SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bcaa kiedy brac?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74460

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Witam.
Mój wzrost: 178 cm
Waga: 62 kg
Wiek: 16 lat
Staż: 3 miesiące
Odżywki: BCAA

Zakupiłem BCAA ponieważ w wakacje uprawiam oprócz siłowni wiele męczących sportów i żyję aktywnie. Kupiłem je w celu, aby nie tracić wyćwiczonych mięśni oraz szybciej się regenerować. Mam nadzieję, że to nie będzie stracony zakup i będe mógł zachować to co będe zyskiwał na siłowni gdyż jestem strasznie chudy i nie mam prawie nic, chociaż jak na 3 miesiące to poprawiłem sylwetke, ale dalej jest kiepsko.

Trenuje tak:
Poniedziałek- wolne
Wtorek- siłka (klata, bic)
Środa- bieganie
Czwartek- siłka (plecy, tric)
Piątek- bieganie lub basen
Sobota- siłka (klata bic)
Niedziela- siłka (nogi)

Dodam jeszcze, że bardzo dużo gram w tenisa ziemnego. Prawie codziennie co również przeszkadza mi w nabraniu masy. Dlatego BCAA na wakacje wybrałem za najlepsze rozwiązanie. Abym nie tracił tego co wyrobie.

Powiedzcie mi kiedy brać dokładnie bcaa.
Ja myślałem tak:
Poniedziałek (dzień nietreningowy) : 10 g - godzine po śniadaniu
Wtorek (siłka) : 10 g przed siłką, 10 g po siłce
Środa (biegi) : 10 g przed bieganiem i 10 g przed spaniem
Czwartek (siłka): 10 g przed siłką, 10 g po siłce
Piątek (biegi, basen): 10 g przed bieganiem lub basenem i 10 g przed snem.
Sobota(siłka): 10 g przed i 10 g po.
Niedziela (siłka): ze względu, że to nogi- 5 g przed i 5 gram po.

Co o tym sądzicie?
Jedna czubata łyżka stołowa to ile gram?
3

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563

BCAA to jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych suplementów wśród sportowców. Swoich zwolenników ma w sportach zarówno sylwetkowych jak i siłowych czy wytrzymałościowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ aminokwasy chronią nasze mięśnie przed rozpadem i przyspieszają ich regenerację. W skład BCAA wchodzą: leucyna, izoleucyna i walina w proporcji 2:1:1. Przykładowo produkt:
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_BCAA_2:1:1_Instant-opis39141.html

Leucyna jest aminokwasem egzogennym. Oznacza to, że musi zostać dostarczony z zewnątrz gdyż nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować go samodzielnie. Jeżeli szukamy tego aminokwasu w pożywieniu warto sięgnąć po mięso, produkty nabiałowe, jaja, ryby oraz niektóre warzywa. Leucyna ma bardzo dobre właściwości antykataboliczne, ogranicza wytwarzanie kortyzolu zatem sprzyja zarówno budowie masy mięśniowej jak i redukcji tkanki tłuszczowej.

Izoleucyna jest również aminokwasem egzogennym i występuje w orzechach m.in. migdałach i mięsie. Do jej głównych funkcji należy regulacja poziomu cukru we krwi, udział w syntezie białek w wątrobie i mięśniach, przyspieszenie regeneracji tkanek, mięśni, skóry i paznokci.

Walina, również aminokwas egzogenny – bierze udział w syntezie białek mięśniowych i w procesie wytwarzania energii. Poza potrzebami wysiłkowymi energia wytwarzana przy udziale waliny wykorzystywana jest również w okresie dużego stresu. W produktach naturalnych występuje w serach, rybach, owocach morza, mięsie, jajach, orzechach włoskich, soczewicy, spirulinie.

Jak stosować BCAA?

Najlepiej okołotreningowo. Zwykle odpowiednią dawką jest 1-2g BCAA na 10kg beztłuszczowej masy ciała. Jednak trzeba pamiętać, że poza wagą istotne jest również:
- jaki mamy skład ciała. Bardziej zasadna suplementacja jest przy osobach z niższym poziomem tkanki tłuszczowej. Im lepszy skład ciała tym trudniej ochronić mięśnie przed rozpadem.
- cel diety i treningu. Będąc na masie zwykle jesteśmy w stanie ochronić swoje mięśnie bogatą dietą. Na redukcji z kolei mamy deficyt kaloryczny, więc mięśnie potrzebują dodatkowej ochrony.
- obciążenie treningowe, czyli im więcej treningów, im większa jest intensywność tym większe jest wskazanie suplementowania BCAA w celu przyspieszenia regeneracji.
Stosowanie BCAA przed i w trakcie treningu wpłynie na poprawę zdolności wysiłkowych, z kolei po treningu przyspiesza regenerację mięśni.



Przykładowa suplementacja:
- 1 porcja przed i po treningu (1 porcja to 10-20g produktu)
- w dni nie treningowe 1 porcja rano na czczo

BCAA w dobrych cenach:
https://sklep.sfd.pl/Bcaa-k109.html

Do poczytania
https://www.sfd.pl/Czy_brac_Bcaa_w_dni_nietreningowe_-t394160.html
https://www.sfd.pl/Beta_alanina_skutki_uboczne_-t534853.html
https://www.sfd.pl/Jakie_bcaa_wybrać_-t1095047.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1874 Wiek 49 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15320
BCAA bierz po wysiłku. W dni bez wysiłku sobie daruj. 10g to za dużo. Zawodowcy biora 1g na 10kg masy ciała, tobie pewnie wystarczy około 5g. Weźmiesz więcej to oczywiście nic sie nie stanie.
Natomiast przedewszystkim powinieneś wziąć się za miche. Masz jakąś diete? Ile kalorii zjadasz w ciągu doby? Bez odpowiedniej diety nawet 10kg BCAA dziennie ci nie pomoże. Jak będziesz jadł mniej niż wynosi twoje zapotrzebowanie to cokolwiek będziesz robić stracisz na wadze. A że masz mała fatu wiec musi polecieć mięcha.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
5 g to za mało aby zmniejszyć katabolizm przy tak dużych wysiłkach.

Dorzuć jeszcze Carbo do tego wszystkiego, widzę, że nie szczędzisz na BCAA tak jak i ja
Nie zapomnij, że jeśli masz tak dużo ruchu to zwiększ kaloryczność posiłów

Zrób Tak:

Poniedziałek (dzień nietreningowy) : 10 g - godzine po śniadaniu
Wtorek (siłka) : 10 g przed siłką, 10 g po siłce
Środa (biegi) : 10 g przed bieganiem i 10 g po bieganiu + 50 gram Carbo
Czwartek (siłka): 10 g przed siłką, 10 g po siłce + 50 gram Carbo
Piątek (biegi, basen): 10 g przed bieganiem lub basenem i 10 g + 50 gram Carbo po bieganiu lub basenie
Sobota(siłka): 10 g przed i 10 g po + 50 gram Carbo
Niedziela (siłka): ze względu, że to nogi- 5 g przed i 5 gram po + 50 gram Carbo.

Zmieniony przez - jabolcokk w dniu 2010-06-28 13:22:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2024 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12306
a co z nogami? jednej nie masz, że dajesz połowę?
to generalnie największa partia naszego ciała, do tego przy przysiadach pracują plecy itp. - ja bym sypał normalnie.

no i tak jak powiedział Jabi, uwzględnij każdą aktywność w diecie to masa i tak będzie rosła

Zmieniony przez - Dzedor w dniu 2010-06-28 13:34:59
1

Pomogłem?-daj sog'a :DDD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
Dzięki za wypowiedzi.

Jeszcze tylko odpowiedzcie mi jak możecie na jedno pytanie:

Jedna czubata łyżka stołowa ile to gram BCAA?
1

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
BCAA z Activ Laba.

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2024 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12306
bcaa xtra?
2

Pomogłem?-daj sog'a :DDD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2024 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12306
masz płaską łychę bcaa xtra:

1

Pomogłem?-daj sog'a :DDD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po 3 latach przerwy

Następny temat

Gain Bolic 6000 czy Mass XXL

WHEY premium