SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

białko z kurzych jajek ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 142
Yoł! Kupiłem sobie jakąś śmnieszną dietę i zalecają tam jeść surowe kurze jaja. Ale biorąc białko do buzi mam odrazu ruchy wymiotne. Dlatego mam pytanie do Was: mogę sobie je zmiksować z bananem? nie zmieni to właściwości białka? Z góry dziękuje za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 208 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16205
raczej nie powinno zmienic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
surowe ? nigdy - w wiele gorsza przswajalnosc i rzyko zrazenia się samonellą ! GOTUJ JE LUB SMAŻ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 921
ja to robie tak:
biore jajko (lub kilka) oddzielam białko od żółtka --> miksuje białko (około 10 minut) tak żeby po odwróceniu miski nie wylatywało z niej --> następnie dodaje trochę cukru (dla smaku - czasami dodaje też kakao) --> znowu miksuje --> jem

z żółtkiem postępuję podobnie:
do oddzielonego żółtka dodaje cukru (podobnie jak do białka - dla smaku) --> miksuje (około 10 minut) aż uzyska kolor jasnożółty (prawie biały) --> jem

tylko nie wiem czy białko po takim "zabiegu" nie traci na wartości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
salmonella zostaje jak jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 142
Z tego co wiem i czytałem właściwości białka zostaje zabite przez cukier, daltego nigdzie nie polecają łączyć białka z cukrem. A ugotowane białko ma takie same właściwości budulcowe jak surowe? Wydaje mi się, że ugotowane to już nie to samo. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7390
Sprobuj tak 5bialek 3 zoltka 0.5litra mleka banan i lyzeczka cacao zmiksuj to i jest zarabisty napoj bialkowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tydzien temu kupilem bialko w proszku. nazywa sie meta - cos tam. czy jak biore tp trzy razy dziennie to moze zaszkodzic???
prosze o pomox
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19653
Powiedz jak kto się dokładnie nazywa i jaki ma dokładnie skład to ci powiemy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dokładna nazwa to mega - mass
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chłopaki czy białko hamuje wzrost?????????
prosze o szybka odpowiedz!!!!!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coto jest ?

Następny temat

Łydki...

WHEY premium