SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cd. dyskusji z budowania masy mięśniowej po czterdziestce

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
WZOREK - uznałem, że lepiej tamten temat zamknąć a kontynuować tutaj dyskusję na poruszany tam temat i nie tylko ten.
Jeśli możesz to wybacz mi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
ojan
krzych666
Skoro rekin rośnie przez całe życie, nie widzę powodu, dla którego biceps nie miałby rosnąć przez całe życie
Po przeżyciu 71 lat stwierdzam, że najbardziej rośnie mi sadło na brzuchu!
Aby urósł mi biceps do muszę trenować jak za młodszych lat! Niestety brak na to sił fizycznych i psychicznych!


Nie mówiłem, że to łatwe, tylko że możliwe

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
ojan
WZOREK - uznałem, że lepiej tamten temat zamknąć a kontynuować tutaj dyskusję na poruszany tam temat i nie tylko ten.
Jeśli możesz to wybacz mi


Wiesz że nie chodzi o mnie , bo ja mogę pisać nawet w zamkniętych tematach.....NO PROBLEM

Takie tematy bardzo rzadko trzymają się zasad....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
Młody jestem i niedoświadczony.
WZOREK - zauważyłem, że dla Ciebie nie ma problemów. Wszystkie bariery pokonujesz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
ojan
Młody jestem i niedoświadczony.



No właśnie młodość,fantazja itp.

POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
Czy powinienem zrobić badanie na ilość testosteronu?
Masa mięśniowa mi rośnie.
Libido na kilka dni przed zawodami również.
Co jest nie tak!?


Zmieniony przez - ojan w dniu 2017-03-06 06:32:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
ojan
Czy powinienem zrobić badanie na ilość testosteronu?
Masa mięśniowa mi rośnie.
Libido na kilka dni przed zawodami również.
Co jest nie tak!?



Zmieniony przez - ojan w dniu 2017-03-06 06:32:08


Żyć nie umierać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Po pierwsze - zamknięcie tematu było bez sensu, bo dyskusja dotyczyła budowania masy mięśniowej po czterdziestce. Teraz to jakaś lipa, bo w tytule zgubił się ten konkretny element "po czterdziesce"...

Tak czy inaczej, podbijam po badaniu analizatorem składu ciała (Tanita BC- 418)
Jako, że mam dzień przed zawodami trójbojowymi i jutro o 7.00 rano ważenie, stanąłem na wagę dla świętego spokoju.
Ostatni pomiar robiłem dokładnie 6 miesięcy temu. Trenowałem w tym okresie ok. 10-12h tygodniowo. Jadłem na utrzymanie masy, czyli zbijanie tłuszczu i budowanie w to "miejsce" mięśnia.
Udało się w tym czasie zbić 1kg tłuszczu i dołożyć 1.4 kg mięśnia (było 73.6 kg i 11% tłuszczu, jest 74.2 kg i 9.6% tł.). Oczywiście Tanita daje szczegółowe wykresy dla poszczególnych części ciała i jakby kogoś to interesowało to mogę zapodać, ale nie w tym rzecz.
Chodzi o to, że "osiągnięcie" tych wyników, czyli jednoczesne spalanie tłuszczu i budowanie mięśni po pierwsze było możliwe (wiek 43). Po drugie, jako że koksy u mnie nie wchodzą w grę, no i startuję w IPF - było to zrobione naturalnie. Po trzecie wreszcie - odbywało się to na normalnym jedzeniu, tzn. bez odżywek (choć niezupełnie bez, bo była suplementacja kreatyną, beta-alaniną i BCAA). Wszystko to wymagało sporej dyscypliny i dużego obciążenia treningowego. Po 8 miesiącach (bo taki jest całkowity okres dyscypliny żywieniowej) mogę jednak powiedzieć, że robienie masy mięśniowej w ten sposób, tzn. powoli, spalając tłuszcz - jest na dłuższą metę dużo przyjemniejsze, niż pakowanie w siebie ton żarcia i patrzenie, jak wskazówka na wadze idzie w górę. Przede wszystkim samo jedzenie daje więcej satysfakcji, no i ten apetyt rano, kiedy czuć konkretne ssanie w żołądku.
Wyniki siłowe zobaczymy jutro, ale póki co na papierze sprawa wygląda dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130855
Rafal Bielsko - miło mi, że się trochę "odkryłeś". Pozdrawiam zawodnika trójboju. Fanslaska pewnie się ucieszy, że jest tu ktoś kto startuje w zawodach (niedawno miał swój pierwszy start).
Budowanie masy po czterdziestce jest możliwe - potwierdzasz to swoim przykładem a i mnie czasem też się to udaje . Jednak z trzymaniem diety nie powodującej przyrostu tłuszczu nie jest już tak różowo.
Poziomu testosteronu jeszcze nie badałem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Budowanie mięśni i jednocześnie spalanie tłuszczu to faktycznie wyższa szkoła jazdy. Przez omawiany okres trzymałem kalorie na wodzy, na początku liczyłem, potem już intuicyjnie. Subiektywnie cały czas na deficycie, choć siła na zrobienie 150min treningu zawsze była. Z drugiej strony odczuwalny spadek osiągów po każdym obiedzie poza domem, po świętach walka z 2kg trwała miesiąc. Trenuję wyczynowo krótko, dopiero 2 lata. Także w kategoriach absolutnych czuję, że dopiero przestałem być przysłowiowym leszczem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5254 Napisanych postów 19360 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336250
Rafał Bielsko
Po drugie, jako że koksy u mnie nie wchodzą w grę, no i startuję w IPF - było to zrobione naturalnie. Po trzecie wreszcie - odbywało się to na normalnym jedzeniu, tzn. bez odżywek (choć niezupełnie bez, bo była suplementacja kreatyną, beta-alaniną i BCAA).




Pisanie że koksy nie wchodzą w grę bo startuję w IPF-ie.....trochę zabrzmiało dziwnie. Czy to oznacza że IPF jest taką federacją w której wszyscy startują jako naturale ?
Wiesz bardzo dobrze że nie jest to prawdą świadczą o tym wyniki kontroli AD

Jesli trenujesz naturalnie to nie musisz o tym pisać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 199 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13716
Nie napisałem, że koksy nie wchodzą w grę bo startuję w IPF, tylko "Po drugie, jako że koksy u mnie nie wchodzą w grę, no i startuję w IPF...".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

żarcie

Następny temat

Konkurs : 7 silnych tygodni z progresją + 30 kg

WHEY premium