SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bóle lędźwiowe raz jeszcze.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Jeden abnent z sfd zwrócił się do mnie na gg z poniższym problemem. Wklejam:

Witam, wolałbym temat rzucić na forum, ale ok wyslę do Pana :0
1006575 (16:20)
wITAM,
Zdjęcie rtv ( robiłem pare dni temu ) wykazało zmniejszenie lordozy lędźwiowej i przybliżenie ostatniego kręgu lędźwiowego i pierwszego krzyżowego.
Mam 33, 197 cm, raczej słaby gorset mięśniowy.
Od 7 lat pracuje jako informatyk - 8 godzin przy komputerze. od roku co weekend/2 weekendy robię 1000 km samochodem. I to się narazie nei zmnieni.
Wiem - 'dobijam' lędźwie!
Zdjęcie wykonałem, bo czasami czułem b. lekkie bóle ( raczej dyskomfort, sztywność ) odcinka lędźwiowego.
Około 2 lat temu miałem okres bólowy - ćwiczenia i basen pomogły.
Do tej pory radziłem sobie pływaniem i ćwiczeniami.
Wzmocienie mięśni brzucha, rożluśnienie mięsni w okolicach lędźwi( bardzo napięte ). źródło ćwiczeń - własne poszukiwania na necie, konsultacja dyplomowanych w studio fittnes.

1006575 (16:21)
Udałem się ostatnio nawet ( po zobaczeniu zdjęcia ) na trzy masaże odcinka lędźwiwego do ośrodka rehabilitacji ( basen i ćwiczenia pomagały na krótko ).
Jest o wiele lepiej. Bolało jak doabli ( szczególnie na drugi/trzeci dzień )
Czasami czuję też rwanie w prawym/lewym ludzie. Po godzinie w basenie przechodzi.
Po b. długim siedzenie przy komputerze I paru dnaich bez basenu - wraca.
Zacząłem ( po przeczytaniu paru postów ) kojarzyć to z rwa kulszową.
Zaznaczam, ze prowadzę bardzo aktywny tryb zycioa, basen 2 razy w tygodniu ( żabka, plecy ), rower, bieganie, ostatnio ćwiczenia.
Dodatkow mam pytania:
0. Czy słusznie myślę o rwie kulszowej? Jak to sprawdzić?
1. Czy możma zmniejszyć/zatrzymać zanik lordozy?
2. Czy zmniejszenie przestrzeni między powyższymi kręgami grozi wysunięciu / wypadnięciu z krążków międzykregowych?
3. Jakie inne skutki pociaga za sobą zmniejsznie tej przestrzeni?
4. Czy jestem w stanie to zattrzymać? Rozumieem, że nie da się tego 'naprawić, tak?
5. Czy temu towarzyszy często rwa lulszowa/zapalenie rwy kulszowej.
6. Do kogo moge się zwrócić o przygotowanie specjalnego zestawu ćwiczeń - do mojego przypadku?
7. Czu wizyta u ortopedy i neurologa jest konieczna?
8. Czy nmasaże/trzy dni mogły spowodować tępy, b. słaby bólik głowy _ przez 3,4 dni? Tak to jakoś skojarzyłem.




Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WITAM SEREDCZNIE-TEST

Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie.
1. Siada Ci kregosłup. Latka leca. Dlatego najlepszym sposobem zapobieganie temu.(amortyzacja) Dobre buty, poduszka pod siedzenie(pod pupę)-wszak duzo siedzisz:)
2. Rwa - nie koniecznie, ale mozliwe.Kwestia ucisku na nerw kulszowy(mały posladek,wiek:)
A poza tym odpowiedzi na watpliwości:
0. Czy słusznie myślę o rwie kulszowej? Jak to sprawdzić?
Odpowiedz wyzej
1. Czy możma zmniejszyć/zatrzymać zanik lordozy?
Mozna, .cwiczeniami, ale moze nie koniecznie to jest złe. To zalezy od stopnie tejże(ZZSK?)
2. Czy zmniejszenie przestrzeni między powyższymi kręgami grozi wysunięciu / wypadnięciu z krążków międzykregowych?
Tak i nie.
3. Jakie inne skutki pociaga za sobą zmniejsznie tej przestrzeni?
Ucisk na krazki międzykręgowe (ból, dretwienia, pieczenie w KKd),albo nic więcej
4. Czy jestem w stanie to zattrzymać? Rozumieem, że nie da się tego 'naprawić, tak?
Więcej cwiczen kształtujących(gipkościowych)
5. Czy temu towarzyszy często rwa lulszowa/zapalenie rwy kulszowej.
Róznie
6. Do kogo moge się zwrócić o przygotowanie specjalnego zestawu ćwiczeń - do mojego przypadku?
Do rehabilitanta po dobrym zdiagnozowaniu
7. Czu wizyta u ortopedy i neurologa jest konieczna?
Przyda się(diagnoza)
8. Czy nmasaże/trzy dni mogły spowodować tępy, b. słaby bólik głowy _ przez 3,4 dni? Tak to jakoś skojarzyłem.
Nie koniecznie, ale może masz problem wz kregoslupem szyjnym?
POzdrawiam

Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Ad2. W jakich przypadkach zmniejszeni powierzchni między tymi kręgami moze grozić wysunięciu/wypadnięciu krążków?
B (17:56)
Ad3. Co to jest KKD ?
Ad4. Czy kształcenia kształtujące/gibkościowe moge bez obawy wykonywać- te , do kt orych dotar łem na necie - w literraturze, czy lepiej poczekać na 'dopasowane' do mnie ?
Inaczej - czy moga zaszkodzić ?
Ad8. Masaż 3-dniowy dotyczył tylko odcinka ledźwiowego. Nie mam i ni emiałem bólów w odcinku szyjnym. Spytam zatem jeszcze raz - czy ten masaż miał wpływ na słabe bole / 'zamulenie' głowy ? Co to oznacza?

Odczuwam ulgę po tych masażach.
Czy możecie polecić dobrego masażystę w okolicach Warszawy?

Dzieki Masero za odpowiedzi!




Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drogi kolego
ad2.Nie ma reguły w tych sytuacjach.Fizjologicznie zapadaja sie przestrzenie międzykregowe z wiekiem.Znam nie jeden przypadek,że spłaszczenie przestrzeni międzykręgowej nie spowodowało żadnych konsekwencji neurologicznych. To czy wypadnie krazek czy nie to zalezy m.in.od struktury kolagenej, siły mięsni, ociazęn kregosłupa, elastyczności więzadeł itd.
Ad 3. KKD-kończyny dolne
Ad.4 Nie wiem do jakich materiałów dotarłeś!!! Takze nie wiem o czym myslisz
Ad8. Byc może był to odruch organizmu chwilowy, może przetlenowanie organizmu - daje podobne reakcje...
Skąd jestes? Z jakich okolic w-wy?
Pozdrawiam


Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Warszawa - Wola, przedtem Zielona Góra



Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból podbrzusze lewa strona !!

Następny temat

KOntuzja barku

WHEY premium