SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

boczne skrzywienie kręgosłupa szyjnego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Witam
Mam 34 lata, aktywnie spędzam każdą wolną chwilę, od roku znowu zacząłem ćwiczyć na siłowni. Niestety w grudniu doznałem bóli lewego barku i zgłosiłem się do ortopedy. Lekarz widząc moje zdjęcia RTG powiedział że skrzywienie mam prawdopodobnie od urodzenia, powiedział że mogę ćwiczyć na siłowni by wzmacniać mięśnie szyi byle bym nie przesadzał. By jeszcze bardziej się upewnić czy nie ma jakiegoś nacisku na rdzeń skierował mnie na rezonans magnetyczny.
Przepiszę MR dla lepszego zapoznania.

Skrzywienie boczne kręgosłupa szyjnego, wypukłością skierowane w lewą stronę.
Trzon kręgu C3 o nieco obnizonej w części centralnej.
Półokrąg C5. Kręg C4 o wygladzie kręgu motylego.
Krążki między kręgowe bez wyraźnych zaburzeń uwodnienia

Przestrzeń C3-C4:
bez cech przepukliny jądra miażdżystego
Przestrzeń C4-C5 i C5-C6:
bez cech przepukliny jądra miażdżystego
kanał korzeniowy na poziomie C4-C5 dyskretnie węższy po stronie lewej.
Kanał korzeniowy po stronie prawej nieco węższy.

Przestrzeń C6-C7
bez cech przepukliny jądra miażdżystego

Kanał kręgowy w odcinku szyjnym bez wyraźnych przewężeń.
Przestrzeń płynowa przedrdzeniowa o zachowanej szerokości.
Przestrzeń płynowa zardzeniowa nieznacznie zwężona na poziomie C3-C4 i C4-C5.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez patologicznych sygnałów

Po zobaczeniu MR ortopeda potwierdził to co przed rezonansem czyli że mogę ćwiczyć.
Inny lekarz wcześniej po zobaczeniu zdjęć RTG zabronił mi ćwiczeń z obciążeniem i zalecił mi tylko basen.
Sam już nie wiem co robić.
W poniedziałek idę jeszcze raz do ortopedy może przepisze mi jakieś środki, bóle barku mam cały czas,czuję lekkie napięcie szyi po lewej stronie, nie mogę spać na lewej stronie i o siłowni mogę zapomnieć. Na razie tylko raz w tygodniu pływam w basenie intensywnie przez 45 minut i bólu tego nie czuję. Proszę o fachową pomoc, może pomogły by mi masaże by rozluźnić lewą stronę szyi. I co sądzicie ewentualnym powrocie na siłownię ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Widzę że jeszcze długi weekend trwa w tym dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Żebyś wiedział. Weekend był długi..
Dyskopatia odcinka szyjnego raczej odpada.
W sumie każdy będzie Ci pier.... co innego.
Smaruj maściami typu Fastum 4x razy dziennie co 4h. Jeśli do tygodnia ból nie minie, dostaniesz silniejsze środki.
Na siłownię możesz iść ale...
...wykonuj ćwiczenia z niskim odciążeniem, z dobra rozgrzewka przed treningiem min. 5 minut.
Unikaj ćwiczeń na stojąco. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 412 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13926
hmm fastumem i innymi srodkami sie nie wyleczysz, bedziesz tylko markowal w koncu i one przestana dzialac, do fizjoterapeuty i wzmacniac miesnie karku + inne zabiegi fizykoterapeutyczne, powstal ucisk na nerw i wg mnie jak zaniedbasz bedzie dyskopatia poki co chyba jej nie ma, c4 zostal juz chyba skompensowany w postaci osteofitow?

pain is a weakness, which leaves in time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Panowie dzięki za podpowiedzi SOGI dla was
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Jeśli chodzi o maści przeciwbólowe to niestety już próbowałem Ketonal żel, maść końską rozgrzewającą, chłodzącą i nic, ból nadal jest. Chociaż zauważyłem że od paru dni spałem bez poduszki, nie byłem na basenie i ból jest jakby mniejszy.
Spróbuje jeszcze wytrzymać parę dni bez wysiłku i zobaczę jak będzie. Jeśli będzie dalej kucie w barku idę do ortopedy na dalsze konsultację, chociaż mam już ich dość bo to samo cały czas mówi. Jakie proponujecie ćwiczenia na wzmocnienie karku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
hmm , jak dyda w sumie , ale jezeli nie ma zmian zwyrodnieniowych udał bym sie do jakiegos terapeuty manualnego /chiropraktyka/osteopaty na terapie niech Ci zmobilizuje stawy i porozciaga Cie , przy okazji pokieruje Ci cwiczenia korekcyjne :)

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Dzięki bart
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Zaraz idę do fizjoterapeuty zobaczymy jak się będę czuł po
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 244
Po pierwszym masażu : szyja jest mniej napięta i czuje się bardziej rozluźniony, zobaczymy co będzie rano. W czasie masażu żadnego bólu barku czyli uraz barku wykluczony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 412 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13926
zdrowia :P

pain is a weakness, which leaves in time

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to gino? i jak się tego pozbyć POMOCY!!

Następny temat

Rozjaśnianie włosów

WHEY premium