SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bardzo dziwna stagnacja jakiej nie znacie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
Mam straszny problem ze zwiększenie ilości pompek i wogule jakichkolwiek innych ćwiczeń ale skupiam się na pompkach na razie. Ćwiczę regularnie pompki od roku może półtora i niestety cały ten czas CAŁKOWICIE ALE TO CAŁKOWICIE zmarnowałem bo nie poprawiłem ani trochę swojego wyniku. Gdy zaczynałem ćwiczyć pompki to robiłem około 20 pompek i teraz robię podobnie(rekord 21 pompek ale to przez spadek wagi raczej a nie wzrost siły/wytrzymałości). Próbowałem przez ten czas wiele treningów znalezionych w internecie m.i ten ze strony http://www.100pompek.pl/ który niestety okazał się totalną klapą nie poprawiłem nic wyniku nawet o 1 powtórzenie . Ostatnio próbowałem ćwiczyć codzienne z 1 dniem wolnym 5 pompek po 5 serii i stopniowo zwiększałem serie powtórzenia co trening i niestety też 0 efektów. Nie wiem co robię źle... Dodam że nie specjalnie zależy mi na wyglądzie. Moim celem jest zrobienie 100 pompek ale niestety jeszcze NIGDY mi się nie udało zrobić nawet o kilka powtórzeń więcej niż jak zaczynałem treningi. Bardzo dziwne to dla mniej jest i czuje się bardzo tym sfrustowany. Dodam że dawno temu gdy chodziłem na siłownie miałem ten sam problem. Kumpel po 3 miesiącach ćwiczeń mnie prawie wyprzedził wynikami siłowymi a ja wtedy ćwiczyłem klika lat i miałem wyniki osoby początkującej. Co mogę robić źle? czy to jakaś choroba? bo nic innego mi nie przychodzi do głowy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
No i wypadałoby znaleźć przyczynę zastoju, choć podejrzewam że trening i dietą leżą. Dodatkowo można by zbadać panel tarczycowy i hormony.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
5 pompek po 5 serii to nie jest trening, 10 pompek to sześcioletni syn siostry zrobi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
W jakim celu chcesz zrobić 100 pompek? Trening był niewłaściwy. A jak często te treningi pompek wykonujesz?

Odżywiasz się jakoś sensownie?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160239 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233709
ja jak pompowalem 21 pompek dla weteranow przez 21 dni jak na FB bylem nominowany%)
to pod koniec zrobilem 49
po 2 tygodniach wyrazny wzrost wytrzymalosci i te 21 juz nie stanowilo wyzwania jak na starcie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Dziwne, że Twój wynik się nie poprawił. U mnie wystarczyło robić po treningu maks powtórzeń i co tydzień ilość rosła.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
No więc tak jak wspomniałem w temacie miałem wiele treningów mój ostatni wyglądał tak

rozgrzewka którą traktuję trochę jak trening(ogólnie budowanie kondycji) około 10-15 minut(uprzedzam od razu że nie przemęczam się przy rozgrzewce)

potem trening
pompki 5 serii po 5 powtórzeń i co trening stopniowo zwiększałem serie do 10 i potem od nowa 5 serii ale już 6p i tak dalej z treningu na trening coraz ciężej

tak ćwiczyłem 6 dni w tygodniu zostawiając niedziele wolną

ponadto czasem biegam (dokładnie szybkie marsze)


Diety nie mam a co do odżywiania to jest taki mankament że nie przepadam za mięsem i troszkę niejadkiem jestem aczkolwiek nie głoduję nigdy
i staram się jeść zdrowo aczkolwiek na wyglądzie mi niespecjalnie zależy.


100 pompek w jakim celu? no po prostu chcę dojść do tej liczby, mieć wytrzymałość siłę. Zawsze taka ilość pompek mnie to fascynowała(wiem dziwnie brzmi)





Zmieniony przez - markon1 w dniu 2018-01-26 00:16:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160239 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233709
moze sprobuj po prostu codziennie robic tyle ile sie da... jedna seria do bolu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Twoja metoda w sumie nie taka głupia. Spróbuj robić ją 3 razy w tygodniu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 560
może spróbuj różne kombinacje pompek robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1748
Jak twój max aktualnie to 21 powtórzeń to robiłbym to tak: Pn: 2 serie po 15 powtórzeń, Wt: 3 serie po 5 powtórzeń + (5kg na plecach np plecak z książkami/krążkiem/wodą w butelce), Pt: 2 serie po 15 powtórzeń. Co tydzień zwiększaj ilość powtórzeń w Pn i Pt o 1 powtórzenie, oraz we wtorek dodaj 1kg do plecaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
TomQ-MAG
moze sprobuj po prostu codziennie robic tyle ile sie da... jedna seria do bolu


No ja właśnie tak podobnie ćwiczyłem że pierwszy tydzień(6 dni w tygodniu) robiłem tylko jedną serie na maxa, w drugim tygodniu podobnie tylko 2 serie na maxa a w trzecim tygodniu 3 serie na maxa niestety znowu zmarnowałem czas bo efektów nie było ŻADNYCH.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening redukcyjny - ćwiczenia zamienne dla biegania

Wiecej