SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cd. dyskusji z budowania masy mięśniowej po czterdziestce

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Rafał Bielsko
Bez jaj Kolego ojan. W takich razach sięgam po brzytwę Ockhama - i tnę bezlitośnie ;))

To prawda!!!
Pisałem już o tym kilkukrotnie na forum! To kuzyn mojej żony i ma ponad 70 lat. Nigdy nie był gruby. Z zawodu jest stolarzem. Jeszcze w ubiegłym roku zwoził na wózku susz z lasu (za zgodą leśniczego) na opalanie domu. Czasem sobie łyknie gorzałki i wciągnie łyżeczkę tego co mu każe spróbować córka, która gotuje obiady rodzinie. Od lat zajmuje się parapsychologią i uzdrawianiem reiki, wahadełkiem itp.

A jeśli chodzi o mnie to ostatnio zostałem mistrzem weteranów w kat. +50 lat na Mistrzostwach Śląska w Mysłowicach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Ty - jeśli wolno mi się tak wyrazić - jesteś twardym dowodem w sprawie, która oparta jest na realistycznych przesłankach. Przypadek życia bez kalorii dostarczanych w klasycznej postaci nie został jak dotąd naukowo stwierdzony. Mi to w każdym razie wystarczy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2045
ogólnie to pocieszające rzeczy tu piszecie, w listopadzie 45 lat styknie więc sobie myslałem, że powoli kończy się czas zyskiwania masy mięśniowej (której i tak nie ma wiele), a zaczyna czas obrony przed spadkami. a tu prosze może uda się coś tam jeszcze wyciągnąć. poza tym korci mnie żeby jeszcze troche w trójboju sie spróbować. zawsze lepiej było z siłą niż z masą. ojan, wzorek jesteście prawdziwa inspiracją.


Zmieniony przez - avo 21 w dniu 2017-04-18 13:49:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Nigdy nie jest za późno....

Czyli avo21 niedługo widzimy Twój DT ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
avo 21 - nawet po 60-tce masa mięśniowa rośnie.
Siła najlepiej rośnie po 50-tce (u niektórych jeszcze bardziej po dwóch 50-tkach )
Prawdziwą inspiracją jest WZOREK - jeszcze nie jest emerytem i nie ma tyle czasu jak ja.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5242 Napisanych postów 19352 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336194
Jak widać po moim DT ,praca często jest sporym utrudnieniem w realizacji założeń...pomimo iż mam własny interes.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Z ostatnich obserwacji;
3 tygodnie temu wznowiłem treningi po 4-tygodniowej przerwie wakacyjnej. Spadłem w tym czasie z 75kg przed wyjazdem do 71kg, większość spadków ze względu na dość męczący pobyt w Himalajach, w tym 2-tygodniowy odcinek trekkingowy na wysokości 4-5k m.n.p.m., z plecakiem 20kg, codziennie pod namiotem, dieta uboga w białko i tłuszcz (głównie ze względu wysokość). Wznowiłem treningi 3 tygodnie temu, praktycznie od razu wejście na obroty i waga rośnie błyskawicznie, już jest z powrotem 75kg. I nie, że jakieś tam obżarstwo - obwód w pasie bez zmian, czyli mięsień wraca. Na horyzoncie zawody, więc hamowanie kalorii czas zacząć...a taką miałem jednak nadzieję, że trenując 10-12h/tydz te półtora miesiąca bezkarnie pobuszuję w czekoladzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Podreperowałeś utracony glikogen i waga wróciła razem z uzupełnieniem wody.
Z czekoladą nie ma bezkarnego buszowania ale wydaje mi się, że możesz sobie na nią pozwolić w ilości jednej tabliczki 10dkg dziennie
Masz limit wagowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Może być jak piszesz, chociaż po wyprawie obżarstwo było na maksa przez 3-4 dni, więc wróciłem do kraju z wywalonym bebechem i ogólnie sflaczały, oczywiście w odniesieniu do momentu sprzed wyjazdu. Ów napad na czekoladę - chyba faktycznie jest coś takiego, jak uzależnienie od cukrów prostych. Na szczęście mija, normalnie nawet nie patrzę w stronę czekolady mlecznej, ale może też być tak, że glikogen nasyca się długo, zwłaszcza w stanie szoku w trakcie gwałtownego powrotu do ćwiczeń. Pierwsza i druga fala tego dzikiego pędu na słodkie minęła na szczęście ;) A limit wagowy oczywiście jest - 74kg. Problemu raczej nie powinno być, miałem tylko nadzieję, że dłużej się nacieszę żarciem bez liczenia kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Czekolada mleczna to "syf". Tłuszcz i cukier.
Lepsza jednak jest gorzka. Ma więcej korzystnych składników.

Zdziwiło mnie, że w tych Himalajach jadłeś mało tłuszczu. Wydawało mi się, że jest on lekki daje więcej energii niż węglowodany.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

żarcie

Następny temat

Konkurs : 7 silnych tygodni z progresją + 30 kg

Wiecej