SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

badania krwi

Wysłana -
witam. wiecie moze jakie badania krwi dadza jakikolwiek obraz jakis stanow zapalnych w organizmie? cos jak np bialko crp...
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zrób podstawowe krew, mocz , OB , CRP a dalej już wedle wyników lekarz pokieruje
Wysłana -
robilem to wszystko 2 tyg temu. z gory na dol wszystko w normie. mam jeszcze jedna jedyna szanse w tym roku zrobic badania pod tym katem, tych stanow zapalnych, stad moje pytanie. cos sie na pewno ze mna dzieje i musze to znalezc. moze jakies markery porobie? tylko jakie?

pewnie padnie pyt co sie dzieje, wiec zeby oszczedzic czasu to: miesiac temu wyrosl mi na glowie babel, lekarz uznal ze to cysta, nic groznego i moge z tym zyc albo wyciac. tydzien pozniej pojawily sie czerwone plamy na rekach w zgieciach lokci od srodka, poczatkowo wielkosci tak z 25cm2, ale uroslo to tak duzo ze 3/4 przedramienia zainfekowane i zaczelo isc do gory w strone bicka. lekarz orzypisal antybiotyk na penicylinie. zjadlem go i w sumie zeszlo wszystko. dodatkowo 3 tyg temu mialem mega zjazd energetyczny, nie bylem w stanie stac na nogach, doslownie. przez 48h przespalem 36h i przeszlo jak reka odjal.

tak wiec na pewno cos we mnie siedzi, moze jakas bakteria, nie wiem. dlatego chcialem atakowac badania tylko za bardzo nie wiem jakie...
Wysłana -
Jesteś pod kontrolą lekarza , nie wiem co ma ten temat zmienić. Wychodzi że 3 tyg. temu plamy i w tym samym czasie ten zjazd , po antybiotyku się wszystko ok i wspomniana cysta jak np. kaszak co nie jest niczym nadzwyczajnym oraz groźnym

co do samego pytania podstawowe OB i CRP
Wysłana -
pod kontrola angielskiego lekarza = brak kontroli

gosc widzac moje wyniki badan gdzie wszystko bylo ponad norme, mowa o morfologii, kazal powtorzyc badania za 8 tyg i odeslal mnie do domu. jak mu pokazalem moja orzepukline kresy bialej to gosc stwierdzil ze jestem wysportowany, mam szesciopak i dlatego mi to widac, a jakbym grubszy to ny nie bylo. nosz kur.. mac co za zlewcze podejscie. dlatego nie ufam tutejszej sluzbie zdrowia, a ze bede w Pl za tydzien przez kilka dni to chcialem sie kompleksowo zajac swoim stanem zdrowia.
Wysłana -
ashwagandaaa

serio jest tam aż tak źle ? na forum już wiele razy można było spotkać się z podobną opinią
Wysłana -
morfologia, ob, crp, lipidogram, ferrytyna, cytokiny zapalne.
W zależności czego szukasz, każdy jakieś tam stany zapalne ma
Wysłana -
BPL-G
ashwagandaaa

serio jest tam aż tak źle ? na forum już wiele razy można było spotkać się z podobną opinią

tak, serio. czasem zadaje sobie pytanoe kto im dal dyplom. osobiscie bylem swiadkiem, jak poszedlem z ziomkiem do lekarza jako tluamcz, jak lekarz nie wiedzial ocb i doslownie wpisal symptomy kolegi w google, poczytal i wypisal recepte. na przeziebienia i drobne "zjazdy" ze zdrowiem w 80% dostaniesz paracetamol tak wiec poziom ich jakosci leczenia jest taki ze wolisz tam po prostu nie isc bo wiesz ze lekko zmarnujesz czas. wole sobie nie myslec co sie dzieje w stomatologii, na szczescie, jak to kiedys pani stomatolog mi powiedziala, zostalem genetycznie obdarowany do mocnych i trwalych zebow
Wysłana -
WnMPapa
morfologia, ob, crp, lipidogram, ferrytyna, cytokiny zapalne.
W zależności czego szukasz, każdy jakieś tam stany zapalne ma

dzieki za odpowiedz
Wysłana -
ashwagandaaa

tak, serio. czasem zadaje sobie pytanoe kto im dal dyplom. osobiscie bylem swiadkiem, jak poszedlem z ziomkiem do lekarza jako tluamcz, jak lekarz nie wiedzial ocb i doslownie wpisal symptomy kolegi w google, poczytal i wypisal recepte

masakra

miałem kiedyś jedno nauczyciela z Londynu ale akurat jego poziom w podobnej branży (osteopatia) bardzo wysoki
Wysłana -
Odnośnie wpisywania objawów i szukania choroby u wujka google to u mnie w mieście robił to młody lekarz-rezydent na dyżurze nocnym
To już nawet nie kwestia wiedzy wyniesionej z uczelni, a tego kto jaką jest osobą i jakie ma podejście do swojego zawodu.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź