SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

ból pleców a kręgosłup prosty

Wysłana -
witam, mam 18 lat i posiadam pewien problem, otóż ćwiczyłem już ponad 2 lat na siłowni, ostatni raz byłem 4 miesiące temu i po tym treningu odczuwałem straszny ból pleców w okolicach odcinka lędźwiowego, byłem u lekarza i stwierdził, że to korzonki ale jednak to nie to, byłem na rtg ale kręgosłup prosty, masażysta nie pomógł, jakieś porady, może wzmocnić prostownik kręgosłupa, chciałem też zaznaczyć, że martwego ciągu nigdy nie robiłem, od 4 miesięcy żadnego wysiłku nie miałem

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ale bolą Cię mięśnia, czy kręgosłup, ból też może promieniować od kręgosłupa, nie potrzeba wcale wysiłku by coś bolało, wystarczy zła pozycja siedząca by już mieć pewne problemy.
Wysłana -
Czuje mocny ból mięśni, jak leże to jest jeszcze gorzej
Wysłana -
Musisz udać się do dobrego terapeuty (osteopaty / fizjoterapeuty) który przeprowadzi badanie fizykalne (testy , palpacja , wywiad itp) oraz przeprowadzi terapię indywidualnie dostosowaną do Ciebie.
Wysłana -
Mnie też tak lekarz powiedział. Zdjęcie RTG nie jest na tyle szczegółowe, żeby wystawić diagnozę i dopiero po RTG skierował mnie na rezonans i dopiero po rezonansie wyszło, że mam wadę kręgosłupa i od tego mam ból. Jak masz możliwość to zrób rezonans magnetyczny kręgosłupa. Na NFZ długie kolejki, prywatnie nie wiem bo ja robiłem na NFZ
Wysłana -
Oczywiście rezonans dużo dokładniejszy , ale może być tak że są w obrazie spore zmiany ale to nie one wpływają na dolegliwości bólowe.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź