SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

budowanie siły na hantlach

Wysłana -
Witam. Mam taki problem, ze przez pare miesiecy zbudowalem dużo siły na hantlach wyciskamna klate hantle 8 kg ciezsze niż pare miesiecy temu i na triceps tak samo 8 kg wiecej niz kiedys. Postanowilem z ciekawosci zrobic wyciskanie sztangi na klate i wyciskanie francuskie sztangi na triceps i ciezary sa identyczne co kiedys. Dziwi mnie to bo skoro miesien jest silniejszy to czemu na sztandze tyle samo co kiedys?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Inna specyfika ruchu. Organizm nie przystosowany do takiego ćwiczenia i to mogło zaważyć na tym.
Wysłana -
Kilka treningów i dołożysz też na sztandze.
Wysłana -
tak, choć nie przekłada się to tak jak wynika to z tego Twojego opisu, a raczej zdziwienia, czy zawodu, że efekty nie takie...
Wysłana -
Całkowicie się zgadzam z moim poprzednikiem... Nic dodać, nic ująć z jego wypowiedzi :)
Wysłana -
U mnie hantle również nie przekładają się na wyciskanie sztangi. Tak naprawdę budowanie siły do głównie adaptacje układu nerwowego do konkretnej ścieżki ruchowej. W przypadku hantli są trochę inne kąty, inny zakres ruchu plus ćwiczenie jest unilateralne. Mięsień masz silnijeszy, ale w tej płaszczyźnie .
Wysłana -
tak, dochodzi tu wobec tego to, że nie pracują całkiem dokładnie te same mięśnie, jak i nie te same nerwy są dokładnie aktywowane...
Wysłana -
Dokładnie. W wyciskaniu hantli jednak trochę pod innym kątem prowadzimy ramiona.
Wysłana -
A u mnie zawsze rewelacyjnie się przekładały sztangielki na sztangę.
Wysłana -
Pewnie trajektoria ruchu byla podobna, co?
Wysłana -
no właśnie nie. U mnie było kilka lat tak że w ciągu roku akademickiego ćwiczyłem na siłowni - i leciała sztanga. A w wakacje cisnąłem w domu na sztangielkach wszystko. Za każdym razem po powrocie na siłownię dokładałem na sztandze w bardzo krótkim czasie. Sztangę wyciskałem zawsze dość szeroko - środkowy palec na znaczniku - a sztangielki raczej wąsko.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź