SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból od kręgosłupa szyjnego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
mam dokuczliwe bóle, których centrum znajduje sie chyba na kapturach, ale niestety bóle promieniuja i boli mnie cały bok. Jak byłem u lekarza z barkiem to przy okazji o to spytałem i powiedział ze to bóle od kręgosłupa szyjnego i ze to nic niebezpiecznego. Ostatnio sie to znowu nasiliło. Na swietach miałem taki atak ze nie mogłe spac z bólu.
Nie wiecie jak temu zaradzić????

Zmieniony przez - kermit w dniu 2004-07-07 23:25:51

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
moze krzywo śpisz , krzywo siedzisz przed kompem , zle jezdzisz na rowerze ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ok, zwróce na to uwage
tylko jesczd powiedz mi jak mam prosto spac?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
np na czymś twardym , ale czy doś pod głowę ... w sklepach ortopedycznych są jakieś specjalne poduszki (lepiej je nazwać podkładki) ... ale szczerze mówiąc to sie na tym nei znam
jak mam problemy z kręgosłupem i bólami przez niego wywołanymi to spie na podłodze i przechodzi ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
łóżko mam w sumie nawet twarde tzn materac, spróbuje dzis bez poduszki spac, moze byc?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
no mozesz spróbowac ... ale jak co to efekty dopiero p jakimś czasie będą widoczne ...
ale zawsze podłoga + karimata

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2955 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40935
ja bym tam nie spal na podlodze, tylko na czyms twardszym po prostu, moze masz za duza poduszke pod glowa? spisz na jednym boku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
no w sumie spie na jednym boku- jakos tak sie nauczyłem, poduszke mam taką duża. Przez ostatnie dwie noce próbowałem spac bez tej duzej poduchy, ale zawsze rano sie budziłem na niej dzis trzecia noc przede mna i chyba bede zmuszony wywalic poduszke daleeeeko zeby znowu do mnie nie przyszła

A tak btw to trzy spanie na brzuchu ma jakis negatywny wpływ na jajeczka?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12619
Najzdrowsze dla lędźwi są materace o średnim stopniu twardości.

Osobom z bólami kręgosłupa często zaleca się spanie na twardych materacach, stwierdzono bowiem, że spanie w zbyt miękkich łóżkach wcale nie jest wygodne i zdrowe.

Naukowcy z kilku ośrodków medycznych w Hiszpanii postanowili sprawdzić to doświadczalnie. Przeprowadzili w tym celu badanie kliniczne, którego wyniki opublikowali w naukowym czasopiśmie „Lancet”. Jego celem było określenie wpływu spania na różnych materacach na przewlekłe dolegliwości bólowe pleców w okolicy lędźwiowej.

W badaniu wzięło udział 313 osób, które skarżyły się na przewlekły ból pleców w okolicy lędźwiowej. Naukowcy wykorzystali 10-stopniową skalę European Committee for Standardisation, którą określa się twardość materacy. Pozycja 1 oznaczała najtwardszy, a 10 - najbardziej miękki materac. Badanych podzielono na 2 grupy ze względu na rodzaj materaca, na którym sypiali. W grupie I znalazły się osoby sypiające na twardym materacu (stopień twardości średnio 2,3), a grupę II stanowili badani, którzy sypiali na średnio twardym materacu (stopień twardości średnio 5,6).

Po powtórnych badaniach wykonanych po 3 miesiącach okazało się, że ponad 2-krotnie mniej osób z grupy II zgłaszało ból pleców w czasie leżenia w łóżku oraz w trakcie wstawania w porównaniu z chorymi z grupy I. Chorzy ci również rzadziej zgłaszali ból pleców w porównaniu z pozostałymi badanymi, a dolegliwości były mniej przykre i trwały krócej w czasie dnia.

Eksperyment wykazał, że na dolegliwości bólowe pleców w odcinku lędźwiowym najkorzystniejsze jest spanie na materacu o średnim stopniu twardości.


ze strony "LUXMED" - niestety dotyczy bolow okolic ledzwiowych kregoslupa

a co do jajek to pewnie zalezy jak sie uloza...

Zmieniony przez - qbiec w dniu 2004-07-10 14:43:18

--> SFD FIGHT CLUB <--

0111010001101000011010010110111001101011

The fear of death follows from the fear of life. A man who lives fully is prepared to die at any time.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
co do jajek to byle by sie dobrze wietrzyły i miały chłodno ....
a co do materacy - mi pomaga lezenie na srednio twardym - normalnie spie na miekim ....

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a jak sprawdzić czy materac jest średnio czy bardzo miękki?

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czym POPIJAĆ TABLETKI

Następny temat

krosty??;/

Wiecej