SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brać czy nie brać - kreatyna

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8603

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
witam,
od dłuższego czasu jestem czytelnikiem forum wieć postanowiłem się zalogować bo zastanawia mnie pewna kwestia.
Z tego co wiem to kreatyna zatrzymuje wode w organizmie, pomaga ona nabrać masy mięśniowej i zwiększa wytrzymałość mięśni. Zastanawiam się nad tym że jeżeli ktoś bierze kreatyne i ma przyrosty masy to jeśli za jakiś czas przestanie ćwiczyć lub przestanie brać kreatyne to to co osiągnął na kreatynie zniknie?
Jeśli przestanie się ćwiczyć potem to wszystko co ta kreatyna dała przepadnie?
Masa mięśniowa która ktoś nabrał ćwicząc na sucho bedzie się chyba znacznie dłużej utrzymywać nawet po przestaniu trenowania niż masa która nabiera się po kreatynie, mam racje? Skoro kreatyna zatrzymuje wode w mięśniach to potem woda ta znika z miesni i są spadki?
Sory za troche haotyczny post ale zastanawiam się nad tym czy kupić kreatyne, cwiczę juz około roku i sam nie wiem co zrobić bo szkoda inwestować w kreatyne jesli za jakiś czas to wszystko spadnie.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 28928 Napisanych postów 62550 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 900876
dla prawdziwego pasjonata czas na trening zawsze sie znajdzie
zapraszam do dopingu tam 90% ekipy pracuje ma rodziny i cwiczy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak przestaniesz trenować, to proste, że spadnie
po cyklu na kreatynie nie musi nic spadać, przy zachowaniu diety, treningu
to nie saa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 28928 Napisanych postów 62550 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 900876
a po saa przy zachowaniu diety treningu wszystko spada???
to po co ludzie to biora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przy saa jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia po cyklu
jak ma się łeb na karku, to wyciągniesz maks
ale przy braku wiedzy, poleci w dół
przy suplementacji kreatyną masz spokojną głowę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
A jak np ćwiczę na sucho i nabiore jakiejś tam masy to spadnie ona mniej jesli przestane kiedyś ćwiczyć niż jakbym brał kreatyne? Czy moze jak przestane ćwiczyć to po kreatynie spadnie wszystko to co dzieki niej zyskałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 28928 Napisanych postów 62550 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 900876
emenems wiadomo saa jest dla zaawansowanych zawodnikow nie partaczy co chca sie porobic na wakacje...
wiadomo ze jest do zrobienia sporo rzeczy po cyklu ale jak sie przestanie cwiczyc jesc to tak czy siak wszystko spadnie.

jezli nie podchodzisz powaznie do tego sportu to nic nie bierz.
"kulturystyka to nie hobby to styl zycia"

organizm naturalnie dazy do homeostazy przerosniete miesnie mu do niczego nie potrzebne wiec bedzie naturalnie je redukowal jezeli nie bedo potrzebne do przerzucania ton zelastwa i nie ma znaczenia zadnego czy zrobisz je na kreatynie saa czy na sucho.

ludzie blednie mysla ze po saa wszystko spada.jezeli zrobi sie 5 x wiecej niz na sucho to 5 razy wiecej spadnie to oczywiste skoro organizm bedzie dazyl do homeostazy oczywiscie przy zalozeniu ze rezygnujemy z diety treningow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zgadza się
jeśli myślimy o treningach w perspektywie plaży, to lepiej odpuścić
wrzucić basen, pobiegać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 28928 Napisanych postów 62550 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 900876
koledze autorowi proponuje sie doksztalcic bo wiedze ma znikoma...
nie zaczynaj cwiczyc skoro zamierzasz juz przestac.jezeli przestaniesz cwiczyc wszystko predzej czy pozniej spadnie a szybkosc spadania bedzie zalezec od tego jak duzo zyskasz podczas cwiczen.

nie mysl ze organizm bedzie trzymal 30 kg do niczego mu nie potrzebnych miesni tylko dlatego ze zrobiles je na sucho... taki przyklad nieco abstrakcyjny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 841 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7869
bez treningu przez dluzszy okres spadnie wszystko do poziomu wyjsciowego bez roznicy czy brales kreatyne czy saa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 153 Napisanych postów 1163 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43394
ja mam do tego tak: kreatyna to kozacki suplement i nigdy nie odnotowalem po nim spadku. oplaca sie go brac i miesnie nie znikaja. istnieje mozliwosc ze zanotujesz lekki spadek, ale mi sie to nigdy jak juz pisalem nie zdarzylo (chyba ze ostro popije- ale nawet wtedy po 3 dniach wraca ). zawsze po/miedzy cyklami mozesz sobie brac tauryne czy glutamine na podtrzymanie.
1

Batros to Skeletor: "You talk and I'll listen."

Skeletor: "I'll talk and you'll obey!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 153 Napisanych postów 1163 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43394
a jak sie wkrecisz w silke to tak szybko cwiczyc nie przestaniesz....

Batros to Skeletor: "You talk and I'll listen."

Skeletor: "I'll talk and you'll obey!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Jak to połączyc? mass XXL, ostrowia, mono Vitalmax......

Wiecej