weglowodanow a przedewszystkim lepiej smakuje czy ma ktos jakies zastrzezenia co do spozywania chrupkiego pieczywa ?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
NTD! -> Odzywianie!

NaRazie
zycie jest walka... .. .
Wysłana -
Ja jem waze zamias zwyklego pieczywa. Jest sto razy lepsze i moze stac w szafce pol roku.

Pozdrawiam
Wysłana -
Zastrzeżeń nie mam, ale podejrzewam że drogo by wyszło zjedzenie 100g takiego chleba w porówaniu z żytnim razowym. Podaj ile kosztuje taka paczka?

Moderator Odżywianie
Wysłana -
U mnie w sklepie chrupkie pieczywo firmy Wasa kosztuje 2.75. Ale to jest jedna z drozszych firm.
Zawartos jednej kromki z maki zytniej:
bialko: 0,59g
weglowodany: 4,86g
tluszcze: 0,38g
blonnik 0,34g
Do tego mnostwo witamin i pierwiastkow sladowych (nie chce mi sie ich przepisywac).

Pozdrawiam
Wysłana -
Za 2.75 to możesz kupić cały bochenek (chyba 600g) dobrego chleba razowego żytniego.

Moderator Odżywianie
Wysłana -
To nie ma znaczenia, bo w paczce jest z 15 kromek (tyle i le wyjdze ze zwyklego chleba). Wartosc odrzywcza jest taka sama, a nie muli i jest smaczniejsze. Poza tym nie musisz wyrzucac na nastepny dzien, bo nie czerstwieje.

Pozdrawiam
Wysłana -
A ja jednak wole chleb.Ciemny chleb z dodatkami np.ze słonecznikiem i ziarnem lnu to niebo w gębie.Mogę go jeść bez niczego(no,może z herbatą)
Cenowo wychodzi niewiele taniej.Ma więcej białka i błonnika.Wasa wydaje mi się,że jest "sztuczna".Chociaż całkiem smaczna.
Wysłana -
Osobiscie tez jem chleb bo jest bardziej syty ale pieczywo chrupkie oprocz tego ze jst dobre ma zblizone wartosci a bylem ciekawy czy ktos z was je moze cos takiego ? BO skoro mam dostarczyc rano weglowodanow , to czemu nie zjesc raz cos innego , np pieczywa chrupkiego ?

Jakub
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź