SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak okresu:/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1256 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23375
Witam. Juz ok 15 dni spoznia mi sie okres.
Wiadomo ze moze to byc spowodowane ciązą..ale u mnie nie ma takiej opcji bo nie wspołzyje..wiec zostaje mi dieta i cwiczenia fizyczne.Wiec tak schudłam 14 kg eraz waze jakies 51-52 kg przy 170cm..ale chudłam mądrze..od kwietnia..wiec nie było to głodzenie sie i jakies diety drakonskie..poprosty reularnie biegałam i cwiczyłam..i zdrowo jadłam.jakies 1500 kcal dziennie.
ale teraz dziennie jem nie wiecej niz 800 kcal..wogole nie jesm smazonych rzeczy..słodyczy..sporo warzyw..owoc raz dziennie..jogurty nat,ciemne pieczywo..na sniadanie płatki musli..no i skrupulatnie licze kcal.ogolnie zdrowe jadło
Co do treningów..to jest tego troche..bo 3 razy w tyg mam treningi z biegów 2 razy w tyg basen raz w tyg sksy w kosza..i woadmo wf...w niedziele tylko jest spokoj..ale juz jestem uzalezniona od cwiczen fizycznych..a i codziennie rabie ABS na brzuszek.
Niepokoje sie bo wiem ze brak okresu moze byc spowodowany zła dietą i nadmiernym wysiłkiem fizycznym..tylko w tym problem ze ja nie chce rezygnowac z treningów i jesć wiecej:/
Czy ktoras z dziewczyn miała podobnie? spozniał sie wam okres i czy byłyscie u ginekologa.czy moze poczekałyscie i ile czasu?. ja jak nie dostane do konca miesiaca okresu to pojde do lekarza..tylko znów sie boje jak mi jakies hormony przepisze i utyje:/ blehh juz mam obsesje.

Pozdrawiam
1

"Każdy widzi jakim się byc wydajesz,niewielu czuje jakim jestes"
Nicollo Machiavelli

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
ja tak miałam,eeee... to byl czas co sie troche,yyyyy powiedzmy mniej jadlo a duzo... cwiczylo? niewazne.bylam u ginekologa, powiedziala ze to od wysilku i niezarcia, okres spóźnial mi sie dosc duzo,bo powinnam dostac drugi a dostalam dopiero ten spóźniony,wiec prawie miesiac. Wiesz co,ja tez jestem uzalezniona od cwiczen fizycznych,ale to co piszesz... 800 kcal... przy duzym wysilku... Oszalałas-ze tak to ujme nieladnie,nie ma co sie dziwic! Nie mowie ze masz sie obzerac,ale 800 to za malo, przeciez przy wysilku fizycznym nie przytyjesz tak zaraz zwiekszajac troche ta ilosc kalorii. Rozkrecilas juz swoja przemiane materii, nie ma sensu teraz postepowac tak jak to robisz,bo widzisz ze twój orgaznizm juz sie buntuje. Jestenm sklonna pokusic sie o stwierdzenie ze 1500 kcal,nie w słodyczach,jak to ujełas w zdrowym jedzeniu, a bedzie ok,nie przytyjesz i nie bedziesz miec problemów ze spóźniajacym sie okresem. Powiem Ci na moim przykładzie,zawsze duzo sie ruszalam,teraz ruszam sie mniej bo nauka i probuje przytyc 2 kg, uwierz mi ze nie moge,normalnie od miesiaca jem co mi w rece wpadnie,slodycze zawsze jadlam w duzych ilosciach, jem późno,bo nieraz jak zachce mi sie o 22 to jem i przytylam dopiero 1 kg.. wiec nie boj sie ze jak zwiekszysz ilosc kalorii w zdrowym jedzeniu, no nie tak pozno jak ja of course ,to przytyjesz,bo na pewno nie. Zakladajac ze duzo sie ruszasz jak piszesz

BTW: jak zaczełam jesc normalnie nie zmniejszajac intensywnosci cwiczen wsio wrócilo do normy,bez hormonów bez niczego

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2005-10-08 21:45:40

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powinienem uwazniej czytac..
anyway, 800kcal + trening ktory opisalas to nieporozumienie, jedz 2x wiecej

Zmieniony przez - ultrono w dniu 2005-10-08 23:56:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Oska dobrze pisze. Ja nie miałam okresu ponad pół roku. Było to gdzieś 3 lata temu, kiedy zaczęłam ćwiczyć. Jadłam zawsze niewiele, bo mam mały żołądek i nie byłam wtedy w stanie zwiększyć ilości pożywienia. Zaczęłam szybko chudnąć ( mimo że na mięśniach mi bardziej zależało ). Kiedy doszłam do 48 kg przy wzroście 165 cm, a okresu już dawno nie było, przestraszyłam się. Wyrzuciłam więc z diety ziemniaki i trochę chleba, a dołożyłam mięso i wędliny, które nie zapychają tak żołądka i dzięki temu mogłam jeść więcej. Okres wrócił i przestałam chudnąć. Teraz ważę 58 kg i z okresem nie mam już problemów.
Dorcius, głodzisz się i ważysz za mało. Jedz więcej mięsa, zapewniam Cię, że w pasie od tego nie przybywa. Kondycja jest bardzo ważna, ale siła również potrzebna. Pójdziesz na AWF, każą podciągnąć się na drążku albo pchnąć kulą i co wtedy ?

Oska : chcesz przytyć ? Spróbuj codziennie przed snem jeść biały ser, ile dasz radę. U mnie było to ok. 150 g. Efekt gwarantowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
to musze sprobowac, własnie potrzebuje jeszcze jeden kg,chociaz ten przytyty nie jest pewny,jak tylko zaczynam sie ruszac to idzie w dół,a własnie potrzebuje tak jak piszesz,potrzebna mi sila! przy dluzszych biegach czy na basenie lepiej mi sie tak cwiczy jak waze 53-54 a nie 51, dzieki spróbuje choc za bialym serem nie przepadam...

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze najlepiej wybrać się do ginekologa
dieta (bardzo uboga + trening (ale razcej ostry) moga wpłynąć na przebieg cyklu ... także stres , wyjazdy itp (oczywiście także choroby - i to należy sprawdzić ! )
rezygnować z wysiłku nie musisz , dieta chyba jest dobra w twoim wypadku (jak zauważyłaś chudłaś od kwietnia czyli co najmniej 5 miesięcy !)

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
ale Boofi nie dieta na ktora wchodzi 800 kcal przy duzym wysilku,skoro nie ma okresu to widocznie jest nie tak z tym jedzeniem,duzo osób to przerabiało, ja tez wiec wiem co mówie

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
ja czytałem powyżej o 1500 kcal dziennie

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1256 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23375
altair skad wiesz ze na AWF chce isc :P
1500 kcal było jak w kwietniu zaczełam to wszytsko..
Teraz nie jem wiecej niz 800 kcal..wiem ze to chore;/ ale jak ja nie potrzebuje wiecej..max jakies 1000 kcal mogłabym jesc.i non stop towarzyszy mi te chore pragnienie utrzymania wagi i nie przytycia ani kg;/
Kurde jak niektore dziewczyny po 2 lata okresu nie miały to szok normalnie..ja po niecałym miesiacu sie bac zaczynam.
Jak będzie tak jak jest to pojde do ginekologa.

Pozdrawiam

"Każdy widzi jakim się byc wydajesz,niewielu czuje jakim jestes"
Nicollo Machiavelli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
zacznij wiecej jesc bo rozregulujesz swoja gospodarke hormonalna i pozniej bedziesz brac srodki hormonalne zeby wyjsc na prosta!!!
poczytaj ile dziewczyn zalowalo ze bylo na tak niskokalorycznej diecie i jak sie ciesza ze z tego wyszly,nierob sobie dorcius problemow za mlodu

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 694 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3770
a ja myslalem ze laski nie lubia miec okresu a tu widze ze jednak go chca nawet jak go nie ma
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naciągniety mięsień

Następny temat

Rozwalone kolano-co dalej?

WHEY premium