SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cd. dyskusji z budowania masy mięśniowej po czterdziestce

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Zależy, jaka mleczna. Nie, żebym się lansował na snoba czy coś, ale z mlecznych jem tylko peruwiańską 43% kakao, no a ciemną jem tak czy inaczej codziennie na okrągło cały boży rok 25g/dzień ulubioną belgijską 85% kakao. BTW, na dużych wysokościach zwłaszcza przy dużym wysiłku głównie węglowodany, i nie jakieś tam batony energetyczne czy inne żeleduperele, tylko ryż, soczewica i placki z mąki jęczmiennej, plus herbata na mleku. Na śniadanie jest prawie codziennie omlet z jaj kurzych na maśle + masło do placków z tej mąki, ale to wszystko, no i widać że białko tam też w tym menu jest, ale głównie węgle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
No to tego tłuszczu jednak nie było tak mało: w jajach jest ok. 12% tłuszczu + masło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Jasne. Problem jest zresztą głównie z białkiem, np. pow. 5.5k n.p.m. organizm ludzki w ogóle ma problem z absorpcją protein.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Po każdej redukcji pierwszą masą jest głównie masa tłuszczowa


Qrka, nie strasz. Kończę redukcję i wchodzę na masę. Mam nadzieję, że beztłuszczową. Latek na karku 43...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
SzeA
ojan
Po każdej redukcji pierwszą masą jest głównie masa tłuszczowa
Qrka, nie strasz. Kończę redukcję i wchodzę na masę. Mam nadzieję, że beztłuszczową. Latek na karku 43...
Nie straszę
Przerabiam to po każdych zawodach . Przez tydzień, dwa wydaje się, że wszystko jest ok. aby nagle pojawiła się oponka na brzuchu. Oczywistą przyczyną jest zbyt duży nadmiar kalorii (wiadomo, je się niby tyle samo co na redukcji lecz odpadają dodatkowe ćwiczenia aerobowe - u mnie to ponad godzinna jazda na rowerze oraz ok. 100 minutowe marsze codzienne ). Piszą aby nadmiar kalorii nie przekraczał 300-500 kcal zapotrzebowania w czasie robienia masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam zamiar nie przekraczać +300 kcal. Na razie koło zera sobie pobędę ze 2 tygodnie bo tak mi tu radzą a później zacznę wchodzić na +. Sam jestem ciekaw jak to będzie u mnie wyglądać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
wszystko też zależy od indywidualnych predyspozycji i poziomu z jakiego zaczyna się masę
im niższy BF tym na więcej można sobie pozwolić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Układam sobie nowy program na masę i tak myślę o 4 treningach w tygodniu z następującym podziałem na grupy:
- pn i czw: klata+barki+triceps+brzuch
- wt i pt: nogi+plecy+biceps

Może być? Czy coś zmienić? Staż niespełna rok ćwiczeń. Wcześniej był 3dniowy FBW, później jak wyżej (4dniowy split), a na redukcji 4dniowy push/pull. Teraz myślę wrócić do 4dniowego splita jak wyżej bo się u mnie sprawdził. Co Wy ma to?



Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-09-25 10:23:43

Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-09-25 10:24:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
Jestem w stanie ten trening zaakceptować
Trenuję teraz podobnie aczkolwiek nie tak samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To pochwal się swoim treningiem. Może coś dla siebie wyciągnę.


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-09-25 11:13:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

żarcie

Następny temat

Konkurs : 7 silnych tygodni z progresją + 30 kg

WHEY premium