SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

badania nerek przed kreatyną

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4002

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
W przeciwwskazaniach stosowania kreatyny jest napisane o problemach z nerkami.
Jakie badania nerek można zrobić, żeby zdiagnozować ewentualne przeciwwskazania do brania kreatyny ?
Z tego co czytałem, to że nie odczuwaliśmy problemów z nerkami, nie znaczy że są zdrowe i że ich stan nie stanowi przeciwwskazania do brania kreatyny.
Nerka może sprawnie działać będąc uszkodzoną nawet w 70%, jednak nawet częściowe uszkodzenie, nieodczuwalne na co dzień, stanowi już przeciwwskazanie.

J.w. tylko że dla wątroby, jakie są badania, które mogą stwierdzić jej stan i ewentualne przeciwwskazania ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
j/flex, jakby bylo juz wartosc okolo 1,8-2, wteyd mozna by bylo powtorzyc badanie, tak to mysle, z enie ma co panikowac na razie, ze 3-4 miersiace zrob sobie ponownie "okresowa" kontrol
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
aspat, alat, ggtp - watroba
kreatynina, mocznik - nerki

wystarczy spokojnie. Mało kto wykonuje takie badania przed włączeniem kreatyny, ale sprawdź sobie profilaktycznie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Kreatynina i ogólne badanie moczu w zupełności wystarczy . Nie obawiaj się kreatyny , mit który mówił o uszkodzeniu nerek kreatyna już dawno został obalony .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokladnie nie ma się co obawiać z resztą działanie tego suplementu też jest przeceniane moim zdaniem (ale jest dobry) jeżeli coś będzie nie tak do odstawisz i tyle :)


Zmieniony przez - -ZŁY- w dniu 2017-12-05 11:48:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Podwyższony poziom kreatyniny w moczu to nic innego jak wynik suplementacji kreatyną, której to koncentracja w organizmie osiąga pułap, w którym dalsza absorpcja nie zachodzi. Oznacza to, że nadmiar substancji aktywnej organizm przekształca do formy bezużytecznej, tak aby móc ją wydalić z organizmu.

Oznacza to więc, że podwyższony poziom kreatyniny w moczu podczas cyklu zawiaduje o tym, że Twoje nerki spełniają swoją funkcję, a nadmiar kreatyny jest wydalany z organizmu. Stan ten nie jest podstawą do stwierdzenia patologii nerek.

Powodem do niepokoju będzie natomiast podwyższona koncentracja kreatyniny we krwi. Tego typu wskaźnik sugerować może, że z nerkami dzieje się coś niepokojącego i wymagają dalszej diagnozy.


https://www.sfd.pl/art/Zdrowie/Cykl_na_kreatynie__czy_muszę_chronić_nerki_i_wątrobę_-a575.html 
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
@ TomQ-MAG WnMPapa
Zacząłem brać 17.10, badanie krwi zrobiłem 14.11 - czyli po 4 tygodniach brania kratyninę miałem trochę ponad normę, mocznik w normie, erytrocyty poniżej normy:
Kreatynina w surowicy (M37) ↑ 1,4 mg/dl 0,7 — 1,3
Mocznik (N13) 45 mg/dl 10 — 50
Erytrocyty ↓ 4,46 M/µl 4,5 — 5,5
nadal biorę i zostało mi jeszcze na jakieś 4 tygodnie.
Taki wynik jest już niepokojący i lepiej przerwać, czy dalej brać ?

ALT AST ok, czy coś nie tak:
Aminotransferaza asparaginianowa (AST) (I19) ↑ 45 U/l 10 — 37
Aminotransferaza alaninowa (ALT) (I17) ↑ 51 U/l 10 — 41

Przy jakim przekroczeniu trzeba odstawiać ?



Zmieniony przez - superbilder w dniu 12/5/2017 2:03:12 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
przed badaniami najlepiej dzien przed nie cwiczyc, odstawic suple, a ostatni posilek zjesc 12h przed pobraniem krwi, dobrze zeby byl lekki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Stosowałm wiele razy kreatynę i wyniki zawsze mam w normie, nawet oddawałem krew na cyklu, jak nic nerkom nie dolega to i kreatyna im nie zaszkodzi.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 293 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44555
@anubis84 właśnie o to mi chodzi, żeby np po roku czy dwuch brania, nie okazało się, że mi zaszkodziła, bo jednak mam coś z nerkami, i zastanawiam się nad wynikiem
Kreatynina w surowicy (M37) ↑ 1,4 mg/dl 0,7 — 1,3
czy olać, czy jednak może być coś na rzeczy, skoro jak sam piszesz Ty np miałeś jednak w normie.
Z kolei lekarz pewnie bez wnikania, nawet przy granicy normy powie żeby odstawić bo to szkodliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Co masz z nerkami ? Chorowałeś na coś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Dla lekarza wszystko jest szkodliwe, sam wynik nic Ci nie mówi, wynik jedynie pokazuje że coś jest nie tak i trzeba wtedy dokładniejsze badania porobić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rage Centurion Labz, problem

WHEY premium