SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

blackdream / jak zacząć, redukcja i rzeźba, powrót do formy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24309

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 538
witam, na wstepie chcialam prosic o pomoc.
jakis czas temu chciałam ruszyc z redukcją, ale niestety...ruszam od teraz.tzn zapisałam się na siłownie i chodzę tak jak tylko moge, tzn.ok5-6 czasem nawet 7x w tyg.
dawniej wbito mi do glowy ze im mnie jesz tym wiecej chudniesz,ale to wsko działa do czasu, jak się o tym przekonałam.
chce dokonać redukcji na siłowni,także ze względu towarzyskich, wiec prosze nie radzić mi "siłownia 4x w tyg."bo ja musze codzienne coś robić.teraz mam trening obwodowy od 2 tyg,nie wiem co dalej.
proszę o pomoc, co mam przeczytać,jak ułozyć diete, kiedy jakie posiłki maja byc.
kiedy weglowodany a kiedy biaka.wcześniej cwiczylam troche na silowni ale wagi do diety nie przywiazywalam. na pewno nie typowo na redukcje i rzezbę.
prosze pomóżcie od czego zacząć bo juz się gubie w tym wskim

z góry dziejuje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj

Na początek proponowałabym Ci poczytać artykuł obliques "Odchudzanie Łopatologiczne":

https://www.sfd.pl/-t585708.html

Tam powinnaś znaleźć odpowiedzi na swoje pytania Gdyby coś jeszcze było niejasne- pytaj tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 538
Nie mam wagi kuchennej w domu wiec nie wyjdzie mi tu dokladne liczenie kalorii.czy musze? czy wystarczy jesc z rozwaga, nie objadac sie.

fajny artykuł
https://www.sfd.pl/-t585708.html mam pytanie co do :
"Porcja Węglowodanów :
- 1 owoc z cienka skorka wielkości piłki tenisowej lub kubek owoców jagodowych
- 1/4 kubka suszonych owoców
- kromka chleba razowego, 1/4 kubka ryżu, kaszy, owsianki, porcja makaronu pełnoziarnistego po ugotowaniu wielkości naszej pieści (nie więcej niz 2x dziennie)
- warzywa strączkowe wielkości pieści po ugotowaniu
Porcja Warzyw
minimum kubek surowych lub 1/2 kubka ugotowanych do każdego posiłku...."

co to znaczy porcja?ilosc tego ryzu to ma byc np do obiadu a do sniadania inna porcja np platkow?
chce normalnie jesc, nie chce popadac w paranoje znow bo wiem ze szybko wpadam w wir i zaczynam fixowac :P
tzn przesadzac pozniej sie zniechecam, i jest juz koniec. wiem ze strong women nie bede ale chce pozbyc sie balastu, nabrac fajnych ksztalow (kobiecych!!!!)
co chwile mi mowia ze zrobie to bez silowni, juz nie wiem... niby domowe warunki tez ok, ale jak popatrze na te boskie ciala na silowni to mi tak jakby sie bardziej chce...cwiczyc i dac z siebie wsko, zeby za jakis czas wpadali w zachwyt patrzac na mnie
...
Napisał(a)
Usunięty przez Martucca za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 538
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 538
łłłeee sory wyslalam drugi raz troche zmieniony, bo wczesniej wkleilam linka a komp mi wyswietlal ze podobna odp juz wyszla wiec sadzilam ze o link chodzi... sory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Posprzątałam


nie wyjdzie mi tu dokladne liczenie kalorii.czy musze? czy wystarczy jesc z rozwaga, nie objadac sie

Jeśli to Twoja pierwsza redukcja, to możesz zacząć od czegoś, co my nazywamy „oczyszczeniem miski”. Czyli rezygnujesz z wszelkich śmieci, takich jak słodycze, fast foody, „owocowe” jogurty, alkohol, dania z torebki i generalnie całą żywność przetworzoną. Stosuj się do zasad, z art. Obliques



co to znaczy porcja?ilosc tego ryzu to ma byc np do obiadu a do sniadania inna porcja np platkow?

Porcja to ilość danego produktu, który spożywasz w jednym posiłku. A więc tak: ryż na obiad to jedna porcja węglowodanów, owies na śniadanie druga, jabłko po treningu trzecia itd.



chce normalnie jesc, nie chce popadac w paranoje znow bo wiem ze szybko wpadam w wir i zaczynam fixowac

Spokojnie Odżywianie to przecież nasza naturalna funkcja życiowa. Na redukcji w dalszym ciągu się odżywiamy, tylko jemy trochę mniej i inaczej. Więc nie masz co świrować, szybko się nauczysz, co i jak. Póki co, wklej tutaj zarys jadłospisu, jaki chciałabyś wprowadzić i zobaczymy, jak to wygląda. Ewentualnie poprawimy, jeśli będzie trzeba



chce pozbyc sie balastu, nabrac fajnych ksztalow (kobiecych!!!!)

To jest przecież do zrobienia. Co do „niekobiecych” kształtów, to wierz mi, takie coś na pewno Ci nie grozi, do tego trzeba trochę „więcej” niż samej siłowni


co chwile mi mowia ze zrobie to bez silowni, juz nie wiem... niby domowe warunki tez ok

Wszelka forma ruchu jest lepsza niż żadna. Ale to Ty musisz zdecydować, czego chcesz. My z reguły delikatnie sugerujemy siłownię, ale przecież nie ma sensu się zmuszać, jeśli się tego nie lubi.



cwiczyc i dac z siebie wsko, zeby za jakis czas wpadali w zachwyt patrzac na mnie

Da się zrobić Trzeba tylko cierpliwości i przede wszystkim konsekwencji.





Więc jak to będzie? Chcesz coś z nami tutaj zacząć robić?


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-11-09 22:55:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 538
no ba!!!!!!!!!!!!!!!!

dziekuje za odpowiedź.
wieczorkiem zasiadam i robie rozpiske czym bede sie żywic. lubie siłownie-ale jak coś mówie ze ide albo że po prostu chodzę to śmieja się że koks będę. wiem że dla mnie to nie realne, ale niech sobie gadaja, jak lubią.

dziś od trenera usłyszałam że mam lepszą forme, juz po nie calych 3 tyg. fajnie ciesze sie.

chce miec ladna rzeźbę i mniej balastu, póki co najwiekszy problem to dieta.

np dzis moje menu wyglada tak:

I sniadanie
owsianka z 4 lyzek owsa
1 lyzeczka rodzynek
2 orzechy wloskie
0,5 szklanki mleka

II sniadanie
jakbłko,
ser wiejski 100g

obiad
ryz-mniej niz 1/3 woreczka
mieso pieczone wieprzowe-szynka bez sosu
buraki-2 łyżki

podwieczorek
100g twarogu połtłustego
marchew surowa 1szt.

kolacja
2male kromki chleba pelnoziarnistego
2 plasrty szynki
pomidor

po treningu-izostar

trening mam ok 11 zazwyczaj czyli miedzy I a II sniadaniem
trwa ok 2h 20 min w sumie
na silownie i z silowni ide pieszo-w 1 strone ok 25 minut
w ciagu dnia duzo pije w sumie bedzie do 3 litrow

mam jedynie slabosc ostatnio do soku z marchwi, swojej roboty lub kupny przecierany bez cukru. czy jesli bede go popijac w ciagu dnia to bardzo sobie zaszkodze? nie mam takiej jakies ciagoty na slodkie ale tego soku nie moge sobie odmowic ostatnio.

a jutro pojde na stadion, moze uda mi sie w pelni zrobic HIIT.
z racji swieta... silownia zamknieta :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blackdream a czy mogłabyś wkleić tutaj ankietę ze swoimi danymi?

Wzór znajdziesz tutaj (na samym dole):

https://www.sfd.pl/REGULAMIN_DZIAŁU_LADIES_SFD_-t663344.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 538
wzor usunieto za naruszenie... to co mam wkleic? jakie dane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 538
z tego co pamietam gdy zerkalam w linka, to bylo tam nie co o obwodach :( tu niestety zderzenie z rzeczywistoscia :( wiec z glowy powypisuje to co pamietam:

Obwody:
pod biustem 78
nad biustem 82
pas-chyba... tzn wysokość pepka 72
biodra-w kosciach ;)85
biodra w pośladkiach 100
udo najszersze miejsce 60 (ku mojemu zdziwieniu - 2cm) :)
udo nad kolanem 43
lydka 34

teraz prosze o lincz, za takie wymiary, beda one dobra motywacja :)

dzis juz po treningu, kolejne 30 min na rowerze i reszta cwiczen silowych.
dlam sobie dzis nie zle w udka, wykroki, przysiady, wyprosty... lubie to drzenie w miesniach po wysilku. Mezczyzni z silowni mnie nauczyli, ze jak nie boli to treningu nie bylo.

Martucca a powiedz mi... czy ja kiedys bede tak genialnie wygladac jak Ty od tylu? normalnie masakra, w sumie d***sko i uda to moja nawieksza zmora, ale jak mowia tuszcz nie schodzi tylko z 1 miejca.poczekam..mam czas do 30 stki :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ręczna we Wrocławiu

Następny temat

moje relacje; dieta; do oceny;

WHEY premium