SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bcaa przed treningiem za i przeciw

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
chodzi mi ostatnio po głowie zrezygnowanie z przed treningowego bcaa zeby nic nie hamowalo spalania BF

ale nie wiem czy to dobry pomysl , bcaa to dla mnie podstawa podstaw


generalnie moje IF wyglada tak:

kończe jedzenie koło północy , koło 1 ide spać
wstaje 8-9 trening miedzy 19 a 20 (przed treningiem 20g bcaa) , no i po treningu juz sie otwiera okno


wydaje mi sie ze przy IF , i treningu po 18-20 godzinach postu , antykataboliki są kluczowe

z drugiej strony coraz wiecej sie pisze o negatywnym wplywie bcaa na odchudzanie (wyrzut insuliny itp)

samo IF dosc skutecznie udowadnia ze katabolizm jest przereklamowany...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10014
domer
_daro_
czyli co sprawia ze tak sie ladnie chudnie na tej diecie ? głównie pdługi post jesli nie trening na czczo... zgadza sie?


jak jest wtedy lepsza opcja, bo trenuje rano po przebudzeniu... zaczac okno zywieniowe zaraz po treningu czyli wypadałoby od 8 do 14 czy przeczłapac sie caly dzien na bcaa i zaczac jesc wieczorem a trening wtedy by był jakies 6 godzin po ostatnim posiłku

Zmieniony przez - _daro_ w dniu 2013-06-07 12:46:28

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-06-07 16:24:51



Zdecydowanie pierwsza opcja. Czytałeś w ogóle ten temat oraz tematy o IF?
pewnie, i jest wlasnie opcja treningu rano i 20 gram bcaa co dwie godziny az do okna, ja sie opieram na jem\nie jem Binia

takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Na diecie UD2 kiedy bylem kompletnie wyolukany z glikogenu, robilem pomiary glukozy we krwi po podaniu roznych dawek bcaa
nie pamietam szczegolow, ale generalnie cukier podnosil sie tak samo jak po podaniu wegli,
Jezeli nie jestes w ketozie to moze wyglada to inaczej, ale mimo wszystko daje do mysle, ja wezme te zapasy bcaa ktore mam (na jakies pol roku ) i wiecej nie kupie

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Axel : ja swoje za i przeciw opisałem tutaj: https://www.sfd.pl/Suple_Scitec_Nutrition_na_IF-t946361.html

Micz - a to dośc ciekawe. miałeś BCAA w prochu do rozpuszczania? piłeś BCAA na czczo? próbowałeś może zrobić pomiar po samej leucynie? jesteś pewien że masz dobry glukometr?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
albo lipne bcaa,50% węgli

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Mialem bcaa w prochu ale nie rozpuszczalne, 100% raw bcaa , tego nie da sie rozpuscic, nie miesza sie z woda wogole,
Po samej leucynie pomiarow nie robilem, ale moge zrobic bo tez mam czytsa leucyne w prochu,
Glukometr dobry
Robilem pomiary na czczo, pozniej po aero robionym na czczo i po aero robionym po spozyciu dawki bcaa, wychodzilo mniej wiecej to samo, a na te "badania" generalnie wzielo mnie poniewaz kilka razy po treningu wypilem sluszna dawke bcaa i po 30min rozrywalo mi zyly, tak zasiane zostalo ziarno niepewnosci, czy przypadkiem nie wychodzi na to samo jakbym poprosotu lyknal carbo i wg mnie wychodzi na to samo, moze przesadzam troche, ale ja mowie o sytuacji dosc znacznego glycogen depletion, gdzie najwidocznie ogromna czesc tego bcaa idzie na glukoneogeneze co mnie zawiodlo
Dobroczynne dzialanie leucyny na sciezke mTOR mimo wszystlko nie ulega watpliwosci, wiec pewnie warto suplementowac w okreslonych sytuacjach.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
faftaq temat bcaa przed treningiem jest tam tylko liźnięty i to nie do końca w interesującym mnie kontekście

to że bcaa przerywa post jest dla mnie oczywiste (są na forum głosy że bcaa sie nie liczy , moim zdaniem się liczy: jest kaloryczne i glukogenne)

nie o to jednak chodzi bo ten post i tak trwa 19-20godzin wiec nieźle

tylko o sam aspekt lipolizy podczas trenigu i wplywu bcaa na nią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Micz - daj znaćjak z leucyną. Leucyna w przeciwieństwie do izoleucyny i waliny jest ketogenna i nie może wejsć w glukoneogenezę. Co wiecej przyjęcie bardzo duzej dawki leucyny (solo) wg niektórych testeró wprowadza w hipoglikemię, co mogłoby być logiczne

Axel - nie do końca jest tak jak piszesz już w kwestii zagadnienia o którym mówisz, że jest w artykule liźnięte. BCAA nie tyle przerywają post dlatego, że są glukogenne (z resztą jak wspomniałem przed chwilą sama leucyna glukogenna nie jest), a dlatego że stymulują mTOR a hamują AMPK. Glukogenne właściowści pozostałych BCAA to osobna kwestia.

Co do spożycia BCAA i hamowania utraty tłuszczu, to trudno powiedziedć jak to wygląda. W kwestii leucyny raczje mało relane jest by jej obecność hamowała spalanie kwasów tłuszczowych. Biorąc pod uwagę potencjalny wpływ tego aminokwasu na uwalnianie adiponektyny i fakt, że leucyna hamowac może działanie enzymów lipogennych raczje nie obawiałbym się tego skutku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
to ja juz nic nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Czego nie rozumiesz?

BYć może padłeś ofiarą przekonania, ze treningu przy IF musi byćwykonany na czczo - nie musi. Porcję BCAA jednak nalęzy potraktować IMO jako namiastkę posiłku która post przerywa.

Stosowanie BCAA przed wysiłkiem nie musi zmniejszyć spalania tłuszczu podobnie jak nie musi zmniejszyć spalania tłuszczu spożycie posiłku np 2 h przed wysiłkiem (czyli inaczej mówiąc umieszczenie treningu w czaseie okna żywieniowego nie jest rozwiązaniem gorszym niż trenowanie na czczo).

Jeśli w ten sposób spojrzysz na to zagadnienie, to ta zawiła kwestia stanie się prostsza




Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-06-07 12:06:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10014
czyli co sprawia ze tak sie ladnie chudnie na tej diecie ? głównie pdługi post jesli nie trening na czczo... zgadza sie?


jak jest wtedy lepsza opcja, bo trenuje rano po przebudzeniu... zaczac okno zywieniowe zaraz po treningu czyli wypadałoby od 8 do 14 czy przeczłapac sie caly dzien na bcaa i zaczac jesc wieczorem a trening wtedy by był jakies 6 godzin po ostatnim posiłku

Zmieniony przez - _daro_ w dniu 2013-06-07 12:46:28

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-06-07 16:24:51

takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
faftaq odpowiadasz za ten dział więc dobrze by było jakbyś się orientował w problemach tutejszych userów ;-P

lece na IF 19 miesiąc i zbiłem jakieś 25kg


biorąc bcaa przed treningiem

jednak chciałbym jeszcze poprawić efektywność tego stąd moja chęć do poprawienia tego błędu (?)

wracając do glukogenności , to podnoszenie insuliny jest niezależne od tego ?



Zmieniony przez - AXEL97 w dniu 2013-06-07 14:51:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta IF - Redukcja

Następny temat

LeanGains-Guide

WHEY premium