SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból nadgarstka pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 152967

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 13 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 849
Witam!
Ludzie pomóżcie mi bo już sam nie wiem co jest grane! Od jakiś dwóch miesięcy boli mnie nadgarstek w prawej ręce. Byłem juz u trzech lekarzy i każdy mowił to samo tzn zapisywali leki przeciwbólowe\przeciwzapalne(aulin) + jakaś maść + opaska na nadgarstek. Oczywiście ból po zażyciu leku był mniejszy - ale był. Po odstawieniu leku niestety dalej to samo. I tak w kółko od lekarza do lekarza jestem po prostu olewany. Na siłownie oczywiście narazie nie chodze i staram sie nie przemęczac nadgarstka. Nie pamiętam żebym doznał jakiegoś urazu skręcenia czy cos podobnego w nadgarstku. Boli po zewnetrznej stronie nadgarstka ( po przeciwnej stronie kciuka) poniżej tej wystającej kostki ;) ból jest odczuwalny przy skrętach dłoni własnie w tym miejscu ale też przy dzwiganiu wiekszych ciężarów ( w taki sposób jak kelner nosi tace :D ) ręka wogóle nie jest opuchnięta - nie ma żadnych widocznych zmian. Co to może być ? Co robić? Pomóżcie,chciałbym juz wrócic na siłownie :(
10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
Ból nadgarstka
Bóle nadgarstków to dość częsta dolegliwość. Pojawia się w różnym wieku i z różnych przyczyn.
Jeśli ból w nadgarstku utrzymuje się przed dłuższy czas i ciągle powraca, nie należy go lekceważyć.
Przyczyny bólu nadgarstka mogą być zróżnicowane.
Nadgarstek to skomplikowany i ważny staw. Przebiega w nim wiele nerwów , ścięgien i naczyń odpowiadających za funkcje ręki.

Co może powodować ból nadgarstka?
• Przeciążenie stawu
• Uraz, w tym złamanie
• Zespół cieśni nadgarstka
• Choroby reumatyczne
• Zwyrodnienia stawów
• Zespół kanału Guyona
• Zespół Sudecka
• Niestabilność nadgarstka

Ból nadgarstka może pojawiać się u osób pracujących dużo przy komputerze. Dochodzi bowiem do przeciążenia tkanek miękkich na skutek niewłaściwej eksploatacji poprzez długie pisanie na klawiaturze.
Bóle nadgarstków mogą wynikać również ze złamań w obrębie tego stawu.
Charakterystyczne bóle stawów, w tym nadgarstków wiążą się często z rozwojem choroby autoimmunologicznej tkanek łącznych.
Do bólu często przyczynia się również nadruchomość w stawie nadgarstkowym. Może ona wynikać z wiotkości mięśni, czy też niewydolności tkanek miękkich.

Czym jest zespół cieśni nadgarstka?
Zespół cieśni nadgarstka może objawiać się początkowo drętwieniem i bólem palców.
Zespół cieśni nadgarstka jest następstwem przewlekłego ucisku i prowadzi do zaburzenia funkcji nerwu pośrodkowego.
Rozwojowi ZCN sprzyja przeciążanie ręki na skutek wykonywania powtarzających się czynności.
Powtarzający się ruch daje też efekt podrażnienia samych ścięgien, czego następstwem jest ich pogrubienie. W rezultacie przestrzeń w kanale znacząco się zmniejsza i dochodzi do ucisku przebiegających w nim naczyń krwionośnych i samego nerwu.
Leczenie zależy od przyczyny powodującej ból nadgarstka.
W celu diagnozy przeprowadza się między innymi badanie manualne, w tym test Phalena. Jeśli podejrzewamy, że przyczyną bólu jest uraz, należy wykonać USG i rentgen nadgarstka.
Niekiedy potrzebna jest elektromiografia (EMG), która umożliwia zbadanie szybkości przewodnictwa nerwu, i ultrasonografia uwidaczniająca jego deformacje, pogrubienie więzadła poprzecznego i ścięgien.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
ja tak maiłem przez ponad pół roku i w sumie samo przeszło pytałem sie na początku innych ludzi z siłki o to i okazało sie że każdego tu boli nawet panią instruktor tam bolało to smarowałem maściami rozgrzewającymi przed treningiem, unikałem ćwiczeń w których mnie to bolało i samo przeszło . . .
3

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 13 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 849
Czyli olać to - smarować i nie przemęczać ? Troche sie przestraszyłem bo naczytałem sie o zespole cieśni nadgarstka czy jakos tak - boje sie żeby cos takiego mnie nie dopadło No i na siłce odpadł by mi biceps na modlitewniku ew. bardzo małe ciężary - no chyba że ćwiczyc tylko lewego ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 444 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7322
Odświeżam.
Też jestem zainteresowany tym tematem.
2

"The future is built day by day"

Czytelnik w dziale suplementacja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
parę dni możesz aspirynę jeść przeciwzapalnie
glukozaminę kolagen msm . . . jak masz hajs ale mi nie wiele to pomagało. . .
jeszcze do sklepu z ziołami możesz pójść i zapytać sie o maść rozgrzewającą dla konia [serio ] na necie tez sie da kupić
5

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
MOŻE POMOGE Witam miałem taki sam problem z nadgarstkiem co opisujecie bolał mnie ponad rok czasu chodziłem od lekarza do lekarza i dosawałem albo tabletki przeciwbolowe, spraye i blokady wszysto pomagało tylko na chwile i ból powracał mówli ze o jakaś choroba (nazwy nie pamiętam). Ostatnio poszedłem do prywatnej kliniki pokierował mnie kumpel do znajomego chirurga po dokładnym i wnikliwym zbadaniu nadgarstka okazało sie że mam dokładna nazwaRZEKOME ZŁAMANIE KOŚCI ŁUDECZKOWATEJpodobno cieżko jst to dostrzec zostałem skierowany na zabieg operacyjny i aktualnie jestem już po operacji mam wstawioną śrube i założony gips na cztery tygodnie po tym mam odzyskać sprawność nadgarstka i co najważniejsz ma juz nie bolec. jeśli macie jakieś pytania to postaram sie jak najszybciej odp bo sam meczyłem sie dosc sporo czasu z tym problemem.... podkreślam ze byłem w prwatnej klinice....
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
Cześc Wszystkim!
Sorki, ale ja nie uczęszczam na siłownię, niestety mam ten sam problem. Od ponad trzech lat cierpię na bóle nadgarska lewego. Nie występują codziennie, nasilają się średnio raz na miesiącu. Jest to okres dosłownie kilku dni, w którym nie mogę nawet wziąc szklanki z herbatą w rękę. Nigdy nie miałam zwichniętej ręki i nigdy nie doznałam żadnego urazu. Mój lekarz rodzinny przepisał mi maśc przecibólową i DOBRE SŁOWO...(raczej nie pomogło). Moja sąsiadka, która jest pielegniarką zdiagnozowała wstępnie, że może to byc zespół ciśnieniowy nadgarstka. Niestety tak naprawdę nie wiem jak to leczyc. Bardzo proszę o jakąś radę.
1

aga1122

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
zespół ciśnieniowy nadgarstka jest leczony zabiegiem operacyjnym ok 30minutowym jeśli faktycznie to dobra diagnoza dosc czesty przypadek. Pozdrawiam
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
spoko, tylko niestety nie jestem przekonana czy diagnoza była trafna. Inny lekarz, u którego byłam przepisał mi jakieś antybiotyki, niesety mało skuteczne. w tej sytuacji nie wiem, czy iśc do ortopedy, chirurga czy do złotej rybki ;(
2

aga1122

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Za diagnozowanie bez uprawnień sąsiadce grozi bodajże 2 lata. Z tym, że po takiej diagnozie jak zespół ciśnieniowy, to chyba w psychiatryku . Należy iść, do bardzo, bardzo dobrego lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Ja chodziłem do wielu chirurgów... i dopiero po prawie roku czasu zdiagnozowali złamanie kości łudeczkowatej. /Moje męki zakończyły się dopiero w prywatnej klinice chirurgi. Pozdrawiam Pana
Dr. Kozika jestem mu niezmiernie wdzięczny za pomoc.
6
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja nadgarstka/dłoni

Następny temat

Kontuzja kolana. Zwichnięcie, skręcenie czy więzadła?

WHEY premium