SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chcę zacząć ćwiczyć.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Biniu z działu Szatnia.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chcę zacząć ćwiczyć a wzasadzie to juz zacząłem ale to jest tylko tak prowizorycznie tzn. w domu sztanga i tylko bicebs cos tam potrenuje .Chcę zacząć ćwiczyć ponieważ straciłem dużżżżżooo w ciągu 4 miesięcy 26 kg 178cm wazylem 101 kg czyli bylem taką kuleczką teraz to zupelnie inaczej wygląda .Nie wiem czy zrobiłem dobrze z tym odchudzaniem za miast tłuszcz w mięśnie przerabiac .Chcialby aby ktos mi poradził jak mam ćwiczyc jakie ćwiczenia co mam robic żeby sie troszeczke rozrosnąć .Miałem 42 cm w bicepsie ale to był tłuszczyk chociaz nie byl taki slaby ten biceps a teraz mam zaledwie 33 cm i wciąż jest silny a nawet silniejszy.Niestety nie wiem jak mam sie do ćwiczenia zabrać ,kiedy zacząć brać suplementy nadmieniam ze moge cwiczyc tylko w domu posiadam hantle i sztangę z ławeczką.Czy to na początek wystarczy ?I nigdy wzyciu nie chcę brać zadnych sterydów!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
właśnie zabieram sie do tego czytania i drukowania tego co mi jest potrzebne bo bez tego ani rusz
dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
1. Totalnym nieporozumieniem jest cwiczenie tylko bicepsa
2. suplementy ci sa niepotrzebne na początku
3. dieta to podstawa
4. ile masz lat? co chcesz osiągnąc?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
aaaa i z tłuszczu nie powstają mięśnie, więc nie ma mowy o "przerabianiu tłuszczu w mięśnie"
1

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za rade ale powiedzcie mi:
jaka dokladnie dieta?
jakie cwiczenia od czego zacząć?
mam 20 lat co chce osiągnąć hmmmmmmmmm w tej chwili chcę poprostu dobze wyglądać tak jak Maciej w profilu bo uwazam ze to juz jest stanowczy jak na początek cel poza tym podoba mi sie wlasnie taka sylwetka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za rade ale powiedzcie mi:
jaka dokladnie dieta?
jakie cwiczenia od czego zacząć?
mam 20 lat co chce osiągnąć hmmmmmmmmm w tej chwili chcę poprostu dobze wyglądać tak jak Maciej w profilu bo uwazam ze to juz jest stanowczy jak na początek cel poza tym podoba mi sie wlasnie taka sylwetka .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za rade ale powiedzcie mi:
jaka dokladnie dieta?
jakie cwiczenia od czego zacząć?
mam 20 lat co chce osiągnąć hmmmmmmmmm w tej chwili chcę poprostu dobze wyglądać tak jak Maciej w profilu bo uwazam ze to juz jest stanowczy jak na początek cel poza tym podoba mi sie wlasnie taka sylwetka .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Powiem Ci o treningu, o diecie poszukaj w odpowiednich działach, bo jest tego tam aż nadto.

A więc rozumiem że głównym celem jest sylwetka, a nie sprawność, kondycja itp. Jesli nigdy nie ćwiczyłeś siłowo, a tym bardziej nie uprawiałeś żadnego sportu, to pierwsze 2-3 miesiące przeznacz na trening ogólnorozwojowy, który podniesie twoją ogólna wydolnośc, przyzwyczai mięśnie, stawy i wiązadła do dużych obciążeń. Może wtedy nie osiągniesz super wyników siłowych, ale nauczysz się poprawnej techniki, poznasz własny organizm, jego reakcje na wysiłek i przyzwyczaisz go do niego, co ułatwi uniknięcia kontuzji przy zasadniczym treningu siłowym.

Do rzeczy: Proponuję na początek ćwiczyć niewielkim ciężarem, po 2 serie na małe grupy mięśniowe, i po 3 serie na duże. Na początek możesz robić wszystkie grupy mięśniowe na 1 treningu, zaczynając od dużych. Trening 3 razy w tygodniu, w sobotę 40 minut lekkiego biegu. Po pewnym czasie naturalne będzie zwiększanie obciążenia i intensywności ćwiczeń. Ważne żebyś od razu nie zaczął od maksymalnych wysiłków, bo łatwo o przetrenowanie i zniechęcenie. Stopniowo wejdź w tok treningowy. Po 2-3 miesiącach ułuż sobie plan treningowy ( w dziale trening, a także na stronie głównej aż się roi od takich planów ). Przy 3 treningach w tygodniu rozplanuj tak, żeby robić 2 grupy mięśniowe na treningu. To zapewne będzie okres budowania masy, więc dłuższe aeroby, gra w piłkę, koszykówka, rower itp. raczej nie pomagają. Skup się na diecie i treningu siłowym ( kondycja poleci jednak w dół aż miło ). Po 3 miesiącach zmodyfikuj plan, aby uniknąć przyzwyczajenia mięśni i stagnacji. Możesz dalej robic masę, ale lepiej podzielic rok na okresy masy, siły, wytrzymałości i rzeźby. Zrobisz zresztą jak będziesz chciał, zależnie od efektów.

Pamiętaj o diecie, i spaniu, bo to są rzeczy równie wazne jak trening. Na treningu nie obijaj się - czas na rozmowy z kolegami jest po treningu a nie w trakcie. Nie zdziw się, że cały plan wykonujesz w 45 minut - to normalne przy odpowiedniej intensywności, i przerwach ok 1 minuty. Aha i pamiętaj o rozgrzewce.

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki wielkie za rady .Właśnie będę musiał się nauczyć dokładnie wykonywać każde ćwiczenie . Bo czasami jest tak ze cos pocwicze i nic po miesniach nie czuje a czasem jest tak ze ruszyc sie nie moge .Ale wielkie dzieki za ten poczatek bo o to mi chodzilo zeby ktos mnie ukierunkowal co i jak bo w tych wszystkich dzialach mozna sie troszeczke pogubić .Ale wiem ze i tak z nich musze skorzystać ale moze za 1 miesiac kiedy naucze sie dokladnie wykonywac cwiczenia.
aha nie chodzi mi tylko o sylwetke (to oczywiscie tez )myslalem ze jak jast sylwetka to jest i sila .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5961
Zajrzyj do www.pakernia.republika.pl i do www.paker.prv.pl,tam znajdziesz opisy ćwiczeń i plany treningowe.Jeśli ćwiczysz w domu to nic złego,ja też tak robię.Pamiętaj aby dostarczać organizmowi dużej ilości wody,1-2g białka na każdy kilogram masy ciała,tu może pomóc Ci odżywka białkowa.Najlepsze jest białko serwatkowe,jeśli nie masz na nie kasy to powiem ci że możesz kupić sobie białko naturella Protein 92,które jest bardzo tanie.Kreatyna,HMB itp. za pół roku.

Mam lęk wysokości,czy waszym zdaniem mogę mimo wszystko wykonać Super Dunks?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
sylwetka i siła to w zasadzie sa pokrewne rzeczy, ale nie do końca. Bo znam swietnie wyrzeźbionych i zbudowanych ludzi, który jednak siłowo przegrywają z wydawałoby się znacznie gorszymi ludźmi. No ale kondycję to już ciężko określić po sylwetce. A i tak najbardziej imponuje mi siła szybka taka jak np. w podnoszeniu ciężarów. Wyciskanie w leżeniu czy martwy ciąg są owszem wyznacznikiem siły, ale to mi tak nie imponuje

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja tez znam ludzi co uwazają sie za pakerów i nawet tak wyglądają ale niestety nie radzą sobie nawet ze mną na rękę chociaż to juz jest armwrestling i moze troszeczkę albo i nawet bardzo wazna jest w tym technika ale cóż zgodzę sie z tobą Macciej-u ze nie kazdy dobrze wyglądający i mający super sylwetke jest super mocarzem .
A odnośnie stron to napewno tam zaglądne.
aha prosilbym żebyście tutaj moze czasami zaglądali to moze
bede pisał o problemach jakie mam z ćwiczeniami i prosiłbym wtedy o rady z góry dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak wyrzezbic biceps

Następny temat

Rozgrzewka

WHEY premium