SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bardzo dziwna stagnacja jakiej nie znacie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
ronie220
markon1
mr drake
Wprowadzenie do OBECNEJ diety wysoko jakosciowych produktow niesie ze soba stopniowo nie tylko poprawe w wygladzie ale takze samopoczuciu, zdrowiu i checi do zycia. Osobiscie nie chcialbym wrocic do jedzenia byle czego chocby jedzenie bylo wtedy za darmo a nwet jesli ktos by mi za to placil.

Na filmiku wygladasz bardzo szczuplo jak na 82kg. Moze jestes wysoki?

Pamietaj ze wiecej miesni i mniej tluszczu prawie zawsze bedzie rownalo sie zdrowszemu, silniejszemu i wytrzymalszemu cialu. Nie tak latwo nabrac jest za duzo jakosciowej masy ktora bedzie cie spowalniac.

Osobiscie nie jestem w stanie doradzic wiecej niz ronnie220. Jesli mimo wszystko chcesz trzymac sie swoich postanowien to polecam zapoznac sie z ksiazka "Skazany Na Trening". Sam nie czytalem ale znam kilka osob podobnych do Ciebie ktorzy byli nia zafascynowani.





Zmieniony przez - mr drake w dniu 2-4-2018 14:21:22



Staram się w miarę dobrze odżywiać ale niestety nie mam za bardzo możliwości przestrzegania ścisłej diety gdyż praca mi to utrudnia.

dziwne bo szczupły nie jestem a wręcz mówili na mnie kiedyś grubas :). Mam 183 cm wzrostu.

Szczerze to wątpie żeby nawet trener czy przeczytanie tej książki coś zmieniło. Uważam że mam albo wadę genetyczną albo jestem przeżarty stresem(ogólnie w życiu kiepsko se radze a nawet rozważałem samobójstwo jako ucieczke od wszystkiego) i mój organizm wydziela kortyzol który uniemożliwia mi jakikolwiek postęp. Te 2 powody uważam za najbardziej prawdopodobne jako czynniki blokujące postęp. Rezygnuje i tyle






Za szybko odpuszczasz, a żeby coś osiągnąc to jednak potrzeba charakteru. Ja ćwiczyłem cały rok beż żadnego progresu, mimo że wkładałem w treningi całe serce. Tyle że byłem przez to nadgorliwy i katowałem mięsnie kosmiczną ilością ćwiczeń. Dopiero później zacząłem zgłębiać wiedze, zmieniłem podejście i zacząłem się rozwijać.



za szybko odpuszczam? wybacz ALE JA KILKA LAT ĆWICZYŁEM BEZ KOMPLETNIE ŻADNYCH EFEKTÓW A TO JEST BARDZO DŁUGO!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Na poprzednie siłowni gdzie chodziłem był taki chłopak, kiedyś z bratem trenowałe jakieś 20 lat temu i brat mówi że od tamtego czasu w ogóle się nie zmienił.

Coś musi być nie tak, brak jakiejś konsekwencji


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-04-03 22:40:13

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
mr drake
Pewnie to wiesz ale nie ma czegoś takiego, że albo jesteś na ścisłej diecie albo nie. Odcieni szarości jest mnóstwo. Nie chodzi i to by codziennie jeść ryż z kurczakiem, brokułami i oliwa z oliwek. Dieta to sposób odżywiania. Jeden mały słodycz czy kawałek czekolady nic złego nie zrobią a mogą nawet pomóc. Tak samo jeśli musisz raz czy dwa dziennie jeść w kafeterii czy gdziekolwiek. Wystarczy mniej więcej wszystko sumować i możesz spokojnie realizować swoje cele sylwetkowego czy inne. Do tego zawsze można wybrać coś zdrowszgo jeśli się nie mylę.

W młodości byłem grubasem, jako nastolatek szczypior a obecnie próbuje zmienić się w supermana. Nie ma znaczenia co mówią ludzie i gdzie obecnie się znajdujesz. Ważne jest czy chcesz i co robisz aby to zmienić.

Moja odpowiedź bardzo ogólnikowa natomiast decyzja o tym czy dalej będziesz próbować zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Sam ćwiczyłem rok prawie bez efektów, następnie półtorej roku sam strzelałem sobie w stopę nie respektując progresji i takich tam. Choć mojej sylwetce daleko do estetyki to nie zamierzam przestać. Każdy błąd sprawia, że nabieram coraz większej prędkości w realizowaniu swojego celu. Prawdopodobnie nigdy nie będę zawodowym kulturysta czy trojboista co nie przeszkadza mi w stawaniu się silniejszym z treningu na trening i takie tam.

Też czasem szukam wymówki by przestać chodzić na siłownię i zacząć jeść jak 90% ludzi których znam. Wtedy przypominam sobie dlaczego cały czas się męczę. W żelaznym sporcie trenując sam, trochę jak w życiu, popełniasz przeróżne błędy. Tak długo jak nie nauczysz się co jest tak na prawdę ważne, nie będziesz progresowal w ciężarze, redukcji, masie czy czymkolwiek tak jakbyś chciał. Wytrwałość i determinacja to kluczowe cechy które ten sport może rozwinąć jeśli tylko tego chcesz. Wybór należy do Ciebie.

Najprawdopodobniej (99.9%) gdzieś zwyczajnie popelniasz błąd (w treningu, regeneracji i lub diecie). Pomysl o swoich bliskich i ludziach którym na Tobie zależy. Samobójstwo rozwiąże problemy tylko dla ciebie a pozostawi ich wszystkich w dużo gorszej sytuacji. Czy warto? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Może warto poszukać pomocy u rodziny, znajomych którym możesz zaufać a może psychologa? Osobiście uwazam, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko co chcesz jeśli tylko będziesz tego chciał i podejmiesz prawidłowe kroki by to realizować. Napisałeś post by dowiedzieć się w czym tkwi problem. To dobry pierwszy krok. Pytanie do Ciebie czy spróbujesz go rozwiązać.



Na co dzień odżywiam się mniej więcej tak

rano
-płatki musli z mlekiem
-jajecznica

po południu tu jest różnie
-najczęściej kanapki z serem żółtym z warzywami(pomidor/ogórek/czosnek + curry przyprawa)
-zupa pomidorowa lub chińska
-orzechy

czasem zdarza się zamiast tego jem po południu tylko naleśniki z serem białym albo pierogi

wieczorem
jajecznica z chlebem z masłem + czosnkiem + curry

Do tego owoce często jem + miód jak też kurkumę i cynamon

zdaję se sprawę że nie odżywiam się idealnie ale jak już wspomniałem nie zawsze mam taką możliwość więc wiele tu nie zmienię.


Ogólnie to już zrezygnowałem z jakichkolwiek ćwiczeń . Przestałem wierzyć ze zrobię jakiekolwiek postępy. Szkoda czasu i nerwów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mimo tego, że nie jest idealnie to widzę tutaj podstawy dobrego odżywiania się (jajecznica, orzechy, owoce itd). Gdybyś z czasem z czasem kokonal drobnych zmian, zdzwiwilbys się ile możesz dokonać. Nie wiem ile masz aktywności fizycznej ale w moich oczach jesz mało pod względem kalorii, prawdopodobnie zbyt mało.

Popytaj różnych ludzi na forum, większość z nich powie Ci, że ćwiczyli X czasu bez efektów, no może oprócz kilku szczęściarzy mających od początku wiedzę albo będących prowadzonych. Przez półtorej rok trzaskalem przysiady w których ciężar zwiększył się 10 kg co przy moim wyniku siłowym jest absolutną porażką. Czy mam dlatego przestać ćwiczyć? Na forum dowiedziałem się, co cały czas robiłem źle. Chyba nie muszę wspominac, że poradę dostałem za darmo. Obecnie idzie dobrze ale nie będzie dobrze szło wiecznie. Wkrotce potrzebne będą kolejne zmiany itd.

Sam wiesz najlepiej czego chcesz. Jeśli już podjąłeś decyzje to moje słowa mogą nie mieć więcej sensu. Pamiętaj tylko, że stosunek do tak prostej rzeczy jak ćwiczenia może również odzwierciedlać lub przełożyć się na inne płaszczyzny życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
markon1



za szybko odpuszczam? wybacz ALE JA KILKA LAT ĆWICZYŁEM BEZ KOMPLETNIE ŻADNYCH EFEKTÓW A TO JEST BARDZO DŁUGO!


Wiesz ale to musiało być coś nie tak jeśli przez taki długi czas nie było żadnych efektów. Nie próbowałeś czegoś zmieniać? Treningu, diety, regeneracji?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
mr drake
Mimo tego, że nie jest idealnie to widzę tutaj podstawy dobrego odżywiania się (jajecznica, orzechy, owoce itd). Gdybyś z czasem z czasem kokonal drobnych zmian, zdzwiwilbys się ile możesz dokonać. Nie wiem ile masz aktywności fizycznej ale w moich oczach jesz mało pod względem kalorii, prawdopodobnie zbyt mało.

Popytaj różnych ludzi na forum, większość z nich powie Ci, że ćwiczyli X czasu bez efektów, no może oprócz kilku szczęściarzy mających od początku wiedzę albo będących prowadzonych. Przez półtorej rok trzaskalem przysiady w których ciężar zwiększył się 10 kg co przy moim wyniku siłowym jest absolutną porażką. Czy mam dlatego przestać ćwiczyć? Na forum dowiedziałem się, co cały czas robiłem źle. Chyba nie muszę wspominac, że poradę dostałem za darmo. Obecnie idzie dobrze ale nie będzie dobrze szło wiecznie. Wkrotce potrzebne będą kolejne zmiany itd.

Sam wiesz najlepiej czego chcesz. Jeśli już podjąłeś decyzje to moje słowa mogą nie mieć więcej sensu. Pamiętaj tylko, że stosunek do tak prostej rzeczy jak ćwiczenia może również odzwierciedlać lub przełożyć się na inne płaszczyzny życia.



Jeśli będę więcej jadł to przytyje a ja nie chcę przytyć. Nie mniej miałem już okresy gdzie więcej jadłem. Przez pewien czas jadłem dodatkowo twaróg półtłusty(wiem że ma dużo białka) codziennie w nadziei że pomoże mi to w postępach. Niestety myliłem się. Było tak jak zawsze - bez efektów. Także absolutnie nie wierze ze nawet jakbym wiecej jadł to zrobie wiecej pompek ale tak czy siak jest to sprzeczne z moim celem bo ja już nie chcę przytyć więc jedzenie więcej odpada. Wagę chcę mniej więcej utrzymać na obecnym poziomie(82 kg)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2931
rion10
markon1



za szybko odpuszczam? wybacz ALE JA KILKA LAT ĆWICZYŁEM BEZ KOMPLETNIE ŻADNYCH EFEKTÓW A TO JEST BARDZO DŁUGO!


Wiesz ale to musiało być coś nie tak jeśli przez taki długi czas nie było żadnych efektów. Nie próbowałeś czegoś zmieniać? Treningu, diety, regeneracji?



Trening zmieniam praktycznie zawsze po danym cyklu treningowym i nigdy nic ŻADEN TRENING W CAŁYM MOIM ŻYCIU NIC MI NIE DAŁ.. A o odżywianiu pisałem powyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
No to dziwna sytuacja, musi Ci się wydawać ze jest ok, ale gdzieś jakiś błąd popełniasz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ludzie są pod względem fizjiologii w 99,9% identyczni więc przy połączeniu kulturystycznego trójkąta aka odpowiedne trening dieta i regeneracja NIE MOŻLIWE JEST aby nie powstałe odpowiednie adaptacje. Mowisz, że to nie dieta argumentując to okresowym spożywaniem dodatkowej ilości białego sera. Nie do końca bym się z tym zgodził. Z tego co wiem u osób początkujących możliwe jest nawet robienie siły i (zakładałem że w mniejszym stopniu) wytrzymałości przy ujemnym bilansie kalorycznym. No ale rób jak uważasz. Na forum jest wystarczająco dużo bardziej zmotywowanych osób proszących o pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
markon1
rion10
markon1



za szybko odpuszczam? wybacz ALE JA KILKA LAT ĆWICZYŁEM BEZ KOMPLETNIE ŻADNYCH EFEKTÓW A TO JEST BARDZO DŁUGO!


Wiesz ale to musiało być coś nie tak jeśli przez taki długi czas nie było żadnych efektów. Nie próbowałeś czegoś zmieniać? Treningu, diety, regeneracji?



Trening zmieniam praktycznie zawsze po danym cyklu treningowym i nigdy nic ŻADEN TRENING W CAŁYM MOIM ŻYCIU NIC MI NIE DAŁ.. A o odżywianiu pisałem powyżej



Spotkałem się z osobami, które nie miały efektów treningowych ale z reguły po jakiejś modyfikacji czy treningu czy diety (w zależności od celu) coś ruszało do przodu)

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening redukcyjny - ćwiczenia zamienne dla biegania

Następny temat

Trening kobiety

WHEY premium