SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

całe życie na redukcji - dziennik

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 653
Siemano !
Już od dawna chciałam dodawać tu wpisy , ale dopiero dzisiaj jest ten wielki dzień ,w którym się na to zdecydowałam :D

No więc tak.. zaczęło się od tego że bardzo chciałam schudnąć..przeszłam już chyba wszystko co jest możliwe- głodówki, ćwiczenia z Mel B i Ewą Chodakowską w domu, bieganie 6 razy w tygodniu , przygotowanie mega fit posiłków itd..jednak nie widziałam żadnych postępów (to trwało już od bardzo długiego czasu, nawet sama nie potrafię określić ile).

Od stycznia tego roku wykupiłam sobie plan treningowy razem z dietą u pewnego trenera.Oczywiście efekty były na samym początku, a później to po prostu tragedia- mało jedzenia, duże ilości cardio, non stop zmęczenie, trener nie za bardzo zainteresowany tym co się dzieje i wprowadzeniem jakichkolwiek zmian, by coś znowu ruszyło do przodu.

W marcu zrezygnowałam z tej rozpiski, dostałam nowy plan z całkiem innymi ćwiczeniami , które bardziej mi pasują i dietę, w której mam rozpisane makro, kcal , jem co chcę, a nie 5 malutkich posiłków dziennie (oczywiście w większości był to ryż z kurczakiem i warzywami :D). Dopiero od tamtego czasu moja sylwetka rzeczywiście zaczęła się zmieniać.

Aktualnie ważę 54 kg przy wzroście 164 cm, w dni treningowe mam 1400 kcal ( B:120 g , W:140 g , T:40 g ) , a w nietreningowe 1200 kcal ( B:110g W:100g T:40g ).

Dopiero niedawno zauważyłam , że odkąd robię treningi siłowe całkiem zmieniło się moje podejście do tego tematu , teraz już nie jest "TYLKO ŻEBY SCHUDNĄĆ " , a liczy się dla mnie zrobienie dobrego treningu i podnoszenie większego ciężaru o ile mi się udaje , chociaż na razie można powiedzieć , że to dopiero początek :D

Chcę tutaj dodawać wpisy dotyczące mojego treningu i diety, bo wtedy łatwiej będzie mi ogarnąć swój progres, a wiem że jeśli zacznę tu pisać posty, to będę miała pewnego rodzaju przymus, co mnie bardzo motywuje, więc nie odpuszczę :D Oczywiście , jeśli również ktoś by to przeczytał to będzie mi bardzo miło :)

Zaczynam !
dzisiejszy ( a raczej już wczorajszy ) trening pull :
1.Martwy ciąg sumo 4x3-5 powtórzeń 45 kg
2.Martwy ciąg na prostych nogach 3x8-10 powtórzeń 55 kg
3.Wiosłowanie sztangą nachwytem 3x6-8 powtórzeń 25 kg
4.Ściągnie drążka wyciągu górnego podchwytem 3x10-12 powtórzeń 22,5 kg
5.Uginanie sztangi stojąc 3x8-10 powtórzeń 15 kg



Zmieniony przez - klaudiaste_ w dniu 2016-07-18 01:47:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 653
07.09.2016
Siemano !
Ostatnio nie dodaje tu nic, bo jakos ten czas tak szybko leci , ale spokojnie treningi idą tak jak powinny , nic nie odpuszczam Haha juz sie przyzwyczaiłam do nowej siłki i poznałam większość osob tutaj, takze jest mega :D
W piątek były dwójki (ktore czułam do poniedziałku Haha ) , poślad i tric , a w sobotę plecki i tył barków .
Ostatnio zaczęłam nawet robić sobie mobility i jest troche cieżko bo baaaaardzo boli Haha no ale z czasem bedzie git
Jeszcze w tym tyg musze zrobić zamowienie , jakieś witaminy i białko , takze może polecacie jakieś dobre smaki ? :p

Dzisiaj rest, a jutro dwójki , poślad , tricek ;)
z jedzeniem jest tak jak juz mowilam , przygotowuje sobie na 2 dni z góry , bo jak wracam do domu po treningu to nie mam siły jeszcze zeby to robić Haha

Obiecałam Wam ze na weekend zrobię cos dobrego i dodam tu zdjęcie , ale tak szybko zleciało ze nawet nic nie wymyślałam :( i skończyło sie tak ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zwykłym martwym ciągu 3-5 powtórzeń z 45 kg, a na prostych nogach 8-10 z ciężarem większym o 10 kg? Ciekawe. Tak poza tym to witaj w dziale i powodzenia ;) Jednego czytelnika już masz :D


Zmieniony przez - Maksym III w dniu 2016-07-18 03:50:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Miło widzieć kolejną dziewczynę w dziale. ALE...

Wstaw zdjęcia sylwetki, z taką wagą i wzrostem jesteś w normie, wydaję mi się, że raczej nie masz z czego się odchudzać.

Nie rozumiem po co chcecie się na upartego suszyć na wióra (i to nie mając zazwyczaj do czego, bo brakuje porządnej podbudowy mięśniowej) i to jeszcze niemalże głodząc się.
Od stycznia redukujesz? Z jakiej wagi schodziłaś? Najlepiej by było jakbyś wstawiła całą ankietę działu, bo nic o Tobie nie wiadomo.

Jaki jest Twój cel? Umięśniona sylwetka? Delikatna? Siła, wygląd, co takiego?

1400kcal w DT? 1200 w nietreningowe? Przecież to jakiś dramat, przepraszam no, zwłaszcza, że pozwolę sobie zacytować:
już nie jest "TYLKO ŻEBY SCHUDNĄĆ " , a liczy się dla mnie zrobienie dobrego treningu i podnoszenie większego ciężaru o ile mi się udaje , chociaż na razie można powiedzieć , że to dopiero początek :D

Jeżeli rzeczywiście tak jest, to zacznij porządnie jeść - wtedy ciężar pójdzie w górę, a satysfakcja z treningu będzie nieporównywalna.

Twoje BMR to około 1400kcal, a Ty tyle jesz trenując SIŁOWO.

Przepraszam za napastliwość, ale aż się we mnie bulgocze jak na własne życzenie młode dziewczyny rozchrzaniają sobie zdrowie. Jak wygląda kwestia Twojego zdrowia?
Ahh i wstaw jakąś rozpiske całodniową miski, bo ciekawa jestem jak jesz


Zmieniony przez - Skelque w dniu 2016-07-18 07:05:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Kolejna dziewucha, powodzenia
Chyba do was dołączę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
zdominujemy dział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 653
Maksym III
W zwykłym martwym ciągu 3-5 powtórzeń z 45 kg, a na prostych nogach 8-10 z ciężarem większym o 10 kg? Ciekawe. Tak poza tym to witaj w dziale i powodzenia ;) Jednego czytelnika już masz :D



Zmieniony przez - Maksym III w dniu 2016-07-18 03:50:27



Ogółem jeśli chodzi o martwy ciąg najwięcej biorę 60 kg , ten trening wykonałam pierwszy raz , bo to jest z nowej rozpiski , tam był martwy ciąg sumo i po prostu nie daję rady na razie wziąć więcej na to , ale wiadomo , że będę się starać , by szło mi jeszcze lepiej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 653
Skelque
Miło widzieć kolejną dziewczynę w dziale. ALE...

Wstaw zdjęcia sylwetki, z taką wagą i wzrostem jesteś w normie, wydaję mi się, że raczej nie masz z czego się odchudzać.

Nie rozumiem po co chcecie się na upartego suszyć na wióra (i to nie mając zazwyczaj do czego, bo brakuje porządnej podbudowy mięśniowej) i to jeszcze niemalże głodząc się.
Od stycznia redukujesz? Z jakiej wagi schodziłaś? Najlepiej by było jakbyś wstawiła całą ankietę działu, bo nic o Tobie nie wiadomo.

Jaki jest Twój cel? Umięśniona sylwetka? Delikatna? Siła, wygląd, co takiego?

1400kcal w DT? 1200 w nietreningowe? Przecież to jakiś dramat, przepraszam no, zwłaszcza, że pozwolę sobie zacytować:
już nie jest "TYLKO ŻEBY SCHUDNĄĆ " , a liczy się dla mnie zrobienie dobrego treningu i podnoszenie większego ciężaru o ile mi się udaje , chociaż na razie można powiedzieć , że to dopiero początek :D

Jeżeli rzeczywiście tak jest, to zacznij porządnie jeść - wtedy ciężar pójdzie w górę, a satysfakcja z treningu będzie nieporównywalna.

Twoje BMR to około 1400kcal, a Ty tyle jesz trenując SIŁOWO.

Przepraszam za napastliwość, ale aż się we mnie bulgocze jak na własne życzenie młode dziewczyny rozchrzaniają sobie zdrowie. Jak wygląda kwestia Twojego zdrowia?
Ahh i wstaw jakąś rozpiske całodniową miski, bo ciekawa jestem jak jesz



Zmieniony przez - Skelque w dniu 2016-07-18 07:05:17

Szczerze mówiąc , to nie robiłam żadnych zdjęć wcześniej, dlatego nie mam co wstawiać.
Gdy zmieniałam plan wtedy w marcu to miałam przerwę, nie trenowałam i jadłam swoje zapotrzebowanie 1600 kcal.
Z moim zdrowiem jest wszystko w porządku , nie mam żadnych problemów, bardzo dobrze się czuję i nie chodzę głodna. Wiem, że to może się wydawać dziwne przy 1200 kcal haha. Naprawdę nie chcę się wysuszyć , tylko po prostu jeszcze widzę , że jeszcze trochę mi brakuje do tego celu, później wiadomo , że powoli będę zwiększać kcal.
Taka jest prawda , że moje podejście się zmieniło , ale widzę ,że jeszcze nie mogę sobie pozwolić , żeby zmieniać te kalorie - plan rozpisała mi osoba , która już dłuższy czas się tym zajmuje, widać efekty po nim i po innych podopiecznych ( nie jest to trener tego typu jak miałam wcześniej, bo podejście do ludzi ma całkiem inne haha).
Ja dopiero niedawno zainteresowałam się tym tematem, więc jestem całkowicie nowa i na pewno będę robić jakieś błędy, ale chcę się dowiadywać więcej rzeczy w tym kierunku ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 653
julcziik
Kolejna dziewucha, powodzenia
Chyba do was dołączę


Zobaczymy co z tego wyjdzie, od dłuższego czasu chciałam prowadzić takie coś i w końcu zaczęłam , to myślę że będę pisać dalej haha :D


Zmieniony przez - klaudiaste_ w dniu 2016-07-18 10:35:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 240 Napisanych postów 3202 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 58644
Nie mam zamiaru podważać niczyich kompetencji, zwłaszcza, że sama nie mam tak naprawdę żadnych - opieram się na własnych doświadczeniach. Polecam poczytać forum, jest wiele ciekawych tematów np ten - https://www.sfd.pl/Odchudzanie_Łopatologicznie,_czyli_odpowiedzi_na_najczęściej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html

Szczerze mówiąc , to nie robiłam żadnych zdjęć wcześniej, dlatego nie mam co wstawiać.

Jeżeli masz ochotę to wstaw te aktualne po prostu. :)

nie trenowałam i jadłam swoje zapotrzebowanie 1600 kcal.

Nie za wiele i tak...

nie mam żadnych problemów, bardzo dobrze się czuję i nie chodzę głodna.

Nie chodzenie głodnym nie oznacza tego, że organizm się nie głodzi, mamy bardzo duże zdolności przystosowywania się - metabolizm potrafi zwolnić tak, że jedząc mniej funkcjonujemy bardzo dobrze. Do czasu. (odsyłam do linku na górze)

Też potrafiłam jeść maksymalnie 1000kcal dziennie i czułam się świetnie, trenując 6 razy w tygodniu. A teraz pokutuje za to - tak naprawdę, gdyby nie to forum i projekt masa to podejrzewam do teraz bym jadła dużo za mało i dalej wyniszczała siebie i swój organizm.

Nie wiem co to za trener, ale efekty przy głodówkowych dietach to każdy może mieć, ja też mogę kazać jeść ludziom 1200kcal i powiedzieć WOW ALE DOBRA ZE MNIE TRENERKA, patrzcie ludzie jak moi podopieczni schudli!
Wydaję mi się, że dużo większym osiągnięciem byłoby zrealizowanie celu przy stosunkowo wysokiej kaloryczności, w 100% zdrowiu. Czekam na jakieś wpisy na fb, kiedy trenerzy nie będą pokazywać jedynie sylwetek, ale też przy okazji będą pokazywać że da się to zrobić w zdrowy i przemyślany sposób.

Ale mam dzisiaj ból tyłka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
A moim zdaniem bardzo dobrze robisz, Basiu :) W końcu od tego jest to forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
witaj
fajnie, ze nasze Panie z Juniora zaczynaja pomagac innym kobietom w dziale i dodatkowo pisza BARDZO MĄDRZE "dumny moderator"


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2016-07-18 13:04:51

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej