SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak siły na trening wieczorem. w ciągu dnia mega motywacja,ale trening możliwy tylko wieczorem.PAT?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Przy treningu wieczorem i krótkim śnie, przedtreningówka może zaburzyć regenerację utrudniając zasypianie.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3475
-ZŁY- no tak, raz w tygodniu, ale podobno maksymalnie zaangażowane i wyeksploatowane duże partie mięśniowe potrzebują właśnie ok. 7 dni na pełną regenerację. Moje wątpliwości są takie, że przy FBW wrzucając po jednym ćwiczeniu z danej grupy mięśniowej nie dość mocno pobudzę mięśnie o wzrostu pracując nad wszystkimi partiami jednocześnie. Z jednej strony niby kompleksowo=dobrze, ale z drugiej strony mówi sie ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.

Deja vu - to prawda, ale w ramach testu nie zaszkodzi sprobowac. Ciekawy jestem efektu


Zmieniony przez - Shao-Kahn w dniu 2017-06-16 22:43:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Shao-Kahn co do FBW to spróbuj, a nie pożałujesz! Sam trenuję właśnie FBW i na razie nie myślę o zmianie, jak mi się nudzi to zmieniam ćwiczenia, ale ten schemat ćwiczeń mi przypasował. Idealny właśnie na 3 wizyty w tygodniu i stosunkowo krótkim czasie. Jak będziesz miał jakieś pytania to FBW to mogę zarzucić Ci swoim planem, chociaż tez jest masa tematów o FBW w treningu dla początkujących
A co do Napalmu czy Red Shocka to może wypróbuj np w piątek jeśli masz soboty wolne, nie chciałbym mieć Ciebie na sumieniu albo żebyś pisał mi o 3, że wstajesz za 2,5h a nie możesz oka zmrużyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Też nie waliłbym przedtreningówek, a już na pewno nie regularnie. Tak jak wspomniano trzeba też wziąć pod uwagę porę treningu, już sam okres gdzie organizm fizjologicznie się raczej wycisza niż wybudza jest zaburzony przez trening, a tu dojdą do tego jeszcze stymulanty, które przypuszczalnie jeszcze bardziej pogłębią problem.
Ale jak coś jest głupie, a działa - to nie jest to głupie . Też bym siedział w FBW, chcesz to ci zarzucę kilkoma dzikami, którzy widocznie wystarczająco mocno "pobudzają mięśnie do wzrostu" ;) . Osobiście nie posiadam głębszej wiedzy stricte siłownianej, ale mam wrażenie że panuje dziwna moda na splita - wszyscy myślą, że im więcej i mocniej tym lepiej. Oczywiście oba plany mają swoje zalety/wady, ale w mojej opinii u osoby nie przygotowującej się do startów, wyjścia na scenę - fbw spokojnie się nada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3475
nie no, jasna sprawa jak testowac to tylko w piatek przed wolną sobotą. Oczywiście tez jestem zdania ze wprowadzanie na stale finalnie bardziej zaszkodzi niz pomoze. Myslalem o stosowaniu doraźnym. Do pernamentej suplementacji wprowadzam magnez i Bkompleks z cynku raczej zrezygnuje. Mysle ze mam wystarczajace jego zasoby chocby ze wzgledu na fakt ze mam bardzo mocne wlosy i panokcie. Po kilku dniach jesli nie bedzie zadnego efektu doloze wsponiana wczesniej tyrozyne i ew. Kofeine. A dalej zobaczymy. Bede pisal o efektach lub ich braku. Dobra! Panowie, skoro wyszliscie juz z inicjatywą to chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia z FBW. Podrzucicie plany ktore sie Wam sprawdzają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
zerknij
https://www.sfd.pl/Plany_treningowe-f815.html
masz fajny spis

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Ja wrzucę swój plan, ja sobie bardzo go chwalę. Jest dużo do roboty więc trzeba pierwsze treningi poświęcić na dobór dobrego obciążenia.
Trening A

Przysiady tylne 4-5x8p
Wiosłowanie sztangą nadchwyt/podchwyt 5x6/8p
wioslowanie jednoracz 3-4x6
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 3-4x6 -
jakas izolacja na 2głowe 3x8-10 pytanie
pompki na poręczach w "tricepsowej" pozycji
plank


Trening B

Martwy ciąg klasyczny 4-5x8
Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim 5x8p
podciaganie na drazku podchwyt lub cos na wyciagu 5x8
wykroki 3x8-10
Uginanie rąk stojąc z prostą sztangą 2-3x12p
triceps wyciag 2-3x12p
unoszenie hantli bokiem 2-3x12p
side plank
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3475
czesc!

minęło parę miesięcy, więc czas opisać rezultaty:
1. wrzuciłem adaptogeny: różeniec górski + ashwaganda (po ok 2 - 3 tygodniach znacznie poprawiła się jakość snu, a na stres w pracy reaguję ze sporym dystansem)
2. przed treningiem wieczornym (niestety) przedtreningówka - ostrivit PUMP. przyjmowane o 20:30. trening od 21:00. pobudza na tyle, że myśl o treningu o tej porze stała się przyjemna :) po zakończonym treningu o dziwo spokojnie kładę się spać i nie mam żadnych problemów z zasypianiem. nie odczuwam jak narazie żadnych negatywnych efektów
3. yerba - w pracy zamiast kawy. polecam. znacznie lepsze działanie niż kawa. ponadto ma właściwości adaptogenne.


Zmieniony przez - Shao-Kahn w dniu 2017-11-18 00:51:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
czyli wszystko zgrywa tak, jak powinno i o to chodzi, co do wykorzystania PRE w porze wieczornej, faktycznie tutaj moze byc maly problem, ale jak nic sie nie dzieje to ok
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki suplement

Wiecej