SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

białko po treningu

Wysłana -
Panowie jak wy robicie czy po treningu bezposrednio pijecie bialko czy raczej wegle a białko uzupelniacie z posilkiem jak dotrzecie do domu? Bo dotychczas po treningu piłem podwójną porcje białka zanim dotarłem do domu a wegli wogole nie piłem. Czytalem gdzies ze własnie po treningu wegle a białko z posiłkiem

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja po treningu jem banana i piję odzywkę białkową.
Wysłana -
Również daję porcje wpc + źródło węgli na jakie mam ochotę. Żelki/lody/banan/wafle kukurydziane
Wysłana -
U mnie to zależy od poprzedniego posiłku, jak zjem coś 1,5-2h przed treningie czy trenuje wieczorem to imo nie ma potrzeby i nic raczej nie da, a jak nie było żadnego posiłku czy trenuje naczczo to piję aminokwasy lub jakieś szybko wchłanialne białko wph/wpi bo wpc to jako uzupełnienie białka w diecie - wolniej się wchłania

Zmieniony przez - Mateusz4949 w dniu 2017-06-19 01:25:15
Wysłana -
akurat kinetyka wpc i wpi niewiele sie rozni, praktycznie niczym, wiec tutaj celowanie w izolat jest nieco marnowaniem kasy pod katem "szybkosci" trawienia.
WPH nieco lepiej, ale 5-10minut raczej nikogo nie zbawi

u mnie wpada miks wegle i bialko, obecnie pije RESPAWN od Activlaba
Wysłana -
Z tą szybkością wchłaniania spotkałem się już z dużą ilością opini, a jedna gryzie się z drugą, np tutaj https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18608553 lepiej wyszło wpi od wph, jeśli wpi i wpc wchłania się podobnie w czasie to i tak jest lepsze, tak samo jak powiedzieć że jedzenie najwyższej klasy wołowiny argentyńskiej, wędzonego łososia i tuńczyka to marnowanie pieniędzy bo można jeść wątróbkę i udka/pierś z kurczaka a wszystko to tylko kwestia decyzji konsumenta czy jest dla niego warto zapłacić czy nie.
Wysłana -
problem w tym, że jakośc protein uzytych w WPI zazwyczaj nie rozni sie jakoscia od WPC, wartosc biologiczna jest ta sama.
Wysłana -
ta sama czyli jaka, bo chyba dalej jest 159 - wpi i 104 - wpc ? Same wpi jest wpi nie równe bo mamy różne metody pozyskiwania tego surowca czyli 2 główne wymiana jonowa i mikrofiltracja krzyżowa, ja używam obecnie tylko wpi cfm i jakbym miał wracać do wpc to bym raczej nie wrócił, pieni się a piana nie chce znikać, w wpi po chwili piana opada i ma lepszy aminogram
Wysłana -
problem w tym, ze nie ma wartosci biologicznej wyzszej od wartosci 100, to co podaja producenci wzielo sie z powietrza.
polecam protein book, lyle mcdonald, wszyytsko jest opisane dokladnie.
Wysłana -
bardziej miarodajnym wskaznikiem jest pdcaas
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź