SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból na wysokości mostka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9023

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 657
witam kochani :).
mam pewien problem z oskrzelami, mianowicie mam za bardzo wyczulone na roznego rodziaju bodzce jak kurz czy tez wysilek i mi sie skorczaja, przez co gorzej mi sie oddycha, w sumie to nie problem bo jak biore rozkurczowe leki na oskrzela to nie mam problemow z oddechem. za to jak trening jest taki mocniejszy, gdzeis tam zrobi sie kilka dziesiat padow + potem 30-40 minut rzutow jaki tori i uke i wstane nastepnego dnia to czuje bol na wysokosci mostka przy napieciu miesni, przy niektorych ruchach. nie jest to spowodowane sercem bo mialem badania robione. w kazdym razie jak wezme dodoatkowa dawke rozkurzcowych oskrzela to mi przechodzi odrazu co nie powinno tak byc bo oskrzela y nie bola ? lekarka co mnei prowadzi w astmie twierdzi ze to na tle miesniowym [zakwas] albo nerwowe przy czy to by sie wykluczalo jak mi odrazu przechodzi to wzieciu dodatkowej dawki rozkurczowych. mial ktos z Was cos takiego ? mam 21 lat i cwicze jiujitsu od 4 lat. nigdy nie mialem ataku astmy, to jest o przebiegu najlagodniejszym czyli skurczone oskrzela i oznaka- swiszczacy oddech. ktos wie co moglbym zrobic zeby sie dowiedziec co jest nie tak, jakis specjalista- lekarz... ? jakies rady ? nie przejmowac sie tym ? 'slucham' i dziekuje za pomoc

zawsze jest za wczesnie zeby sie poddać.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 312 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Raz upadlem z 1,5 metra na mostek, na judo i też myślałem, że coś złamałem - pochylony chodziloem, nie moglem kichac, smiac sie, spac na boku - na szczescie to bylo mocne zbicie, nie zlamanie

Moderator działu Bezpieczeństwo w sieci K**
Były doradca %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Może to być ból mięśni unoszących żebra, taki ból może promieniować też w inne kolice.
Kiedyś po kopniaku z półobrotu miałem stłuczony taki mięsień, dokładnie nawet nie wiem w jaki sposób, bo kopniak nie był mocny ale poszedł jakoś tak od dołu i chyba mięsień został przytrzaśnięty przez żebra. Po tygodniu bólu z jednej strony, pojawił się też ból symetrycznie dokładnie z drugiej strony tułowia. Lekarz tłumaczył to w ten sposób, że mam uszkodzony mięsień z jednej strony i teraz przez tydzień żebra były unoszone tylko przez mięsień z drugiej strony i się ten mięsień po prostu nadwyrężył. Tak więc jeśli jesteś osobą nie trenująca regularnie może w jakiś sposób nadwyrężasz te mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2192
a jesteś pewien że to nie od padów ? przy koho ukemi też uderzasz o mate łopatkami/plecami, kiedyś był u mnie trener judo i uczył mnie padów, na drugi dzień odczuwałem ból w mostku też, ale przesło do wieczora, tylko że ja kompletnie nie umiem robić padów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
jak oddychasz głęboko , smiejesz się , kichasz , czy kaszlesz to czujesz ból ?

możesz mieć tylko zbite / stłuczone żebra / mostek

lub coś z mięśniami wokół klatki

cięzko ota tak ocenić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Jak oddychasz intensywnie (np. na treningu), kichasz, kaszlesz itp. dosyć często (np. przy Twoich dolegliwościach uczuleniowch) po prostu możesz nadwyrężać te mięśnie międzyżebrowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
po prostu jak czujesz silny bólprzy wyzej wymienionych możesz miec peknięty mostek / żebra



lub po prostu obite ( jak ja aktualnie , objawy jw ,rtg spoko )

jak nie boli Cie przy ww , to znaczyze to raczej mięśnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
albo chrząstka koło mostka. ja tak teraz mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Z ta chrząstką też kiedyś miałem problemy. Spowodowane było to tym, że zbyt wcześnie zacząłem trenować siłowo, głównie sztanga na ławeczce. Miałem wtedy chyba 13 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2192
ja kiedyś jak robiłem pompki na poręczach na siłowni to czułem coś takiego też, odpoczywaj, regeneruj się, powinno minąć z czasem jeżeli to nic poważnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 657
tak. boli przy kichaniu jak franca, dzieki wielkie, mam nadzieje ze to nic powaznego w koncu czesto nie wystepuje, moze to od zle robionych padow ? moze od koho czy tez ushiro ukemi jak kto woli robionego z wysokiej pozycji

zawsze jest za wczesnie zeby sie poddać.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
może być od padów

po rzutach

etc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dariusz Michalczewski: żona ukryła przede mną synów

Następny temat

Obóz K-1 MuayThai z Pawłem Słowińskim - koniec stycznia!

WHEY premium