SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

barki w FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Witam !
Staż- 1,5roku
Wzrost 170cm
Waga 65
Trening FBW 3x/tyg.

Plan:
Nogi:
Suwnica 5 serii x 15 (200kg)
Klatka:
Wyciskanie plasko 5 serii 14x 12x 10x 8x 8x (55kg)
Plecy:
Podciaganie szeroko nachwytem z 10kg krazkiem 15x 14x 13x 12x 10x
Barki:
Unoszenie sztangielek 10kg 15x 15x 15x 15x
Triceps:
Prostowanie ramion na wyciagu: 28,5kg 15x 15x 12x 10x 10x
Biceps:
Uginanie ramion ze sztanga lamana 27,5kg+sztanga 15x 15x 15x 12x 11x
Brzuch:
Allahy 36kg 20x 20x 16x 16x 16x

Plan zmieniam co jakis czas, postep jest ciagly, gdy dochodze do 15 powtorzen to zwiekszam obciazenie. Generalnie mowiaca- to co robie, to na mnie dziala wiec jestem zadolony.
Mam jedno pytanie.

Dochodzac do barkow czuje, ze juz sa wstepnie zmeczone (przednie aktony przy wyciskaniu, podciaganiu) i chcialem zebyscie pomogli dobrac mi cwiczenie na barki przy moim obecnym planie.
Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam !
Dolaczam zdjecie sylwetki.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
kamil.sz94
Pocwiczylem tym planem i przypadl mi do gust. Faktycznie zamiast 2 hantelek po 10kg moglem wyciskac w serii 40kg (20kg +20kg sztanga)...
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy moge wykonywac po 6 serii w cwiczeniach (5 w mniejszych) ? Cwiczylem ciezarem, ktorym moglem wykonax max 8 powtorzen i jakos tak jeszcze moglbym cos zrobic.


Oczywiście, że możesz jak dajesz radę i czujesz, że regeneracja na tym nie cierpi to możesz zmienić ilość wykonywanych serii.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Plan slaby. Moze i mase na tym zbudujesz, ale napewno nie sile.

Nogi - przysiad tylko i wylacznie. Do tego cos na tyl uda- uginanie lezac, zuraw, mc na prostych

Klatka - wycisk sztanga albo hantle

Plecy - drazek swietnie, ale przydaloby sie wioslo. Gdzie martwe ciagi??

Barki - ohp podstawa. Ewentualnie te hantle, no ale chlopie po 1,5 roku stazu 10kg hantelki i wyciskasz na barki? Tam powinno latac kilkadziesiat kg.

Lapy i brzuch ok.

Ta dziwna drabinka Cie wykancza. Za duzo sily marnujesz na powtorzenia.
Probowales 5x5? Albo jakiegos 3x8?
Wtedy i ciezar by podskoczyl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
skopiowal bym xtrasa
suwnica 200 no no
... a teraz zabieramy sie do pracy
autor ronie220
@,
Zestaw A

Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Trenujemy na zasadzie:

Tydzień 1-A/B/A
Tydzień 2-B/A/B

nie mza suwnicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Dzieki wielkie za skorygowanie. Przysiady robilem przez bardzo dlugi czas i po prostu „na chwile” zmienilem je na suwnice zeby od nich odpoczac.
1,5 roku stazu to cala moja przygoda z silownia, uczenie sie techniki, cwiczenie z mikroskopijnymi ciezarami, a tak bardziej na serio to od lutego tego roku. Wczesniej wykonywalem mniej powtorzen, wiec tak jak pisalem wczesniej to jest obecny plan, gdzie mam ich wiecej. Robilem tak dwa miesiace i teraz sobie wezme ten plan od Was.
Generalnie chodzi mi o to, ze caly czas jest jakis postep wiec uwazam ze jest ok.
Jesli macie jeszcze uwagi, to piszcie.
Z gory bardzo dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przysiady to podstawowe ćwiczenie i powinieneś je robić cały czas. Zmieniaj jedynie zakres powtórzeń czy metodę progresji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Okej, myslalem ze nawet przysiady co jakis czas trzeba zmienic, dzieki. Czy tym planem bede budowal mase ? Mam na mysli w zakresie powtorzen 6/8, czy to typowo na sile ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
kamil.sz94
Okej, myslalem ze nawet przysiady co jakis czas trzeba zmienic, dzieki. Czy tym planem bede budowal mase ? Mam na mysli w zakresie powtorzen 6/8, czy to typowo na sile ?


Oba te parametry mogą iść jednocześnie wszystko zależy od tego jak będziesz się odżywiał i regenerował. Jak micha będzie dopięta to i masa i siła pójdzie do przodu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej o “wyciskaniu wasko z flarowaniem lokci na boki”. Dlaczego w internecie jest tak malo informacji na temat tego cwiczenia ? Jakie sa plusy i minusy ? Na youtube widzialem chyba jeden filmik, a reszta prowadzi do wyciskania waska z lokciami przy ciele.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
kamil.sz94
Okej, myslalem ze nawet przysiady co jakis czas trzeba zmienic, dzieki. Czy tym planem bede budowal mase ? Mam na mysli w zakresie powtorzen 6/8, czy to typowo na sile ?



Są ćwiczenia w których powinieneś budować sile i trzymać je w planie cały czas.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
kamil.sz94
Chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej o “wyciskaniu wasko z flarowaniem lokci na boki”. Dlaczego w internecie jest tak malo informacji na temat tego cwiczenia ? Jakie sa plusy i minusy ? Na youtube widzialem chyba jeden filmik, a reszta prowadzi do wyciskania waska z lokciami przy ciele.


Prowadząc łokcie lekko na boki mocniej uderzasz w triceps-szczególnie głowa boczna.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 109 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2530
Dzieki ronie20- od jutra ruszam z nowym planem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW + dieta dla amatora

Następny temat

maszyna a ciężar własnego ciała

WHEY premium