SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

białko serwatki czy gainer?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
Witajcie!
Mam 25 lat na siłowni ćwiczę 7 lat ale... w trakcie tych 7 lat kilka przerw po pół roku a 5 lat ćwiczeń (początkowe pięć lat) to raczej symulacja sportu. Nie ważne w każdym bądź razie można mnie traktować jako nowicjusza a już na pewno jeśli chodzi o suplementy. Nigdy nic nie brałem (ani supli ani koksu). Obecnie jestem po kolejnej półrocznej przerwie i zamierzam od początku lipca wrócić do sportu (oczywiście - powrót na "profesjonalną" siłownię na której ćwiczyłem od powiedzmy 1 roku). Zamierzam przez 1-2 miesiące wracać do formy sprzed pół roku. Wiem, że to się da zrobić bo już to wiele razy przerabiałem. Oczywiście powrót na siłownię to powrót do diety. Ale do rzeczy, aha jeszcze garść info o sobie:
178 cm wzrostu, około 80 kg wagi (nie wiem dokładnie bo mi się waga schrzaniła), 39cm w bicepsie, 103cm w klatce, 63cm udo i najgorsze 89cm w pasie. Ogólnie trochę "mięsa" jest ale schowane pod zdecydowanie za grubą warstwą tłuszczu. Zamierzam zrobić sobie cykl kreatynki no i może w ogóle kontynuować suplementacje. Prośba do fachowców jest taka potwierdźcie mój wybór - przejżałem całe forum i na podstawie tego forum (i innych informacji z różnych źródeł) zrobiłem to zestawienie, którego celem jest zdobycie masy mięśniowej ALE ZAZNACZAM ŻE JUŻ MAM NADMIAR TŁUSZCZU A MAM TENDENCJE DO TYCIA WIĘC CHODZI MI O CZYSTY MIĘSIEŃ:

creapure micronized z Ultimate Nutrition - 300 g (według obliczeń moich starczy na 5 tyg cykl - w treningowe dni 5g na czczo i 5 g po treningu, beztreningowe 5g w porze treningu. Wszystko oczywiście z 50 g glukozy). Bez fazy nasycania. Czy kreatynkę mogę spożywać NA RAZ z innymi węglami czy osłabi to działanie kreatyny - (wiem, że muszę odczekać ze spożyciem białka)

l-glutamina - prośba o radę jakiej firmy (wyczytałem na forum, że najlepiej Nutrend lub Trec) i jak brać ile gram w porcji ile porcji na dzień z rozbiciem na dni treningowe i beztreningowe i w jakich momentach (np. jak piszecie żeby coś brać "po treningu" to piszcie DOKŁADNIE bo ja po trenigu mam brać też kreatynę więc chcę wiedzieć czy glutaminę mieszać z jakimś suplementem czy załóżmy jakiś czas po lub przed braniem tego suplementu.

I teraz najważniejsze dla mnie. Pomimo tego, że chcę zdobyć masę to nie wybrałem jako trzeciego gainera ale wydaje mi się, że lepszy będzie Pure Whey Isolate 95 z Olimpa gdyż słyszałem/czytałem że po gainerze jest szansa utycia. Białka chcę brać po trenigu 30g z wodą 30 minut po zażyciu kreatynki, którą z glukozą i sokiem winogronowym wypiję od razu po ćwiczeniach. Z racji, że mam późno trening i skończę go po 20.00 traktuję to jako dawka białka przed snem. Pasowało by pewnie białeczka więcej spożyć więc zapodam także 30 gram ale już z mlekiem między 2 sniadankiem a obiadkiem. Napiszcie mi czy zamiana gainera na białko jest w moim przypadku uzasadniona czy może można uzupełniać białko z pożywienia a zapodać sobie jednak dobrego gainerka? A może coś jeszcze innego? Wyczytałem, że forumowicze raczej nie przepadają za HMB więc idąc w ślady mądrzejszych od siebie w tym temacie również go nie uwzględniałem.

To chyba wszystkie moje pytania. Aha jak ktoś miałby inny pomysł na zrobienie paru kilo beztłuszczowej masy po kosztach jakie wynikają z mojego zestawienia (coś dodać, coś usunąć, co wymienić na np. inną firmę) to walcie śmiało - Ja chcę się tutaj czegoś dowiedzieć. Aha te sogi czy jak to tam się nazywa to też będę dawał bo wiem, że to total radochę sprawia forumowiczom .

Aha, zakupy to ja już wiem gdzie zrobić - reklama na forum działa

Pozdrowienia dla sportowców i z góry serdecznie dziękuję za rady - będę wniebowzięty jak mi wyjdzie z tego planowanego cyklu choć 1 cm w bicepsie.

We must secure...

We must secure...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
heh - ja pisałem na odżywianiu. Mój pogląd jest taki że to nie dieta a MODEL ŻYWIENIA. Ja nie mówię o okresowym stosowaniu "diety" tłuszczowej, ale o stosowaniu jej zawsze. Nie zamierzam stosować "diety" aby się odchudzić tylko żeby się po prostu tak żywić. Myslę że to po prostu zdrowe żywienie.

We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2802 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16632
Z kreatyną to bym się na twoim miejscu wstrzymał i zapodał po min pól roku po powrocie ale to jest moje zdanie.Jeśli chodzi o dawkowanie to ja bym zapodał 5g rano i 5g po treningu a w dni nietreningowe też 10g czyli rano 5g i w porze treningu miedzy posiłkami drugie 5g.Jak masz tendencje do tycia to ja bym ci proponował rozpuścić w 30g glukozy i popić szklanką soku z winogron.L-glutamine proponował bym Ultimate lub Olimpu.Dawkowanie 10 min po kreatynie.W dni treningowe 5g rano i 10g po treningu w dni nietreningowe 5g rano i 5g w porze treningowej.PO glutaminie po 30 min białeczko kup sobie dobrą serwatkę i ovopol i stosuj to jako uzupelnienie diety w bialko.Proponuję 30g rano serwatki i 30g ovo na noc jesli musisz wiecej to w ciagu dnia tez zapodaj 30g serwatki.Przy twojej wadze powinieneś spożywać ok 170g białka

Podaruj dzieciakom coś od siebie http://www.pajacyk.pl/ <--------- just do it !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
Kreatyne wybrales dobrej firmy. Nie mieszaj jej z weglowodnami zlozonymi poniewaz podczas trawienia soki zoladkowe ja rozwala. Tylko z glukoza (moze byc sok winogronowy). Glutamine bierz razem z kredka po treningu. Firma nie jest tak istotna wazne zeby byla to czysta l-glutamina, nie peptyd. Izolat serwatki ktory wybrales jest bardzo dobrym rozwiazaniem (super jakosc), choc nie najtanszym, nie jedz teraz gainera bo moze ci pojsc w tluszczyk. Na noc nie powinienes jesc serwatki bo sie szybko wchlania (te 40 minut po treningu zjedz ja !!), 30 minu przed pojsciem spac mozesz zjesc 4 bialka. Jesli zrobisz to dobrze to ten 1cm napewno pojdzie, biorac pod uwage ze to twoj pierwszy cykl...

Pozdrawiam
--------------------
v3gas -> vegas
--------------------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
sogusie dałem.

Serwatka nie za bardzo na noc ale myslicie, że mogę zapodać serwatkę 0,5 h po treningu co oznacza w moim przypadku 21.00 ? a potem powiedzmy o 23.00 4 białka? Czy to nie za krótki odstę czasu między dwoma dawkami białka?

Biexi, chcę wziąc kreatynę pomimo tego, że miałem przerwę ale nie od razu ale po dwóch miesiącach. Znając swój organizm (jak pisałem miałem kilka takich przerw)myslę, że to czas po jakim wrócę do formy sprzed przerwy. Po tych dwóch miesiącach ćwiczeń które przywrócą mnie do stanu wyjściowego znów będę miał pewnie tempo przyrostu bicepsa 0,0001 cm na rok :( stąd decyzja o kreatynce. Jeśli jest jednak powód inny dla którego mam poczekać pół roku proszę napisz o nim - nie chcę robić głupot.

Dla mnie zrobić 1 cm w 5-6 tygodni (tak, żeby to nie spadło po skończeniu cyklu) to prawie jak bajka-na prawdę jak to zrobię to będzie zaj...ście.

We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
Bialka ogolnie sa dlugo trawione ale biorac pod uwage serwatke mysle ze mozesz to zrobic w takich odstepach czasu. A tak na marginesie moze brak przyrostow jest skutkiem zlej diety lub planu treningowego...

Pozdrawiam
--------------------
v3gas -> vegas
--------------------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
vegas - pewnie masz rację. Jeśli chodzi o dietę to po prostu starałem się jeść produkty wysokobiałkowe (tuńczyk na wodzie, jajka-dużo, piersi z kurczaka/indyka gotowane, biały ser chudy, smażony mintaj/morszczuk), złożone węgle (makaron i ryż brązowy). Tłuszcz to starałem się oliwą z oliwek zastępować co się da ale kasa i czas powodowały, że kiepsko to wychodziło. Wydaje mi się że za dużo węgli żarłem. Kiedys przez rok stosowałem dietę wysokotłuszczową i schudłem 6 kilo i ją rzuciłem bo ja już wolę mój brzuszek i trochę masy niż nie mieć brzuszka i mięśni :). Ale to nie ten dział żeby o diecie mówić. Z tego samego powodu nie będę wspominał też tutaj o treningu.

Na pewno za nim wezmę suple zapoznam się dokładnie z sekcją "dieta" i "trening" (choć co do treningu to myślę, że już wiele wiem z autopsji,w końcu już ćwiczę par lat i pism).

W każdym bądź razie dzięki za sugestie.

We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
Ok fajnie ze to rozumiesz ale pamietaj ze bez diety i odpowiedniego treningu suplementy nic nie dadza.

P.S. Majac na mysli diete nie mysle tylko o posilkach ale i o odpowiedniej porze ich spozywania. Ale mysle zo to dobrze wiesz...

Pozdrawiam
--------------------
v3gas -> vegas
--------------------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
Biexi sugerujesz glute olimp lub ultimate ale mam problem gdyż przy twoich założeniach co do ilości i częstości brania wychodzi mi że na 5 tygodni (cykl kreatynowy) będzie mi potrzebne 450g. Firmy o których wspomniałeś mają opakowania 400 g i 200 g. więc nijak mi nie pasuje. (wiem że glutaminę mogę i powinienem brać cały czas ale ja nie wiem czy po cyklu dalej będę stosował odżywki). Idealnie jeśli chodzi o cenę i wielkość opakowania odpowiada mi Nutrend 500g za 112 zł u Sona. Jak uważasz czy lepiej kupić tego nutrenda czy też 400 g z tego co poleciłeś licząc się z tym że w kilka dni będę musiał zażyć mniejsze dawki?

Czytałem, że jeśli chodzi o firmę to w przypadku gluty to nie jest takie ważne - potwierdza to też post v3gas-a

We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
Vegas - wiem, że jeszcze się muszę wiele nauczyć i nie tyko chodzi o suplementy ale i o dietę i o trening. Chyba dobrze, że jestem tego świadomy bo wielu ludzi którzy ćwiczą tak jak ja od 7 lat pewnie by tu w ogóle nie weszło bo by myśleli, że wszystkie rozumy pozjadali. Mam nadzieję, że zarówno w hypertrofii mięśni jak i wiedzy SFD mi pomoże :)



We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
ja bym wziol Nutrenda.

P.S. jesli bedziesz chcial to SFD zawsze Ci pomoze

Pozdrawiam
--------------------
v3gas -> vegas
--------------------
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1249
Jeszcze jedno pytanie.

Jeśli "po treningu" u mnie oznacza godzinę 21.00 to branie białka po treningu staje się tym samym co przed snem. Jednak problem jest taki, że po treningu najlepiej wziąc serwatkę (bo się szybko wchłania) a przed snem wolniej wchłaniające się białko (ovopol). Powstaje więc problem: Czy w moim przypadku lepiej po treningu wziąc ovo czy izolat? Ja sobie kombinuję tak - na podstawie waszych wypowiedzi - od razu po treningu wezmę nie ovo ale jednak serwatkę. Da mi to "kopa" białkowego ale szybko zostanie strawione więc o 23.00 przed snem zapodam jeszcze raz białko tym razem w postaci białek z 4 jaj. W ciągu dnia (między drugim śniadankiem a obiadem) wezmę porcję serwatki. Okazuje się więc, że w moim przypadku i podaniu dwukrotnie na dzień odżywki białkowej ovopolu nie będę kupował.

Czy dobrze kombinuję? - proszę o radę.

We must secure...

We must secure...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PASZA DO ŚWIN!!!!!!!!!!!!!

Następny temat

Pytanko do Gorala

WHEY premium