SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

barki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ludzie, pomocy?
Co tu zrobić. Mam wąskie barki i bardzo mnie to wk....a. Wcześniej gdy schudłem do granic możliwosci(rzeźba brzucha) i przy wzroscie 175 ważyłem 67kg widac było wyraźnie wąski pas i szersze ramiona ale kumple mówili że wyglądam jak panienka. już nie wiem w czym jest przyczyna.Czy za krótkie obojczyki,łopatki czy może kosci ramienne za blisko osadzone. To mi nie daje żyć.Co można zrobić aby to zmienić.Prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1559


Ave ! Oto kilka moich uwag:

1) Barki muszą się stać Twą priorytetową grupą mięśniową i powinieneś ją naprawdę ostro ćwiczyć - każdą z trzech głów naramiennych, i UWAGA ! - o wiele ostrzej niż zapewne ludzie Ci na tym forum zaproponują. Sam na pewno widziałeś nieraz na siłce, że nawet pakeros mają słabe barki w porównaniu do np. trica.

2) Nie rozwijaj bardzo trica, a w szczególności kapturów, bo te mięśnie ogromnie optycznie zmniejszają optycznie szerokość barków, zatem nie rób na bary ćwiczenia: podciąganie sztangi pionowo do brody - rozbudowuje także i to głównie kapturzycha, o szrugsach nawet nie wspominam.

3) Dbaj o wąski pas, nie garb się - tzn. barki odciągaj w tył jak chodzisz a nie pochylaj ich do przodu.

4) Czekaj na mój post pt. Bary - hardcore - jestem maniakiem barków i czytając mój przyszły post zbudujesz ze mną prawdziwe kule armatnie.

Bywaj

Andrew Golota - simply the best !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Andrew.Jak patrzę na sylwetki to co tu dużo mówic facet z barami po prostu wygląda i to w pełnym znaczeniu tego słowa.Oczywiście bez przesady ,wszystko ma swoje granice.Podobno nogi mam za***iste ale to i tak wielki h.j jak sie nie ma barów.generalnie talię po schudnięciu mam wąziutką prawie jak panienka ale bary to POTĘGA i będę do tego dążył.
Pozdro for YOU Gołota???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Wielebny kiedy ten art będzie ? Bo ja też na to czekam :)

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1559


Ave ! Sorry, że tak zapowiadam, ale nie chcę robic fuszerki i potraktować tematu skrótowo, a ostatnio w piętkę gonię i mam niewiele czasu na nic :(. Właśnie próbuję na siłce me własne autorskie :) ćwiczenia, ktorych nikt nie wykonuje ani nie ma w jakimkolwiek poradniku/czasopiśnie/atlasie ćwiczeń i chcę je dikładnie przetestować na sobie zanim je Wam zapodam. Tytuł będzie: Bary - hardcore. W zamyśle będzie to żywy post cały czas, gł. dla maniaków barków. :).

Andrew Golota - simply the best !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 239 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5342
Kolejny maniak barków, melduje sie. Poza tym klata no i ten nieszczesny tric. Te partie sa moimi priorytetowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217

Z taką wagą problemu nie stanowi zaniedbanie barków ale ogólnie niewielka mas mięśniowa co przy takiej a nie innej budowie szkieletowej daje kiepski efekt. Wprowadź solidną dietę masową i rozsądny trening jeśli stawiasz sobie takie cele a nie zbijaj masy przy wadze 70 kg, bo o szerokich barkach możesz zapomnieć.
Nie polecam wszystkich rad wielebnego brać sobie do serca :
Ad1. Sylwetkę polecam rozwijać harmonijnie, barki mogą stać się Twoją grupą priorytetową ale jeśli zamęczysz je 20 seriami na treningu to zamiast rosnąć szybko doprowadzisz do kontuzji lub przetrenowania. Polecam bardziej komplenty, rozpisany z głową trening tej grupy.

Ad2.Bzdura ! Równie dobrze ćwicz tylko barki żeby były nieproporcjonalnie większe w porówaniu do reszty. Powtarzam ,sylwetkę należy rozwijać harmonijnie ! Eksperymenty w stylu zaniedbywania jednej grupy by inna wyglądała lepiej przynoszą raczej nieciekawe rezultaty.
Ad3. Uwaga na temat stylu chodzenia w najmniejszym stopniu nie przyczyni się do zwiększenia szerokości barków. Jak masz problemy z prostą sylwetką zwróć większą uwagę na prostowniki grzbietu.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1559
Drogi Si2uielu,

Widzę, że w błaznowaniu wiedziesz prym doprowadzając mą radę, aby nie rozwijać trica i kapturów do maxymalnych rozmiarów, gdyż wtedy optycznie zmniejszają się barki, do istnego farmazonu. Ale ja mam pobłażliwość dla ludzkich ułomności.
Proszę, drogi przyjacielu, zwróć uwagę, że pytającemu Koledze zależało na osiągnięciu właśnie harmonijnej budowy, właśnie przez zwiększenie barków, gdyż Jego "genetyczna" wydawała się z lekka niezadawalająca, właśnie z powodu nikłości tej grupy. Zatem winien położyć na tę grupę szczególny nacisk, olewając kaptury, bo gdy są duże nie wyglądają ładnie u nikogo, jednocześnie nadając swej sylwetce pewny atletyczny ( czyli szerokie ramiona )wygląd. Dlatego też pisząc o harmonijnej rozbudowie wszystkich mięśni, biorąc pod uwagę powyższy problem pytającego i polecając jedynie bardziej kompletny trening barków, sam sobie przeczysz.

No chyba, że lubijesz się w osadzeniu głowy na kapturach i utracie szyi.

Andrew Golota - simply the best !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Po pierwsze zalecam odrobię więcej powściągliwości w tym co mówisz. To że ktoś ma inne zdanie nie znaczy że trzeba od razu go obrażać
Nie doprowadzałem Twojej rady, jak to nazywasz, 'do istnego farmazonu' gdyż moim zdaniem ona sama w sobie nosi już takie znamiona. To co polecasz, jest półśrodkiem dla kogoś kto już uformował solidnych rozmiaów sylwetkę i zamierza wprowadzić pewne korekty. A tutaj mamy młodego chłopaka który z wagą 67 kg (sic!) jeszcze na dobre nie rozpoczął przygody z tym sportem. To co mu jest potrzebne, to solidny, kompletny trening,dobra dieta i dużo samozaprcia a nie kombinowanie z różną intensywnością ćwiczeń poszczególnych grup mięśniowych.
A co do uwagi odnośnie moich preferencji osadzania głowy na kapturach to bynajmniej. Waże 35 kg więcej od kolegi a szyje mam jak najbardziej na miejscu.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki wielkie za rady Panowie. Zgodzę się z Andrew że duże kaptury nie wyglądają zbyt ładnie(byczasty wygląd jak buhaj rozpłodowy), raczej zależy mi na poszerzeniu (realnym lub chociaż optycznym) lini od szyi do ramion co
według mnie nada mojej sylwetce zgrabniejszy wygląd.W każdym razie jeszcze raz dziękuje za rady i jesli to możliwe to proszę o więcej
Pozdro dla wszystkich użytkownikw SFD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zestaw ćwiczeń

Następny temat

KLATKA HELP

WHEY premium