SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chęć zmiany, prośba o wskazówki *zdjęcia*

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2218

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga

70

Wzrost

172

Staż treningowy

1rok jakieś 3 lata temu

Obwód pasa

89cm

Obwód klatki piersiowej

93cm

Obwód uda

53cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

bardzo często (piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, tenis stołowy, jazda na rowerze)

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

w zasadzie kazda

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Wrażliwość na stymulanty

nie wiem

Możliwosci finansowe

średnie

Cel/problem/opis

jak w temacie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
Witam serdecznie!

Mam 19 lat, 172cm wzrostu i ważę 70kg. Moim celem jest sylwetka nie jakiegoś super przypakowańca, ale taka gdzie wszystkie mięśnie rąk, czy klatki piersiowej będą dobrze widoczne, podkreślone. Myślę, że wiecie o co chodzi, nie chcę być chodzącą bułką. Oczywiście, patrząc na moją obecną sylwetkę chcę jeszcze powiększyć objętościowo moje mięśnie, nie chodzi mi o samą rzeźbę. No i oczywiście chcę zabrać się za robienie brzucha, chcę mieć porządny kaloryfer. Tutaj zwracam się z prośbą do was, bardziej doświadczonych, jakie kroki mam podjąć, co najpierw robić, trening siłowy, rzeźba? A przede wszystkim jaką dietę podjąć, bo to jest bezwzględna podstawa. Czy dieta na kaloryfer, a dieta na budowę mięśni, czy też ich rzeźbę mogą iść ze sobą w parze?
Z tego co wiem, aby zrobić szcześciopak muszę zrzucić trochę kilogramów, w postaci tłuszczu, aby zbudować mięśnie muszę przytyć. Jestem w tym zagubiony ;}
Poniżej dodaję zdjęcia swojej obecnej sylwetki oraz sylwetki, która jest moim celem. Ponadto dodam, że jestem bardzo aktywny fizycznie. Nieustannie (sporadycznie zdarzy się 1 dzień przerwy) uprawiam sport. Piłkę nożną, siatkówkę, tenis ziemny i stołowy, rower.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
chcąc nawet tak wyglądać jeszcze długa droga przed tobą . Narazie musisz mase zrobić . Dieta na dodatni bilans kalori i do roboty :P

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
czyli rozumiem, narazie nici z brzucha?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111364
Mozesz miec kaloryfer i wazyc 40kg albo miec kaloryfer pozniej i wazyc 80-90kg,to juz twoj wybór,ale d****izmem jest byc wychudzonym,zrob mase,potem wycinka i kaloryfer bedzie.

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
dieta z dodatnim bilansem kalorycznym (ok. 300 kalorii) + trening silowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
Okej, w takim razie przy wzroście 172cm i wadze 70kg do jakiej wagi powinienem dążyć, aby rozpocząć rzeźbę/wycinkę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nie masa ciala a wyglad wskazuje na odpowiedni moment + preferowany typ sylwetki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch ( kaloryfer )

Następny temat

Pomoc przy redukcji

WHEY premium